1p
De nem nálunk. A megkérdezettek négyötöde támogatja a palagáz-kitermelést. Minden második ember gondolja úgy, hogy a kitermelés a környezetet sem szennyezné.

CBOS közvélemény-kutató szerint a lengyelek 78 százaléka támogatja a palagáz-kitermelés ötletét. A lengyelek 7 százaléka ellenezné a kezdeményezést, 15 százalékuknak nem volt véleménye.

Olcsóbb lehetne a gázszámla

A Privátbankár korábbi összeállításából az is kiderül, hogy a palagáz, az valójában nem is az. És a Makón talált mező? Részletek >>

A megkérdezettek 82 százaléka szerint a palagáz használatának elterjedése növelné az ország energiabiztonságát, mert csökkentené az importált gáz fontosságát. A válaszadók 66 százaléka arról is meg volt győződve, hogy a palagáz használata anyagilag is kifizetődő lenne, mert nem kerülne annyiba, mint a más országokból behozott gáz.

A felmérésben résztvevőknek kicsit több mint a fele, 51 százalékuk gondolta úgy, hogy a palagáz-kitermelés biztonságos a természeti környezet számára is. Ebben a kérdésben már sokkal nagyobb volt a bizonytalanok aránya, 32 százalék, míg 17 százalék szerint környezetvédelmi szempontból káros lehet a kitermelés.

A fejlett gazdaságú országok közül eddig egyedül az Egyesült Államokban indult be a palagáz- és a palaolajkészletek nagyarányú kihasználása. A U.S. Energy Information Administration adatai szerint az Egyesült Államokban 2011-ben a palagáz adta a teljes gázkitermelés 34 százalékát, ami 2040-re 50 százalékra növekedhet. A kérdéssel már az Európai Unióban is foglalkoznak, abban bíznak, hogy a palagáz miatt más feltételekkel lehetne orosz gázt vásárolni.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bizonygatják az oroszok, hogy nem okoztak fennakadást az ukrán dróntámadások
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 19:44
Az olajfinomítók csúcsra járnak.
Makro / Külgazdaság Nagy volt az egyetértés Varga Mihályék közt
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 15:28
Megjelent a kamatdöntési jegyzőkönyv.
Makro / Külgazdaság Nem hiszi el, hogy mekkora a költségvetési hiány
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 12:35
A kamatkifizetés okoz sok kiadást.
Makro / Külgazdaság Az erősebb forintnak az autósok is örülhetnek?
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 12:00
Csütörtökön nem változnak a hazai nagykereskedelmi üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kármán András: Nehéz költségvetési helyzetet fogunk örökölni
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 10:57
A Tisza szakértője szerint mivel még hónapok vannak hátra a választásokig, ezért rengeteg átgondolatlan és megalapozatlan döntést hozhat a kormány.
Makro / Külgazdaság A vállalkozók rárepültek a 3 százalékos hitelre
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 10:00
A 3 százalékos konstrukció nagyon kedvezményes.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint különös élmény a Türk Tanács
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 09:05
Azerbajdzsánban beszélt a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Nem is olyan vészes a magyar infláció?
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 08:32
Augusztushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak.
Makro / Külgazdaság Bárki is nyer, kőkemény lesz a 2026-os év? Ma délután Csaba Lászlót kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 08:00
A közgazdász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire. Hangoljon a Klasszis Média YouTube-csatornájára!
Makro / Külgazdaság Történelmi csúcson az oroszok nemzetközi tartalékai
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 19:51
Soha nem volt még ekkora.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG