1p
A spanyol kormány első megszorító csomagjának részeként 4 milliárd eurós kiigazítást tervez. A spanyol gazdasági minisztere szerint a csomagot a pénteki kormányülést követően jelentik be, annak mértéke időszakosan megfelel a kormányzati céloknak. A jövő évi felülvizsgált költségvetést március végéig terjesztik a parlament elé. Korábban az új spanyol kormány illetékesei szinte megoldhatatlan feladatnak nevezték a megszorítások keresztülvitelét.

A madridi kabinetnek 2012. egészében 16,5 milliárd eurót kell megtakarítania annak érdekében, hogy teljesíteni tudja az évre előirányzott 4,4 százalékos GDP-arányos hiányt.

Luis de Guindos gazdasági miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy a kiigazítási csomag részeként - a választási ígéreteknek megfelelően - január elsejével emelik a nyugdíjakat, és egyes költségvetési tételek kifizetését befagyasztják. De Guindos elmondta: utóbbi részleteinek kidolgozása a költségvetési minisztérium feladata, amely hírügynökségi megkeresésre arról tájékoztatott, hogy még dolgoznak a csomagon.

Mariano Rajoy

Az új spanyol kormány nagyjából egy hónappal ezelőtti bejelentései szerint nagyon komoly megszorítások lesznek a súlyosan eladósodott országban. Akkori beszámoló szerint „szinte a lehetetlenre” vállalkozik az új miniszterelnök, Mariano Rajoy kormánya. Az elmúlt hetek egyik legnagyobb ijedelmét, az olasz mellett a spanyol kötvényhozamok elszállása okozta. A spanyol kötvényhozamok egyenesen arányosan mozognak az euróövezettel kapcsolatos aggodalmak enyhülésével, illetve erősödésével.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jegybanki előrejelzés: ennyibe kerülhet az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 08:59
Az energiaárak továbbra is kulcsfontosságúak a magyar gazdaság számára.
Makro / Külgazdaság Miért nem jutnak sokan saját otthonhoz Magyarországon? – a lakhatási válság számokban
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 06:57
Bár több a lakás, mint a háztartás, egyre többen nem jutnak saját otthonhoz – derül ki a GKI elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
Makro / Külgazdaság Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:21
30 milliárd forinttal, ráadásul kisebb kamattal, mint legutóbb.
Makro / Külgazdaság Óvatos optimizmus Németországban
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 11:36
Túl van a legmélyebb ponton a német gépgyártás?
Makro / Külgazdaság Az egész világ és Donald Trump is erre a döntésre vár – nyilatkoztak az illetékesek
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 10:36
Kamatot vág-e a Fed? És mikor? Megszólalt a Trump által sokat kritizált elnök, illetve az amerikai pénzügyminiszter is.
Makro / Külgazdaság Ki fog itt tanítani?
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:51
Tovább nőtt a meghirdetett tanári állások száma.
Makro / Külgazdaság ÁKK: az egész évre tervezett forrásbevonás nettó 96 százaléka teljesült
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 18:50
Az intézményi forintpiacon erős kereslet mellett a nettó forint intézményi finanszírozási terv 75 százaléka, míg a bruttó aukciós kibocsátási terv 50 százaléka teljesült 2025 első félévben. A lakossági piacon érdemi portfolió-átrendeződés mellett és a jelentős átárazódások ellenére is jól áll az időarányos teljesülés.
Makro / Külgazdaság A kínai büntetővám a hazai húsfogyasztókat is sújthatja
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 17:15
A január óta ideiglenesen érvényben lévő védővám fennmaradása akár 3-4 százalékkal is megemelheti a sertés- és baromfihúsok kilónkénti árát a hazai piacon – figyelmeztet az UBM.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG