2p

Azt a Fehér Ház egyelőre nem közölte, hogy pontosan mi is lesz ez a segítség.

Az Egyesült Államokat mélyen aggasztja a koronavírus-járvány Indiában fellángolt újabb hulláma, és azt tervezi, hogy hamarosan további segítséget nyújt Újdelhinek - közölte szombaton a washingtoni Fehér Ház egyik szóvivője.

"Élénk párbeszédet folytatunk magas szinten, és azt tervezzük, hogy hamarosan további segítséget nyújtunk India kormányának és egészségügyi dolgozóinak a járvány mostani súlyos fellángolása elleni küzdelmükben. Hamarosan többet is megoszthatunk majd erről" - tudtatta a szóvivő emailben a Reuters hírügynökséggel.

Indiában a héten sorra dőltek meg koronavírus-járvány újonnan regisztrált fertőzöttjeinek napi rekordjai. Az ország egészségügyi minisztériuma szombatra virradóra 346 786 új fertőzöttet és 2624 halálos áldozatot jelentett, a statisztikák szerint pedig Újdelhiben minden negyedik percben meghal valaki a Covid-19-ben.

Beszámolók szerint a kormány katonai repülőgépekkel és vasúton szállít India távolabbi területeiről orvosi oxigént a főváros kórházaiba, Arvind Kedzsrival, Újdelhi főminisztere pedig a Narendra Modi miniszterelnök részvételével tartott pénteki megbeszélésen azt mondta, tragédia történhet, ha nem jutnak időben elég orvosi oxigénhez. Az ország más államai is segítséget kértek kórházaik számára.

Bharat Bhusan Babu, az indiai védelmi minisztérium szóvivője pénteken bejelentette, hogy a hadsereg a koronavírussal fertőzött betegek lélegeztetéséhez szükséges oxigén hiánya miatt Németországból importál mobil oxigéntermelő üzemeket.

A mintegy 1,3 milliárdos, a világ második legnépesebb országának számító Indiában már 16,6 millió fertőzöttről tudni, a vírus okozta betegségnek 189 544 halálos áldozatát regisztrálták, ám a valós számok vélhetően ennél sokkal magasabbak.

Egyes egészségügyi szakértők úgy vélekednek, Indiában túl hamar lazítottak a járványügyi korlátozásokon azt követően, hogy az ország viszonylag enyhén vészelte át a járvány első hullámát, mások azonban a vírus új mutációit teszik felelőssé a drasztikusan megugrott számokért.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bóka János lehet az új Gulyás Gergely?
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 17:34
Állítólag Bóka János, a volt uniós ügyekért felelős miniszter a legesélyesebb jelölt, akit a pártelnök, Orbán Viktor is támogat.
Makro / Külgazdaság Négy éve nem volt erre példa az amerikai gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 16:25
Az Egyesült Államokban a termelői árak 0,3 százalékkal csökkentek júniusban az előző hónaphoz képest, miközben az elemzők stagnálásra számítottak. Ez volt az első havi visszaesés 2025 augusztusa óta, és a legnagyobb csökkenés 2025 áprilisa óta – közölte az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala (U.S. Bureau of Labor Statistics).
Makro / Külgazdaság Giga nagyságú fegyverexportot engedélyezett a német kormány az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 15:39
A német kormány mintegy 13,87 milliárd euró értékű fegyverexportot engedélyezett az év első felében, a legnagyobb kedvezményezett Ukrajna volt 2,5 milliárd eurónyi szállítmánnyal – közölte a német gazdasági minisztérium szerdán.
Makro / Külgazdaság Ukrajna évi 10 millióról 20 millióra növeli dróngyártási kapacitását
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 15:19
Ukrajna jelenleg évente 10 millió drónt gyárt, és ezt a mennyiséget 20 millióra tervezi növelni – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Kijevben, az ukrán államiság napja alkalmából rendezett ünnepségen.
Makro / Külgazdaság Otthagyja a politikát, ide tart Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 13:51
A volt külgazdasági és külügyminiszter lemond parlamenti mandátumáról, és a kínai multicéghez szerződik. 
Makro / Külgazdaság Átalakítják Kármán Andrásék az Orbán-kormányok alatt megszokott rendszert
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 13:00
Az európai uniós források lehívása érdekében az államháztartási szabályok módosítását kezdeményezte a kormány. Az Országgyűlés honlapján olvasható törvényjavaslat szerint az ország költségvetését a kormánynak ismét ősszel kell majd benyújtania a parlamentnek.
Makro / Külgazdaság Friss előrejelzés jött: ennyivel nőhet idén a magyar GDP
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:20
A kedvezőtlen nemzetközi környezetben idén 2 százalék körül alakulhat a GDP-növekedés Magyarországon a Kopint-Tárki szerdán közzétett konjunktúrajelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Mennyi vagyon szerezhető vissza a NER-től? Ezt is kérdezzük Ligeti Miklóstól a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:02
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója július 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Elérte a benzin ára a korábbi védett szintet, a dízel még olcsóbb
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 11:35
Ezúttal nem módosulnak a nagykereskedelmi üzemanyagárak idehaza.
Makro / Külgazdaság Több éve nem látott szintre lassult a kínai gazdasági növekedés
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 07:59
A helyi statisztikai hivatal 2022 óta nem regisztrált olyan lassú növekedést a kínai gazdaságban, mint az idei második negyedévben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG