3p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A tusványosi beszéd óta ez az első külföldi vizitje a kormányfőnek.  

Hivatalában fogadja ma Karl Nehammer osztrák kancellár Orbán Viktor miniszterelnököt:

Karl Nehammer és Orbán Viktor Bécsben 2022. július 28-án. A magyar miniszterelnök megviseltnek tűnik. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Karl Nehammer és Orbán Viktor Bécsben 2022. július 28-án. A magyar miniszterelnök megviseltnek tűnik. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A Der Standard tudósítása szerint a magyar kormányfőt érkezésekor tüntetők fogadták: néhányan fújoltak és kifütyülték. Egy ember viszont azt kiáltotta, hogy "Európa megmentője," amit néhányan megtapsoltak, írja az osztrák lap. A Kurier szerint a tüntetők kevesen voltak ugyan, de hangosnak bizonyultak.

Az érkezésről készült videót itt tekinthetik meg:


A fújolás oka feltehetően a kormányfő tusványosi beszéde, annak is a "fajkeverős" része volt. A kancellár előzetesen jelezte, hogy szóba hozza a témát a megbeszélésükön.

Frissítés:

Közös sajtótájékoztatójukon Orbán Viktor ezzel kapcsolatban ma az MTI szerint többek között ezt mondta:

a legfontosabb szellemi természetű kérdésekben, antiszemitizmus és rasszizmus kérdésében teljes egyetértésben vannak Karl Nehammerrel; "amit az osztrák kancellár gondol, azt gondolom én is".

Kiemelte: zéró tolerancia van Magyarországon, jogilag is üldözendők az ilyen cselekmények, és a politikai közbeszédben sem lehetségesek, ezért "kértem a kancellár urat, hogyha bármi érzékeny történelmi vagy intellektuális szellemi természetű kérdés kerül elő, és kétségek vannak, akkor mindig egy kulturális koncepció szerint értelmezze a Magyarországról jövő híreket".

Hangsúlyozta: "Magyarországon biológiai alapú megközelítése semmilyen politikai kérdésnek nem lehetséges; ami lehetséges, az a kulturális alapú megközelítés".

Kijelentette: "én vagyok talán az egyetlen nyíltan bevándorlásellenes politikus az egész Európai Unióban, tehát én nem ravaszkodok, meg utalok, meg kerülgetem a forró kását, hanem nagyon világos direkt álláspontom van, és magamat ezért egy migrációs bevándorlásellenes politikusnak is definiálom, és azt szeretném, hogyha Magyarország nem válna bevándorlóországgá, és nem szeretném, hogyha a migráció megerősödne Magyarországon".

Ennek az álláspontnak nem biológiai alapjai vannak, "ez nem faji kérdés a mi számunkra, ez kulturális kérdés, egész egyszerűen civilizációnkat úgy akarjuk fenntartani, ahogy az most van" - fogalmazott.

Megjegyezte: "az, hogy néha félreérthetően fogalmazom, az előfordul".

A tusványosi beszéd nemzetközi fogadtatásáról itt írtunk:           

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csak a dollárral szemben tudott erősödni a forint hétfőn
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 18:26
Továbbra is 307 közelében áll a dollár-forint árfolyam, a magyar fizetőeszköz még erősödni is tudott hétfőn. Hasonló árfolyamot utoljára 2021-ben láthattunk. Az euróval és a svájci frankkal szemben viszont gyengült a forint.
Makro / Külgazdaság Feleannyira sem emelkedett az átlagnyugdíj értéke, mint az átlagfizetésé
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:08
Az átlagkereset reálértéke 4,8 százalékkal emelkedett, eközben az átlagnyugdíjé csak 2,3 százalékkal. Tovább folytatódik tehát a nyugdíjak leszakadása a fizetésektől.
Makro / Külgazdaság Kiderült, kik vezetik az új kormány hét minisztériumát
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 15:25
A pénzügyminiszter, illetve a gazdasági és energetikai miniszter neve mellett öt másik embert is bejelentett Magyar Péter hétfőn délután. Az is kiderült, mivel foglalkoznak majd azok a minisztériumok, ahol egyelőre nincs kijelölt vezető.
Makro / Külgazdaság Katasztrofális a magyarok mentális állapota
Vámosi Ágoston | 2026. április 20. 15:01
Magyarországon az egészségügyre fordított kiadások GDP-hez viszonyított aránya elmarad a visegrádi országokétól. A változás első lépése az lehet, ha a kormány valóban prioritásnak tekinti az egészségügyet. A legnagyobb megtérülés a gyerekek és a nők egészségi állapotának javításában mutatkozik, de a mentális egészség terén is bőven van fejlődési lehetőség.
Makro / Külgazdaság Így nézhetnek ki a magyar parlamenti bizottságok a következő négy évben
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 14:18
Szétválasztják a parlament Kulturális Bizottságát és a Népjóléti Bizottságot is, újdonság lehet a Digitális, Innovációs Bizottság és a Társadalmi Részvétel Bizottsága. Hamarosan jönnek a miniszterek nevei is.
Makro / Külgazdaság Több száz dolgozót vesz fel a Lidl, a rutinos targoncások és raktárosok bruttó 800 ezer felett is kereshetnek
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 13:55
Közzétette idei béreit az egyik legnagyobb, Magyarországon is jelen lévő kiskereskedelmi üzletlánc. Ősszel új logisztikai központot nyitnak, ahova több száz emberre lesz szükség, és azt is megtudtuk, mennyit kereshetnek a targoncavezetők, vagy a raktári dolgozók.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: tovább szakadnak a piaci árak a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 12:09
Újabb lépéseket tesznek az üzemanyagéárak a normalizálódás irányába.
Makro / Külgazdaság Kétezer milliárd forint zúdulhat a Tisza-kormánnyal az építőiparba
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 08:23
A legfontosabb szakági tömörülés vezetője szerint ez komoly fegyvertény lenne.
Makro / Külgazdaság Már hétfőn újraindulhat a Barátság vezeték, közölte Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:57
Brüsszel közvetítésével kapott üzenetet Kijevből a választásokon vesztes miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Von der Leyenéknek is sürgető lenne az előrelépés az uniós pénzek ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 14:53
De egyelőre csak a továbblépés lehetőségeiről egyeztettek Budapesten.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG