2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Múlt héten Boris Johnson is benyelte a koronavírust, azóta távvezérlésben irányítja a brit birodalmat.

A brit miniszterelnök ma délután osztotta meg Facebook-oldalán, hogyan megy ez a gyakorlatban – azaz miként működik manapság a kabinet.

Reggel levezettem életem első digitális kormányülését. Azt üzenjük az embereknek, hogy maradjanak otthon, védjék meg az NHS-t ( a brit egészségügyi rendszert), és mentsenek életeket

– közölte a kormányfő.

(Fotó: Facebook/Boris Johnson)
(Fotó: Facebook/Boris Johnson)

A Downing Street múlt pénteken jelentette be, hogy Boris Johnson szervezetében is kimutatták az új típusú koronavírust. Közölték, hogy az 55 éves politikus tünetei enyhék. Lázas, és makacsul köhög. Downing Street-i rezidenciáján, elkülönítve vészeli át a járványt, de dolgozik.

Hab a tortán vagy baj a bajban, kinek hogy tetszik , hogy Matt Hancock egészségügyi miniszter szintén benyelte a vírust.

Ortodox fordulat

Johnson tegnap egy videót is feltöltött magáról a közösségi oldalra. Szemmel láthatóan nem volt jó bőrben, szemei furcsán csillogtak. Ugyanakkor nagyobb nehézségek nélkül elmondta több mint két perces üzenetét, amelynek lényege az volt, hogy mindenki maradjon szépen otthon.

A kormányfő néhány héttel ezelőtt még a "svéd modellt" pártolta, tehát azt hangoztatta, hogy a rászorulókat (betegeket, időseket) kell izolálni és megvédeni. A helyzet súlyosbodása láttán azonban beadta derekát, és átváltott ortodox válságkezelésre. (Interjúnkat a különutas svédekről itt olvashatják: Egy ország, amelyet nem bénított meg a vírus.)

Ma délutáni adatok szerint az Egyesült Királyságban több mint 25 ezer fertőzött van, a halálos áldozatok száma megközelíti az 1800-at.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A lesajnált európai gazdaság köröket vert most Kínára
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 17:22
Lassult a globális elektromosautó-piac növekedése az első fél évben – derült ki a PwC nemzetközi könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó cég kedden ismertetett tanulmányából. Ez elsősorban a kínai piac visszaesésével magyarázható, miközben Európában továbbra is erőteljes növekedés volt tapasztalható. 
Makro / Külgazdaság Friss helyzetkép: így áll most Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:32
Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben – írta a Bundesbank júliusi havi konjunktúra jelentésében.
Makro / Külgazdaság Majdnem húszéves rekord dőlt meg a spanyoloknál
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:07
Spanyolországban az elemzők által vártnál jelentősebben, 2008 első negyedéve óta a legalacsonyabbra csökkent a munkanélküliségi ráta a második negyedévben – derült ki a spanyol statisztikai hivatal, az INE kedden közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Történelmi mélyponton a Duna vízszintje
Vámosi Ágoston | 2026. július 28. 15:10
Kedd délután 28 centiméterre csökkent a Duna vízszintje a budapesti vízmércénél, az Ínség-sziklán túl más földdarabok is előbukkantak.
Makro / Külgazdaság A legtöbb benzinkút érvényesítette az áremelkedést, a drágulásnak nincs vége
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:05
A héten szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is változik. 
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid: az elmúlt évtizedek legnagyobb intézményi átalakulása jön a közösségi közlekedésben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 13:45
A parlament keddi ülésén 137 igen és 46 nem szavazattal, 7 tartózkodással elfogadta a „közösségi közlekedés versenyképességének és hatékonyságának javításával összefüggő intézkedések, valamint az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvénymódosításokról” szóló javaslatot.
Makro / Külgazdaság Csökkentik a Paksi atomerőmű teljesítményét a Duna miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 12:05
Budapesten is negatív rekordot döntött a Duna.
Makro / Külgazdaság Megszavazták a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 11:10
A Fidesz nem szavazta meg.
Makro / Külgazdaság 80 éves a forint, és rosszul tartja magát
Herman Bernadett | 2026. július 28. 05:47
Bár az Orbán-kormányok mereven elzárkóztak a közös európai valuta hivatalos bevezetésétől, az euró a háttérben elkezdte önmagát bevezetni Magyarországon. A teljes, 124 ezer milliárd forintos lakossági pénzügyi vagyon több mint tizedét, közel 13 ezer milliárd forintot mára devizában tartják a háztartások.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a benzinről és a gázolajról is
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 18:36
Drágulnak a nagykereskedelmi árak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG