2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Bár a pénzügyminiszter nagy örömére befektetésre ajánlja Magyarországot a Scope Ratings, a berlini hitelminősítő csak 2-3 százalékos magyar GDP-emelkedésre számít idén.

Befektetésre ajánlja Magyarországot a Scope Ratings! – írja péntek esti Facebook-bejegyzésében Varga Mihály.

A pénzügyminiszter a berlini hitelminősítő döntését követően tette közzé örömteli posztját, hozzászólásában pedig kifejti, a három nagy után a berlini Scope Ratings hitelminősítő is megerősítette Magyarország ’BBB’ besorolását stabil kilátás mellett. Varga a kommentben azt írja, a hitelminősítő kedvezően értékelte a versenyképességet erősítő beruházásokat és hazánk ellenállóképességét a negatív külső hatásokkal szemben. A hozzászólásban viszont egy kedvezőtlen hírt is elrejtett a fiskális politika vezetője:

„A Scope Ratings 2-3 százalék körüli gazdasági növekedésre, csökkenő költségvetési hiányra és államadósságra számít Magyarországon a következő években.”

A GDP bővülését a német hitelminősítő csupán 2-3 százalékra jósolja. Fotó: Facebook / Varga Mihály
A GDP bővülését a német hitelminősítő csupán 2-3 százalékra jósolja. Fotó: Facebook / Varga Mihály

Korábban laptársunk a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor többször is foglalkozott az idei évre várható magyar GDP-növekedés ütemével. A lap emlékeztet, a kormány a 2024-es költségvetést még „4 százalék körüli” növekedési ütemmel tervezte meg, ám december közepi előrejelzésében a Magyar Nemzeti Bank immár második alkalommal csökkentette a GDP-bővülés előrejelzési sávját: Matolcsy Györgyék már csak 2,5-3,5 százalékos növekedésre számítanak 2024-ben. Varga Mihály az elmúlt év végén azt közölte, a növekedés 3,6 százalék lesz, míg az Európai Bizottság 2,4 százalékos GDP-bővülést jósol.

A végeredmény nemcsak makrogazdasági szempontból nem mindegy, hanem amiatt is fontos, hogy a kormány fizet-e nyugdíjprémiumot novemberben. A legutóbbi Kormányinfón megkérdeztük erről Gulyás Gergelyt, a kancelláriaminiszter azt válaszolta, ha a növekedés meghaladja a 3,5 százalékot, lesz nyugdíjprémium. A Scope Rating szerint azonban messze leszünk ettől.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meddig tarthatnak az árstopok?
Herman Bernadett | 2026. március 16. 19:23
Az infláció már alacsony, az árstopok kivezetése mégsincs napirenden, hiába panaszkodnak az érintett kereskedők, hogy fenntarthatatlan a helyzet – erről is beszélt a Trend FM hétfői adásában Herman Bernadett, a Privátbankár főmunkatársa. 
Makro / Külgazdaság Levelet írt a magyar miniszter – új fronton ütközhet az EU-val a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:01
Az agráriumot érinti a magyar kérés.
Makro / Külgazdaság Még egy országot kiüthet az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 17:27
Az üzemanyagválságra készülnek.
Makro / Külgazdaság Komoly lépésre szánta el magát Magyarország és Szlovákia
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:42
Új vezetéket húznak fel a két ország közt.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a jövő a Hormuzi-szorosban?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:50
Egy hajót átengedtek.
Makro / Külgazdaság Semjén Zsolt alapítványát alaposan leminősítette az ÁSZ
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:06
A számvevőszék elemzői hiába keresték a gazdálkodási adatokat a miniszterelnök-helyettes által elnökölt alapítványnál.
Makro / Külgazdaság Mit mond Jaksity György Trumpról, a világgazdaságról, a dollárról és a forintról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:29
A Klasszis Klub Live következő, március 24-én 15 óra 30 perckor kezdődő egyórás élő adásának vendége ezúttal a Concorde Értékpapír Zrt. közgazdász végzettségű alapítója, elnöke, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke lesz. Szokás szerint azonban nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Romlik a helyzet: Japán is elszánta magát, bevetik a stratégiai eszközt
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 10:32
Az Irán ellen indított háború újabb baljós következménye.
Makro / Külgazdaság Befagytak a mutatók, nem moccan a munkanélküliségi adat
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:54
Évek óta alig változik a kiemelt statisztikai ráta.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: dollármilliárdokkal tömi Putyin zsebét az újabb háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:02
Szerinte még mindig csak színlel az oroszok első embere.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG