2p

A Gránit Bank mérlegfőösszege 44 százalékos emelkedéssel meghaladta az 573 milliárd forintot 2020 végén, adózás előtti eredménye pedig több mint 2 milliárd forint lett, s ezzel a pénzintézet eddigi legeredményesebb évét zárta - közölték az MTI-nek hétfőn eljuttatott közleményben.

Hegedüs Éva elnök-vezérigazgató a bank pénteki - videókonferencián megtartott - közgyűlésén tájékoztatta a részvényeseket. Kiemelte: a magyar magántulajdonban lévő pénzintézet a 4. üzleti évétől folyamatosan nyereséget termel, 2020 már a hetedik nyereséges esztendő. A pénzintézet működésének 11 éve alatt mérlegfőösszegét éves átlagban 51 százalékkal növelte - írták a közleményben utalva arra, hogy a működési költség mérlegfőösszeghez viszonyított aránya 0,8 százalék, amely lényegesen alacsonyabb a bankszektor 1,7 százalékos átlagához képest.

Hegedüs Éva azt hangsúlyozta: a bank eredményei igazolják az alapításkor elhatározott digitális banki stratégia helyességét, amely a több mint egy éve tartó rendkívüli pandémiás helyzetben is kiválóan vizsgázik. A problémamentes hitelek aránya a banknál 99,97 százalékot tesznek ki, a hitel-betét arány pedig 50 százalék körüli - húzták alá a közleményben.

Az adózás utáni eredményt a részvényesek az idén is az eredménytartalékba helyezték, így eddig összesen több mint 5 milliárd forintot forgattak vissza a bank részvényesei a növekedés maximalizálása érdekében - ismertették a közgyűlésen hozott döntést.

A pénzintézet felívta a figyelmet arra, hogy tavaly bevezették a teljes értékű lakossági bankszámlanyitást szelfis azonosítással és a digital kártyaszolgáltatást, amellyel akár már a számlanyitás másnapján vásárlásra alkalmas plasztik nélküli digitális bankkártyához jutnak az új ügyfelek. A legújabb innovációk a hitelezési folyamatok digitális platformra helyezéséhez kapcsolódnak - hangsúlyozták a közleményben. Ezek közé tartozik az online, digitális ügyfélfiókban igényelhető babaváró kölcsön elindulása, valamint az online lakáshitel-igénylést egyszerűsítő kalkulátor - tették hozzá.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lehet, hogy korán örülnek a dízelesek
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 16:50
A gázolaj literje ismét lényegesen olcsóbb lesz, a beziné nem változik.
Makro / Külgazdaság Európai misszió indulhat a Hormuzi-szoros felszabadítására
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 16:20
A Hormuzi-szoros lezárásának hatása már érződik a benzinkutaknál, a szupermarketekben és a háztartási számlákon. Ez megmutatja, hogy Európa nagyon magas árat fizet a fosszilis tüzelőanyagoktól való túlzott függősége miatt – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben hétfőn. Eközben Franciaország az Egyesült Királysággal közösen nemzetközi missziót indít a Hormuzi-szorosban a hajózás szabadságának biztosítására.
Makro / Külgazdaság Kiszámolták, hogy mennyit adna hozzá a magyar GDP-hez, ha Magyar Péterék hazahoznák az uniós pénzeket
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:09
Az ellenzéki Tisza Párt kétharmados, alkotmányozó többséget szerzett a parlamenti választásokon, ami a UBS elemzése szerint jelentős reformpotenciált szabadíthat fel. A lehetőségek az uniós források feloldásától a költségvetési konszolidáción át egészen az euróbevezetés előkészítéséig terjednek, amik jó lehetőségeket kínálnak a magyar állampapírok és a részvények piacán is.
Makro / Külgazdaság Hiába épült több épület, nem remekelt az építőipar
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 08:34
Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés volumene.
Makro / Külgazdaság Három választókerület még nem dőlt el, és néhány szavazaton múlhat a győzelem
Vámosi Ágoston | 2026. április 12. 23:50
Paks, Keszthely és Nyírbátor választókerületében éjjel is számolják a szavazatokat, éjfél után sincs egyértelmű győztes. Pakson és Nyírbátorban a fideszes jelölt vezet, Keszthelyen a tiszás van lépéselőnyben.
Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG