2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Virág Barnabás MNB-alelnök nyilatkozata felvillanyozta a magyar fizetőeszközt.

Erősödött kissé a forint, miután Virág Barnabás, az MNB új alelnöke a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című pénteki műsorában jelezte, hogy júliusban újabb 15 bázispontos kamatcsökkentésről dönthet a monetáris tanács, de a 0,6 százalékos szintnél már nem mehetnek lejjebb, így nem lesz több kamatvágás.

Az euró jegyzése húsz perc alatt 354,05 forintig csúszott le a fél nyolc körüli 354,52 forintról, a dolláré pedig 315,79 forintról 315,53 forintra esett.

Múlt hét pénteken 345,86 forinton fejezte be a hetet az euró, a héten minden nap gyengült a forint a közös európai fizetőeszközhöz képest. A múlt pénteki záráshoz képest 2,5 százalék körüli mértékben gyengült a forint.

A dollár esetében is hasonló volt a trend. Múlt pénteken 309,44 forinton zárt a dollár, így a forint 2 százalék körüli mértékben gyengült az amerikai fizetőeszközhöz képest.

Virág Barnabás a Kossuth rádiónak adott nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a júliusi újabb kamatcsökkentés után meg kell állni, a 0,6 százalékpontos alapkamat ugyanis megfelelő szint ahhoz, hogy támogassa a koronavírus-járvány utáni gazdasági kilábalást, és erősítse a pénzügyi stabilitást. Nem opció és nem lehetőség ezen szint alá menni - mondta.

Hozzátette: azok az elemzői várakozások, miszerint kamatcsökkentési ciklusra lehet számítani, túlzóak. Az MNB más stratégiát követ, mint a régiós jegybankok, és biztonsági távolságot szeretne tartani a nulla közeli tartománytól.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hamarosan jön az Európai Bizottság delegációja Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:33
Jövő héten Budapestre jön az Európai Bizottság magas szintű delegációja: a tárgyalások célja, hogy a május 25-i héten megállapodhassanak a bizottság vezetőjével az uniós pénzekről – mondta Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Berendelte az orosz nagykövetet a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:04
Kezdetben heti két ülést tart a kormány, és még ezen a héten kinevezik az államtitkárok döntő többségét – közölte Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Rossz hír jött Amerikából
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 17:59
Az Egyesült Államokban sorban a harmadik héten emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata a május 8-án végződött héten – derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) adataiból.
Makro / Külgazdaság Gyenge növekedés, túl erős forint, emelkedő infláció – ezt jósolják az elemzők Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:39
Visszafogott növekedés, 3 százalék feletti infláció, magas költségvetési hiány és emelkedő adósságráta – erre számít a CIB Bank az idén a magyar gazdaságban – írja az Mfor.hu.
Makro / Külgazdaság Lengyelországban május végéig meghosszabbítják az üzemanyagár-stopot
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:05
Május végéig meghosszabbítják Lengyelországban az üzemanyagárak jövedéki adójának és áfájának átmeneti csökkentését, valamint a kötelező árplafont is magában foglaló intézkedéscsomagot – jelentette be szerdai sajtóértekezletén Andrzej Domanski pénzügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Pár hét múlva jöhet a brüsszeli pénzeső
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:45
Jelentősen javult Magyarország megítélése az Európai Bizottságnál az elmúlt hetekben, így hamarosan több befagyasztott uniós forrás is felszabadulhat.
Makro / Külgazdaság Bekeményítene az unió a befagyasztott források ügyében
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:34
Szigorítanának a feltételeken, a magyar példa is az okok között van.
Makro / Külgazdaság Újabb ügyben csapott Magyarország kezére az uniós bíróság
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:34
Baj van a magyar szabályozással.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől vége a jó világnak a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:19
Megáll az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Lázár János minisztériumába költözik be Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:33
Itt lesz a miniszterelnök székhelye és a kormányülések színhelye is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG