1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A német kivitel a közép - és kelet-európai országokba nő a leginkább, eddig 84 milliárd eurót könyvelhetünk el. A legnagyobb kedvenc: Oroszország.
A német kivitel a közép - és kelet-európai országokba nő a leginkább, eddig 84 milliárd eurót könyvelhetünk el. A legnagyobb kedvenc: Oroszország.

Rendkívül erőteljesen nőtt az idei első félévben a közép- és kelet-európai országokba, köztük Oroszországba irányuló német kivitel.

Ezekbe az irányokba a kivitel több mint kétszer akkora ütemben nőtt, mint a német export átlagosan, a német vállalatok e térséggel folytatott kereskedelmét elősegítő társaság, az Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft adatai szerint.

Az első félévben a tavalyi első félévhez képest 15,6 százalékkal emelkedett, és elérte a 84 milliárd eurót a térségbe irányuló német kivitel.
A német áruk két legfontosabb térségbeli exportpiaca Lengyelország és Oroszország: előbbibe bő 20 milliárd euró, utóbbiba valamivel kevesebb mint 16 milliárd euró értékben szállítottak német termékeket. A Magyarországra irányuló német export több mint 9 milliárd euró volt az első félévben, ez 7,6 százalékkal haladja meg az előző év hasonló időszakában mért értéket.

A térségben a Montenegróba és a Grúziába irányuló kivitel emelkedett a legnagyobb ütemben; 64 százalékkal, illetve 52 százalékkal a tavalyi első félévhez képest. A Németország és a térség közötti kereskedelem összértéke 154 milliárd euró volt, jelentősen meghaladva az Egyesült Államokkal (59 milliárd euró) és a Kínával (44 milliárd euró) bonyolított árucserét.

Izzanak a vietnámi kapcsolataink 
Csodát művel a magyar mezőgazdaság
Adósságot halmoz a román állam  
Kuba-Kanada: új barátság?  

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ketyeg a demográfiai bomba, egyre kevesebben dolgoznak Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:30
2025 novemberében a 15–74 éves korosztályban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer volt. A munkanélküliek száma 213 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalékon alakult – közölte a Központi Statisztikai Hivatal. 
Makro / Külgazdaság Tarolt a Volkswagen az európai autópiacon
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:24
Megelőzte a Volkswagen a Teslát az európai elektromosautó-piacon: már ők adják el a legtöbb járművet ebben a kategóriában. A belső égésű motorral ellátott autókból visszaesett az eladási szám a német autógyártónál, de így is vezető szerepet tudtak betölteni.
Makro / Külgazdaság Megtorolhatják a hitelminősítők a választás előtti osztogatást
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 06:47
A magyar államadósság jelenleg a befektetésre ajánlott kategória alsó határán található. A három nagy hitelminősítő közül az egyiknél (S&P) már csupán egy lépés választ el minket a befektetésre nem ajánlott besorolástól. A GKI számba veszi a lehetőségeket.
Makro / Külgazdaság Túl lehet a csúcson a forint, már a választások előtt kamatot csökkenthet a Magyar Nemzeti Bank
Imre Lőrinc | 2026. január 22. 19:21
Nem várja meg április 12-ét a Magyar Nemzeti Bank a kamatcsökkentések elkezdésével – erre számítanak az Equilor Befektetési Zrt. elemzői. Az idei gazdasági növekedéssel kapcsolatban már inkább pesszimistán nyilatkoztak, hiszen 2 százalékos GDP-t várnak, ami jövőre 2,5 százalékra gyorsulhat. A forint is túl lehet a zenitjén, és a lassú leértékelődés végén 392 forintba kerülhet egy euró 2026 végére.
Makro / Külgazdaság Donald Trump ezt az adatot kitűzheti a kalapjára
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:59
Az amerikai GDP-növekedés a korábban becsültnél magasabb lett a tavalyi harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Keserű csalódás Dél-Koreában
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:40
Az elemzők növekedést vártak a dél-koreai gazdaságban az utolsó negyedévben, de a GDP negyedéves alapon csökkent.
Makro / Külgazdaság Túlköltekezett a kormány, a tervezett harmadával nagyobb lett a hiány
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 12:51
Az államháztartás központi alrendszere tavaly 5738,7 milliárd forintos hiánnyal zárt, 4123 milliárd volt az eredeti terv.
Makro / Külgazdaság Egyre lazább a munkaerőpiac, évente 35-40 ezer ember esik ki
Imre Lőrinc | 2026. január 22. 09:54
Beszűkülő lehetőségek, növekvő álláskeresési idő, lassan javuló foglalkoztatási kedv – néhány fontos hívószó a Magyar Közgazdasági Társaság kerekasztal-beszélgetéséből, amelyen a meghívott szakértők a 2026-os munkaerőpiaci várakozásokat vették nagyító alá. Szó volt a harmadik országbeli munkavállalók behozataláról, a külföldön élő magyarok esetleges hazatéréséről és arról is, hogy mekkora terhet jelent a vállalatok számára a minimálbér és a garantált bérminimum megemelése.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: a januári rezsi mindenkinek ajándék
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 16:15
Közösségi oldalán már jópofa fotóval vezette fel bejelentenivalóját. 
Makro / Külgazdaság Zöld utat adott az Európai Parlament az ukrán hitelnek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:36
Szerdán a Parlament zöld utat adott a Tanács döntésének a megerősített együttműködési eljárás alkalmazásáról, hogy az EU 90 milliárd eurós támogatási hitelt nyújtson Ukrajnának.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG