Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
1p
Az elemzői várakozásoknál valamivel gyorsabb ütemben csökkent tavaly a negyedik negyedévben a német GDP. A német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtöki tájékoztatása szerint a német bruttó hazai termék az októbertől decemberig tartó időszakban 0,6 százalékkal esett vissza az előző negyedévhez képest, szezonális- és naptárhatástól tisztított adatok szerint.

Az előző év azonos időszakához képest ugyanakkor még éppen, hogy pozitív volt a német kibocsátás: a GDP naptárhatástól tisztított adatok szerint 0,4 százalékkal volt magasabb a negyedik negyedévben mint 2011 utolsó három hónapjában. Elemzők 0,5 százalékos negyedéves visszaesést és 0,5 százalékos éves bővülést vártak.

A gyenge export lehet az oka visszaesésnek

Negyedéves szinten kissé bővült a háztartások és a kormányzat fogyasztása, míg az építőipari beruházások enyhén, a feldolgozóipari beruházások pedig markánsan visszaestek - közölte a Desantis. A hivatal szerint a GDP visszaesését elsősorban a gyenge kivitel okozta.

A negyedik negyedévi statisztikák romló tendenciát mutatnak a német gazdaság kibocsátás illetően. A negyedéves adatokat tekintve az egymást követő harmadik, míg az éves kiigazított adatok alapján zsinórban több mint nyolc negyedév óta csökken a német kibocsátás. A harmadik negyedévben még rendre 0,2 százalékos, illetve 0,9 százalékos negyedéves, illetve éves kiigazított bővülés volt.

A Destatis azonban csütörtökön megerősítette az előző év egészére vonatkozó 0,7 százalékos növekedési statisztikát. A Destatis február 22-én közli a negyedik negyedévi német GDP-re vonatokozó részletes adatokat.

Ez Magyarországnak is fontos adat

Magyar elemzők azért kísérik figyelemmel a legnagyobb euróövezeti gazdaság teljesítményét, mert Németország a magyar kivitel egyik legnagyobb felvevőpiaca. A második félévben a kivitel volt az egyetlen pozitív komponens a magyar GDP volumenváltozásában.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A horvátoknak bezzeg telik új autóra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 09:24
Horvátországban 7,2 százalékkal nőtt az eladott új autók száma az első nyolc hónapban.
Makro / Külgazdaság Kisebbfajta csodáról számolt be az állami hivatal
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 08:30
A júliusi ipari termelés nagyobb lett a júniusinál. Igaz, éves szinten még mindig mínuszos.
Makro / Külgazdaság Ursula von der Leyen keményen kiállt Ukrajna mellett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 06:28
Ukrajnát olyan országgá kell tenni, amely „megemészthetetlen” úgy a jelenlegi, mint a jövőbeli agresszorok számára – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke.
Makro / Külgazdaság Fellángolt az árrésstop-vita, miután lassult a húzóágazat
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 15:46
Bár a kiskereskedelem a magyar gazdaság jelenlegi kevés húzóágazata közé tartozik, júliusban meglepő lassulást láthattunk a szektorban. Az éves alapú növekedés is elmaradt a várttól, havi szinten pedig egyenesen csökkent a forgalom. A kormány szerint minden rendben van, a szakma legnagyobb érdekképviseleti szervezete viszont megtépázott fogyasztói bizalomról és az árrésstop negatív hatásairól beszél.
Makro / Külgazdaság Öngólt rúgott Magyar Péter az adócsomagjával? Pogátsa Zoltántól ezt is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 14:31
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense szeptember 11-én, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton: a morbiditás csúcsa, ami az európai autóiparban történik
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 14:03
A miniszter szerint felér egy hazaárulással, amit az EU csinál. 
Makro / Külgazdaság Újabb kellemetlen meglepetés érheti az autósokat
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 13:44
Mindkét üzemanyagfajta nagykereskedelmi ára változik pénteken.
Makro / Külgazdaság Ez fájni fog Giorgia Meloninak – a híd túl messze volt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 13:26
Nem lehet védelmi költésként elszámolni a Szicíliára vezető hidat.
Makro / Külgazdaság Vakarhatják a fejüket az elemzők: mi történt az európai boltokban?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 12:58
Horvátország, Észtország és Németország a sor végén, Litvánia pedig az elején.
Makro / Külgazdaság Összekalapozott újabb 65 milliárd forintot a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 12:43
De kicsit drágábban, mint korábban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG