2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Katar rendelkezik a leghatékonyabb kormánnyal a World Economic Forum mérése szerint. Gratulálunk Tamim ibn Hamad ibn Halífa Al Táni sejknek.
Szijjártó Péter egy korábbi katari látogatáson Rásid Bin Khalifa Bin Mohamed Al Khalifa külügyi államtitkárral. MTI fotó: Miniszterelnökség

Az autokratikus államberendezkedésű Katar büszkélkedhet a világ leghatékonyabb kormányzati apparátusával - idézi a brit Independent hírportál a World Economic Forum (WEF) tanulmányát.

A WEF kutatói a szervezet legutóbbi "Global Competitiveness Report" jelentésének adataira támaszkodva hasonlították össze és állították rangsorba a világ 144 országát a kormányzat hatékony működése szerint. A kutatók olyan szempontokat vettek sorra és értékeltek, mint a pazarlás az állami kiadásokban, a vállalkozások hivatalos terhei, vagy a törvényhozás áttekinthetősége és kiszámíthatósága.

Az összehasonlításban a nők elleni diszkriminációról, a vendégmunkások kizsákmányolásáról és a szólásszabadság korlátozásáról elhíresült autokratikus berendezkedésű Katar került az élre, mégpedig sorrendben Szingapúr, Finnország, Hongkong, az Egyesült Arab Emirátusok és Új-Zéland előtt. A WEF indoklása szerint Katar a kormányzati kiadások "alacsony vesztesége" miatt érdemelte ki az első helyezést.

A svájci ügyészség ezen a héten hétfőn jelentette be, hogy 28 különböző ügyben folytatnak nyomozást a 2018-as és 2022-es Futball Világbajnokság rendezési jogának odaítélésével kapcsolatban, amelyeket Oroszország, illetve Katar nyert meg. Mindkét ország cáfolja, hogy törvénytelen módon járt volna el.

Az Amnesty International legutóbbi jelentése szerint a 2013-ban hatalomra jutott sejk uralma alatt Katarban kizsákmányolják és megalázzák a vendégmunkásokat, a nők pedig diszkriminációnak és erőszaknak vannak kitéve. A jelentés szerint a szólásszabadságot korlátozzák, a sajtó rutinszerűen öncenzúrát folytat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megint sokkal drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 12:27
Ezúttal mindkét üzemanyagtípusnál jelentősebb emelés érkezik.
Makro / Külgazdaság Kapitány István döntött: kirúgta a Posta vezérét is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 11:29
Láng Géza utódját még keresik.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
Makro / Külgazdaság Nagyot megy az autógyártás, de van egy magyar ágazat, ami ennél is meredekebben bővül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:59
A számítógép, perifériás egység gyártása 116 százalékkal emelkedett egy év alatt. Az ipar összességében bővült éves alapon, de májushoz képest júniusban visszaesést mért a KSH.
Makro / Külgazdaság Dübörög az út- és vasútépítés, de az építőipar összességében így is visszaesett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:30
Kevesebb új építőipari szerződést is kötöttek, és az épületek építése is jelentősen csökkent. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG