2p

Blokk nélkül is visszatérítik az árát.

A Penny-Market Kft. visszahívja a forgalomból a Karát roppanós sertésvirslit nem jelölt szója allergén miatt; a visszahívás valamennyi minőségmegőrzési idejű, 1000 grammos kiszerelésű termékre vonatkozik - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel.

A hivatal kéri a szójaérzékeny vásárlókat, hogy a MITROS Fleischwaren doo. által gyártott termékeket ne fogyasszák el!

A Penny Market üzletekbe visszavihető a Karát roppanós sertés virsli, amelynek árát blokk nélkül is visszatérítik.

A Nébih oldalán jelezte: az Európai Unióban jogszabály írja elő, hogy az élelmiszerek címkéjén fel kell tüntetni a leggyakrabban allergiát vagy intoleranciát okozó összetevőket, egyebek mellett a glutént tartalmazó gabonaféléket; rákféléket; tojást, halat, földimogyorót, szóját, tejet, dióféléket.

Hozzáteszik: túlérzékenységi reakciót legtöbbször fehérjék, és csak az arra érzékeny egyénekben idéznek elő. Az immunválasz lehet azonnali vagy késleltetett reakció, az élelmiszer-allergiák nagy része azonnali. Az allergia leggyakrabban bőrtünetek (kiütés, pirosodás, ekcéma), légzőszervi tünetek (orrfolyás, asztma, rhinitis) és emésztőrendszeri tünetek (hasmenés, puffadás) formájában jelentkezik.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Eldőlt kedden egy újabb fontos kérdés a Fideszben
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 19:05
 Bóka János lett a frakcióvezető. 
Közérdekű A nap képe: Sulyok Tamás hamar talált magának más elfoglaltságot
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 15:08
A július 20-ai távozását követően egy vízpartról posztolt a volt köztársasági elnök.
Közérdekű Videóval reagált Magyar Péter – ezt mondta Polgár Judit jelöléséről
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 08:01
A miniszterelnök már az eddiginél is nagyobb tiszteletet érez.
Közérdekű Sulyok Tamás aláírta: hétfőtől új köztársasági elnöke lesz Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 19:51
Sulyok Tamás aláírta az Alaptörvény 17. módosítását, amivel megszűnik köztársasági elnöki mandátuma.
Közérdekű Nagy bejelentés Ruszin-Szendi Romulusztól, a honvédség állományát érinti
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 16:45
Megjelent az a jogszabály, amely megteremti a jogi alapját annak, hogy a honvédség visszavehesse azokat a katonákat, akiket korábban „fiatalítás” címén eltávolítottak – közölte a honvédelmi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
Közérdekű Jön az utolsó előtti meccs a vb-n, nem túl kedvező előjelekkel
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 15:44
Ma este Franciaország Anglia ellen lép pályára a világbajnokság bronzmérkőzésén, de az eddigi nyilatkozatok nem a játékosok magas motiváltságáról szólnak.
Közérdekű Támogatná a választási korhatár csökkentését Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 12:10
Magyar Péter közösségi oldalán arról írt, hogy szólnak érvek a választási korhatár 16 évre csökkentése mellett.
Közérdekű Megkezdődhet az áldatlan állapotok felszámolása Rákosrendezőn
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 10:10
Megállapodott a MÁV a Fővárosi Önkormányzattal a rákosrendezői munkáslakásokról, ahová önkényes lakásfoglalók költöztek be, a környéken pedig súlyos közbiztonsági problémák alakultak ki.
Közérdekű Kritikus a rendőrhiány, így reagál a Belügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 09:10
Életpályamodellel, a bérek rendezésével és visszaszereléssel oldaná meg a Belügyminisztérium az országos rendőrhiányt.
Közérdekű Csaknem 10 és fél százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás itthon az első félévben
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:25
A prémium motorbenzinből kevesebb fogyott. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG