2p
Elmaradt a meglepetés, áprilisban 2,2 százalék volt az infláció.

Az elmúlt évhez képest átlagosan 2,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint. Az egyéb cikkek, így a gyógyszerek, a lakással, háztartással és testápolással kapcsolatos, illetve kulturális cikkek 5 százalékkal drágultak tavaly áprilishoz képest,  míg az üzemanyagok ára 10,7 százalékkal kúszott feljebb.

A szeszes italokért és a cigiért 2,9, a szolgáltatásokért 1,7, a háztartási energiáért 0,6 százalékkal kellett többet fizetni, ezt közölte a KSH a Privátbankár.hu-val.

Az élelmiszerek ára 1,9 százalékkal emelkedett ebben a hónapban, a KSH ismét közölte néhány konkrét terméket, hogyan változott az áruk:

Havi összevetésben átlagosan 0,4 százalékkal nőttek a fogyasztói árak, azon belül az élelmiszerekért 0,6 százalékkal kellett többet adnunk. Drágább lett a tea (+6,6), az idényáras élelmiszerek (burgonya, zöldségek és gyümölcsök) 3,4, a kávé, a csokoládé és a kakaó 1,2, a baromfihús 0,9, a kenyér pedig 0,7 százalékkal lett drágább március óta. A lisztért (-2,3), a sajtért (-1,7) és az étolajért azonban 1,4 százalékkal kevesebbet kellett fizetnünk. A szolgáltatások ára 0,7, a cigi és az alkohol 0,6 százalékkal drágult.

A fogyasztói árak átlagosan 2,5 százalékkal nőttek, a múlt havi 2,7 százalék után így a hazai elemzők az infláció lassulását várták, ebből a Portfolio.hu és az OTP becslése jött be:

Mindeközben a londoni elemzők ennél markánsabb visszaesésre számítottak, erről korábban itt írtunk bővebben. >>>

Mit mértünk mi?

Márciusban csúcsra ért a havi nagybevásárlás ára a hazai hipermarketekben, innen azonban a következő hónapban lejjebb került az árszínvonal - legfrissebb felmérésünkben pedig ismét árcsökkenésről számolhatunk be. A Privátbankár.hu legfrissebb Árkosár-felmérésének eredményét itt olvashatod. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az egész világ megszenvedi az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 19:22
Vészjósló az IMF előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Hormuzi-szoros: veszélyes precedens lenne a legújabb iráni ötlet?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:15
Az ENSZ nem tartja jó ötletnek.
Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
Makro / Külgazdaság Somogyi Zoltán: Van oka Orbán Viktornak aggódni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 9. 10:57
A Political Capital szociológus alapítója az április 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 95. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy üzleteket kötött J. D. Vance Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:44
Sok-sok milliárd forint értékben vesz fegyvert, olajat és erőművet Magyarország, illetve magyar cégek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG