2p

Színre lépett az Anonymus is, azt ígéri, kő kövön nem marad.

Az Anonymus hackercsoport azt mondja, hogy „hivatalosan kiberháborúban áll az orosz kormány ellen” – írja a The Guardian. 

A tweet-szálban közölt kijelentés abból indult ki, hogy több orosz kormányzati webhelyet, például a Kreml és a Duma, valamint az állami támogatású RT híroldalt (korábban Russia Today) úgynevezett elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások értek. 

Az csoport tagja mindannyian hackerek, akik Guy Fawkes-maszkot viselnek, és küldetésük "az emberiség jobb jövőjéért" való cselekvés. Putyin csütörtök reggel, február 24-én egy televíziós beszédben jelentette be döntését az invázióról. A kibercsoport erre válaszul, tegnap este 10 óra előtt nem sokkal rakta ki a posztot.

Az Anonymous, akinek korábban a CIA és az IS is volt a célpontja, egy másik tweetben hozzátette, hogy a magánszektorbeli szervezeteket is érintené.

A DDoS-ban egy webhelyet hamis információkérések árasztanak el – ez olyan, mintha másodpercenként ezer borítékot tömnénk át egy levélszekrényen –, amelyek elérhetetlenné teszik a webhelyet.

Craig Terron, a kiberfenyegetéseket figyelő Recorded Future vezető elemzője szerint az RT oldal a mai napig „szakaszosan elérhető” maradt , mivel csütörtökön moszkvai idő szerint délután 5-kor megszűnt.

A webhely időszakosan elérhető, és folyamatosan érkeznek jelentések arról, hogy a felhasználók február 25-én, moszkvai idő szerint 13.30-kor nem tudták elérni a webhelyet.

Az RT azt mondta, hogy sikerült „visszavernie” a találatot a szerverein.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ritka kellemetlen hír érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 13:13
Ezért vannak bajban a cégek.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: újabb részletek derültek ki
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:49
Több ezer német lakást vásárolt a jegybanki alapítvány lengyel cége tavaly.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy mennyit költ a kormány az adósságok kamataira
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:05
2726 milliárd forintot fizetett az állam az év első hét hónapjában az adóssága kamataira.
Makro / Külgazdaság Akár olcsóbb is lehetne a tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:58
A nagykereskedelmi ár biztos csökken.
Makro / Külgazdaság Megígérték a bankok, hogy mindenki visszakapja a pénzét
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:09
Hiba volt duplán levonni a pénzt.
Makro / Külgazdaság Sokkoló adat érkezett a magyar inflációról
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 08:30
4 százalék felett maradt az infláció.
Makro / Külgazdaság Türelmetlenek a németek a vámmegállapodás miatt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 14:16
Az amerikai-európai vámmegállapodás mielőbbi életbe léptetését sürgeti a német autóipar szakmai képviselete.
Makro / Külgazdaság Szomorkodhat a magyar gazdaság: rossz hírek érkeztek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 13:23
Júniusban csökkent a német ipari termelés.
Makro / Külgazdaság Trump száz százalékos vámot vetne ki a chipekre és félvezetőkre
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 07:22
Donald Trump amerikai elnök szerdán bejelentette, hogy az Egyesült Államok „körülbelül 100 százalékos” vámot vet ki az importált félvezető chipekre, hozzátéve, hogy a chipgyártók elkerülhetik a vámot, ha befektetnek az amerikai gyártásba.
Makro / Külgazdaság Milorad Dodik elhagyta Budapestet, nem maradt itt politikai menekültként – derült ki a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 18:01
A boszniai Szerb Köztársaság volt elnöke, Milorad Dodik elhagyta Magyarországot, nem kapott politikai menekült státuszt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG