2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Vészjósló az IMF előrejelzése.

Lassulni fog a globális gazdasági növekedés az Irán elleni amerikai és izraeli katonai művelet miatt – mondta Kristalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója az IMF és a Világbank jövő heti, tavaszi közös ülése előtt tartott beszédében.

Amennyiben az Irán elleni háború nem lett volna, felfelé módosítottuk volna előrejelzésünket a globális gazdasági növekedésre. Így viszont most még a legderűlátóbb forgatókönyv is lassulást jósol egyebek között az infrastruktúra károsodása, az ellátási zavarok és a bizalomvesztés miatt – hangsúlyozta Kristalina Georgieva.

A háború hatásai messzire nyúlhatnak
A háború hatásai messzire nyúlhatnak
Fotó: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh

Az IMF az idei évre egyelőre 3,3 százalékos globális gazdasági növekedéssel számol. A IMF vezetőjének a megfogalmazása szerint: "tekintettel a közel-keleti háború járulékos következményeire, rövid távon 20-50 milliárd dolláros pénzügyi támogatás iránti új igény jelentkezhet. A végső összeg az alsó határhoz lesz közeli, ha valóban lesz tűzszünet – tette hozzá.

Hosszabb távon is fennmaradnak a magasabb árak?

Kristalina Georgieva szerint nem zárható ki, hogy hosszabb távon is fennmaradnak a magas olaj- és gázárak. Ez a tűzszünet betartásától és attól függ, hogy a megállapodás tartós békéhez vezet-e a térségben.

A IMF vezetője szerint a közel-keleti háború komoly zavarokat okozott az energiaellátásban: a napi olajkészletek világszerte 13 százalékkal, a cseppfolyósított földgázkészletek pedig 20 százalékkal csökkentek.

Kristalina Georgieva óvott az energiaellátási zavarok miatti egyoldalú intézkedésektől. „Felszólítok minden országot, hogy tartózkodjon az olyan egyoldalú intézkedésektől, mint például az exportkorlátozások és az árkorlátozások, amelyek tovább destabilizálhatják a globális helyzetet. ”Ne öntsenek olajat a tűzre!"- figyelmeztetett.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meredeken zuhan az italboltok és a szórakozóhelyek száma, étteremből is egyre kevesebb van
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 16:59
Míg 2010-ben még közel 21 ezer italbolt működött Magyarországon, a számuk ma már a tízezret sem éri el. A zenés-táncos szórakozóhelyek száma sem haladja meg sokkal a 2010-ben működő helyek felét. 
Makro / Külgazdaság A HungaroControl vezetője szerint ekkortól jöhetnek a folyamatos járattörlések
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 14:32
Éppen a csúcsszezonban, július környékén derülhet ki, hogy tovább mélyül-e a légi közlekedés válsága – mondta a HungaroControl vezérigazgatója. Turi Ferenc arról is beszélt, hogy a szombati Bajnokok Ligája-döntő miatt 50 százalékkal megnő a légiforgalom.
Makro / Külgazdaság Újabb fideszes politikus távozik egy sportszövetség éléről
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 11:24
Miután Kósa Lajos visszalépett a korcsolyaszövetség elnöki pozíciójától, Lázár János is lemondott a teniszszövetség éléről.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta: a legfontosabb a tartható, valós alapokra épülő költségvetés
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 14:06
Több fontos témáról is részletesen beszélt a miniszterelnök egy interjúban.
Makro / Külgazdaság Hétvégi nagyüzem: három új államtitkárt neveztek meg
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 15:52
Lannert Judit és Vitézy Dávid is választott.
Makro / Külgazdaság Ez volt a Tisza győzelmének hátterében Orbán Anita szerint
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 13:49
A személyes kapcsolat nagyon fontos volt.
Makro / Külgazdaság Végre megszólalt Novák Katalin jobbkeze a kegyelmi ügyről
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 13:09
Újabb fontos részletre derült fény.
Makro / Külgazdaság „Ez csalás, a költségvetés meghamisítása” – nem kertel Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 12:33
Zajlik a dokumentumok átvizsgálása az új minisztériumban, súlyos dolgokat találtak.
Makro / Külgazdaság Korábban soha nem látott elköteleződés kell a magyar euróhoz – Interjú
Imre Lőrinc | 2026. május 23. 11:56
Korábban soha nem látott befektetői bizalom mutatkozik Magyarországgal, a magyar eszközökkel szemben a választások óta. Ezt leginkább a Tisza Párt erősebb európai arcéle és az eurózónához való csatlakozás ígérete támogatják. Ugyanakkor most, hogy munkába állt az új kabinet, a fiskális politika oldaláról is fel kell építeni a bizalmat, hogy az tartós maradhasson – többek között erről beszélt a lapunknak adott interjúban az MBH Befektetési Bank Brókeri, Nemzetközi és Letétkezelési sales ügyvezető igazgatója. Demjén Ottó szerint a befektetők kockázatvállalási kedvének is jót tehet a mostani helyzet, ugyanakkor a nemzetközi konfliktusok miatt nem árt szárazon tartani a puskaport.
Makro / Külgazdaság A Mol-vezér még reménykedik a szerbia bevásárlásban
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 10:37
Mindenkinek jó lenne a tranzakció Hernádi Zsolt szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG