A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe csökkent pénteken kora délutánig – írja az MTI. A BUX fél 3-kor 132 158,29 ponton állt, ami a csütörtöki záróértékéhez képest 268,37 pontos, 0,2 százalékos csökkenés, a pénteki nyitásnál 279,80 ponttal alacsonyabb.
A részvénypiac forgalma fél háromig 12,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 98 forinttal, 2,53 százalékkal 3968 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 270 forinttal, 0,64 százalékkal 41 780 forintra csökkent, forgalmuk 7,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 0,48 százalékkal 2510 forintra esett, forgalma 432,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 200 forinttal, 1,58 százalékkal 12 430 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.

Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




