3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az Egyesült Államok Kongresszusának egyik képviselője úgy gondolja, némi megkötöttség mellett lehetővé kellene tenni, hogy a mesterséges intelligencia orvosi recepteket írjon fel a betegeknek.

Aki azt hitte, hogy a jövő nem egyfajta cyberpunk társadalom lesz, annak újra kell gondolnia a véleményét az amerikai Kongresszus egyik képviselőjének javaslatát követően. David Schweikert Arizona államban megválasztott politikus törvénymódosítási javaslatot nyújtott be a képviselőház elé. Ebben a szövetségi élelmiszer- és gyógyszertörvény megváltoztatásával lehetővé tenné, hogy a mesterséges intelligencia gyógyszerrecepteket írjon fel – derül ki a Futurism összeállításából.

Ez népszerűnek hangzik első hallásra, ugyanis az egészségügy az Egyesült Államokban sem nélkülözi a nehézkességet és a lassúságot. Tök jó lenne, ha az MI egy gombnyomásra elintézné azt, amire enélkül esetleg napokig kellene várnia a páciensnek. A gond azzal van, hogy a mesterséges intelligencia nagyon messze van attól, hogy ilyen módon emberi életeket lehetne rá bízni. Schweikert is érezhette, hogy a dolog nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik. Ezért fékeket épített a javaslatába. Ezek szerint csak azok a robotdoktorok írhatnának fel recepteket, amelyek megkapnák a híresen szigorú amerikai élelmiszer- és gyógyszerhatóság engedélyét vagy átmennének valamilyen más hivatalos engedélyezési eljáráson.

Fatális hibák

Ezzel együtt úgy tűnik, hogy egyesek annyira fejlettnek tartják az MI-t, hogy szerintük itt az ideje a felhasználásukkal kapcsolatot fékek kiengedésének. Ezt nem igazán igazolják a tények. Több magasan jegyzett mesterséges intelligencia modell is elkövetett potenciálisan fatális hibákat. Az OpenAI terméke például betegségtörténeteket talált ki egyes pácienseknek. A Microsofté meg volt győződve arról, hogy a kórházakban kísértetek járkálnak. Az egyik chatbot, amelynek az volt a feladata, hogy étkezési tanácsokat adjon a hozzá fordulóknak, rendszertelen étkezésre kezdte biztatni a tanácsát kérőket.

 

Hibázik az MI, ez pedig nem jó hír
Hibázik az MI, ez pedig nem jó hír
Fotó: Depositphotos

Ez csak az egyik gond a képviselő javaslatával. A másik az MI manipulálhatósága. Nem kétséges, hogy az ügyeskedők megtalálnák a módját annak, hogy felírassanak veszélyes, drogként is használható készítményeket. Végül a társadalmi igazságosságot is fenyegeti az elképzelés. Nevezetesen könnyen létrejöhet egy olyan világ, amelyben a jómódúakat drága valódi orvosok kezelik, míg a kispénzűek olcsó MI sarlatánok, kuruzslók kezébe kerülnek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: az áramhiány Budapest szíve közepébe is behatolt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 15:15
Az ország egyik legfontosabb, szimbolikus helyszíne sem menekülhetett.
Közérdekű Kapitány István kimondta: ekkor kell az utolsó gépet is leállítani Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 13:33
A miniszter is ráerősített, hogy még vasárnap teljesen megszűnhet a villamosenergia-termelés Pakson.
Közérdekű Nyugtat a minisztérium – lesz mit inni ezután is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:56
Nyilatkozatot adott a szaktárca illetékese az extrém helyzetben az ivóvízellátásról.
Közérdekű Magyar Péter: Egy teljes paksi blokk energiatermelését sikerült megspórolni
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:29
Vannak biztató fejlemények, de minden eddiginél keményebb napok jönnek az enregiakrízisben a kormányfő szerint.
Közérdekű Forsthoffer Ágnes megszólalt – mindenkit cselekvésre hívott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 10:22
Rendkívüli időkben intézett beszédet minden magyarhoz.
Közérdekű Hivatalos: módosították a villamoshálózat lekapcsolási rendjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 09:01
Aki nem engedelmeskedik, azt egyszerűen levágják az elektromos hálózatról az ipari szereplők közül.
Közérdekű Itt a vége: teljesen leáll Paks, nincs tovább
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 08:27
44 éve nem volt példa ilyenre, de vasárnap megtörténik.
Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG