2p

Joe Biden demokrata jelölt Wisconsinban fordítani tudott, de nagyon szoros a verseny a döntő fontosságú 10 elektori szavazatért.

Kicsivel javultak Joe Biden demokrata jelölt esélyei az amerikai elnökválasztáson, ugyanis sikerült fordítania Wisconsin államban. A Nagy-tavak partján fekvő államban sokáig bő százezer szavazattal vezetett Donald Trump regnáló amerikai elnök, de a CNN és a FOX adatai szerint is 90 százalék körüli feldolgozásnál Biden vette át a vezetést néhány ezer szavazattal. 

Donald Trump és Joe Biden első televíziós vitája Clevelandban 2020. szeptember 29-én. EPA/JIM LO SCALZO
Donald Trump és Joe Biden első televíziós vitája Clevelandban 2020. szeptember 29-én. EPA/JIM LO SCALZO

Minden felmérés szerint Biden abszolút esélyes Wisconsinban, de nagyon szoros az állás, még az is lehet, hogy újra Trump lesz a befutó. Döntő szerepe is lehet, hogy ebben a billegő államban ki szerzi meg a 10 elektori voksot. Még Michigan és Pennsylvania államra érdemes figyelni, itt szintén változhat még a sorrend, de egyelőre a republikánus jelölt vezet.

Mint ismert, az amerikai rendszer sajátossága miatt nem az országosan leadott szavazatok száma a lényeg, hanem az egyes államokban elnyerhető elektori szavazatok eloszlása. Összesen 538 elektorért megy a harc, a 270-et elérő elnökjelölt már a választás győztesének nevezheti magát. Jelenleg a CNN szerint 224-213 Biden javára, a FOX szerint 238-213 Biden előnye, de 6 államban még nem dőlt el a verseny, és négyben Trump vezet, ami egy újabb elnöki ciklust eredményezhet számára. A végső eredményre lehet, hogy még napokat is várni kell.

Kövesse az amerikai elnökválasztás alakulását oldalunkon! További cikkeink. 

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az egész világ megszenvedi az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 19:22
Vészjósló az IMF előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Hormuzi-szoros: veszélyes precedens lenne a legújabb iráni ötlet?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:15
Az ENSZ nem tartja jó ötletnek.
Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
Makro / Külgazdaság Somogyi Zoltán: Van oka Orbán Viktornak aggódni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 9. 10:57
A Political Capital szociológus alapítója az április 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 95. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy üzleteket kötött J. D. Vance Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:44
Sok-sok milliárd forint értékben vesz fegyvert, olajat és erőművet Magyarország, illetve magyar cégek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG