2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az amerikai elnöki hivatal, a Fehér Ház 37,7 milliárd dollár Ukrajnának szánt katonai, pénzügyi és humanitárius segítség folyósításához kérte a kongresszus felhatalmazását 2023. szeptember 30-ig.

A Fehér Ház költségvetési ügyekért felelős igazgatója, Shalanda Young a képviselőház elnökének, Nancy Pelosinak hétfőn küldött levélben létfontosságúnak nevezte a kiegészítő költségvetési kérések elfogadását a hétfőn összeült korlátozott kongresszusi ülésszakban. A kérés az ukrajnai segítség mellett a koronavírus elleni válaszlépésekre elkülönített alap 10 milliárd dolláros kiegészítéséről, valamint meg nem nevezett összegben természeti katasztrófák következményeinek elhárításáról is szól.

A 37,7 milliárd dolláros ukrajnai csomagot a Joe Biden elnök vezette adminisztráció négy minisztérium között tervezi elosztani, ami a Fehér Ház indoklása szerint a többi között "biztosítaná Ukrajna ellátását az önvédelemhez szükséges fegyverekkel, valamint a szükséget szenvedő polgárai számára életet mentő segéllyel".

A csomagon belül a védelmi minisztérium 21,7 milliárd dollár felett rendelkezhetne, ezt Ukrajnának szánt felszerelésekre, a minisztérium készleteinek visszapótlására, valamint folytatódó katonai, hírszerzési és egyéb védelmi támogatásra használnák fel. A külügyminisztérium 14,5 milliárd dollárt kapna, amelyet közvetlen ukrajnai költségvetési támogatásra, háború idején indokolt beruházásokra, egyéb biztonsági segítségnyújtásra, humanitárius segélyezésre, valamint a globális élelmiszer-biztonság növelésére fordíthatna.

Ezenfelül az energiaügyi minisztérium 626 millió dollár felett rendelkezhetne, amelyből az ukrán nukleáris biztonság növeléséhez és a stratégiai kőolajtárolók modernizálásához járulnának hozzá. Az amerikai egészségügyi minisztériumnak 900 millió dollár jutna, amelyet jórészt alapvető egészségügyi szolgáltatásokra fordítanának Ukrajnában. A Fehér Ház kongresszusnak küldött leveléből az is kiderül, hogy az előzőleg Ukrajna számára - a naptári év végéig - jóváhagyott összeg kétharmadát már felhasználták vagy lekötötték. A mostani, 37,7 milliárdos keretet 2023. szeptember 30-i határidővel használnák fel - áll az elnöki hivatal levelében. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: a januári rezsi mindenkinek ajándék
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 16:15
Közösségi oldalán már jópofa fotóval vezette fel bejelentenivalóját. 
Makro / Külgazdaság Zöld utat adott az Európai Parlament az ukrán hitelnek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:36
Szerdán a Parlament zöld utat adott a Tanács döntésének a megerősített együttműködési eljárás alkalmazásáról, hogy az EU 90 milliárd eurós támogatási hitelt nyújtson Ukrajnának.
Makro / Külgazdaság Nem ezt várták decemberben a brit inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:16
A vártnál nagyobb ütemben gyorsult az éves brit infláció decemberben.
Makro / Külgazdaság Hihetetlenül bejött az arany régiós versenytársunknak – elit listára kerültek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 14:56
A lengyel jegybanki tanács úgy döntött, hogy 700 tonnára növeli az ország aranytartalékát, aminek révén Lengyelország a legnagyobb aranykészlettel rendelkező tíz állam közé kerül – írta szerdán a Rzeczpospolita napilap.
Makro / Külgazdaság Itt az akcióterv a vendéglátóipar kisegítésére
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 13:44
5+1 elemből álló akcióterv indul a vendéglátóipar támogatására, amelynek célja a szektor versenyképességének javítása és a fekete foglalkoztatás visszaszorítása,
Makro / Külgazdaság Nem áll le a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:13
A benzin nem lesz drágább.
Makro / Külgazdaság Davosban is tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 10:56
Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével.
Makro / Külgazdaság Egy mutató, amiben lehagytuk Ausztriát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:57
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Eldőlt, mikor indul el Debrecenben a kínai akkumulátorcég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 16:30
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója – jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Bejött az átállás, nagy formában az amerikai munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:20
Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 8 ezerrel nőtt a december 27-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG