2p

Az előzetesen közöltnek megfelelően csökkent Németországban a szolgáltatóipar teljesítménye augusztusban a londoni S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének (BMI) kedden ismertetett végleges értékei szerint.

A kedden ismertetett felmérés szerint a németországi szolgáltatatószektor üzleti aktivitását jelző mutató 47,3 pontra, 2022 novembere óta a legalacsonyabbra csökkent a júliusi 52,3 pontról. Az indikátor 8 hónap után került ismét 50 pont alá.

A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének növekedését, 50 pont alatti értéke pedig csökkenését jelzi.

Németországban a kereslet tartós gyengüléséről számolnak be. Fotó: Depositphotos
Németországban a kereslet tartós gyengüléséről számolnak be. Fotó: Depositphotos

A németországi vállalkozások a kereslet tartós gyengüléséről számoltak be a gazdasági bizonytalanság és az erős inflációs nyomás közepette. A szolgáltatószektorban a ráfordítási költségek és a kibocsátási árak növekedési üteme is jelentősen meghaladta a hosszú távú átlagot. A szolgáltatószektor üzleti várakozásai kissé javultak, miután júliusban nyolchavi mélypontot értek el. A bizalom azonban mérsékelt maradt, ami abban nyilvánult meg, hogy a munkahelyteremtés gyakorlatilag stagnált.

Múlt pénteken ismertették, hogy a német feldolgozóipari BMI 2020 májusa óta a legalacsonyabb szintre, 39,1 pontra csökkent augusztusban, döntően annak következtében, hogy a kibocsátás a leggyorsabb ütemben csökkent a 2020 tavaszi COVID miatti leállás óta,

az új megrendelések pedig több mint három éve a legnagyobb mértékben estek, az ügyfelek bizonytalansága, az építőipar gyenge teljesítménye, valamint az általános beruházási kedv hiánya miatt.

A szolgáltatóipari és a pénteken ismertetett feldolgozóipari adatok összesítésével képzett németországi augusztusi kompozit BMI 44,6 pontra, 2020 májusa óta a legalacsonyabbra csökkent a júliusi 48,5 pontról, ami azt jelenti, hogy az előzetesen közöltnél (44,7 pont) még jelentősebben csökkent Németország gazdasági teljesítménye az év nyolcadik hónapjában. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Péntek hajnaltól dübörög a Budapest-Belgrád vasút
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 06:39
Elindult a rendszeres teherforgalom a vonalon.
Makro / Külgazdaság Nincs okunk örömre, még az uniós átlagtól is lemaradtunk
Dobos Zoltán | 2026. február 27. 05:44
Nem hozta meg a várva várt áttörést a hazai gazdaságban 2025 utolsó negyedéve sem. Mind negyedéves, mind éves összevetésben az uniós átlag alatt teljesítettünk, és még V4-es társaink közül is mi voltunk a leggyengébbek. Fordulatot talán a hazai jegybank kamatvágási lépései hozhatnak.
Makro / Külgazdaság Valamit babrált Mészáros Lőrinc a vagyonkezelő alapítványán
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 19:14
Száznyolcnál megállt a vagyonkezelő alapítványok szaporodása, de  ez nem jelenti azt, hogy nem történik velük semmi.
Makro / Külgazdaság Navracsics Tibor: Nincs értelme a befagyasztott uniós forrásokról tárgyalni a választásokig
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 15:41
A brüsszeli Általános Ügyek Tanácsán vett részt Navracsics Tibor, és arról is beszélt, hogy Magyarország nem fogadja el a következő hétéves uniós költségvetés tervezett szerkezetét. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, miért is járt Szijjártó Péter Washingtonban (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 13:43
Tizenkét kelet-közép-európai állam, köztük Ukrajna képviselője is aláírta azt a földgázegyezményt, amihez Szijjártó Péter is hozzájárult Washingtonban. Állítólag az ígéretek között szerepel az orosz gázellátás kiküszöbölése is, az európai politikai irányvonalnak megfelelően. 
Makro / Külgazdaság Rég voltak már ilyen bizakodóak a magyar fogyasztók
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 12:34
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint februárban a fogyasztók kilátásai érezhetően javultak, míg a cégeké gyakorlatilag nem változtak januárhoz képest. A kilátások összefoglaló jelzőszáma, a GKI konjunktúra indexe 1 ponttal emelkedett. 
Makro / Külgazdaság Kapott-e fenyegetést a magyar energetikai infrastruktúra? Gulyás Gergely kitérő választ adott
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 12:33
A csütörtöki Kormányinfó Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter több fontos részletet is elárult a napokban mindenki legjobban érintő témákban.
Makro / Külgazdaság Erősen indult az év a hazai turizmusban
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 08:30
A turisztikai szálláshelyeken az összes bruttó árbevétel 66,4 milliárd forint volt.
Makro / Külgazdaság Az ÁKK még nem jelentette be hivatalosan a nagy összegű devizaadósság felvételét
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 19:24
Zártkörű értékesítés keretében rábocsátott a 2035-ös lejáratú dollárkötvényekre az Államadósság Kezelő Központ – írja a Bloomberg. Így az eredetileg egymilliárd dollár értékben kibocsátott kötvényekből most további 1,2 milliárd dollárnyit adtak el.
Makro / Külgazdaság Indul az olaj Horvátországból a Molnak
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 18:06
A Janaf közleményben tudatta, hogy már pakolják az olajat, amely szigorúan nem Oroszországból való. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG