1p
Háromszáz BKV-jegyellenőr és forgalomirányító segíti az utasokat, hiszen ma lépett életbe az új paraméterkönyv. Vigyázat! Ez még csak az első ütem.
Háromszáz BKV-jegyellenőr és forgalomirányító segíti az utasokat az új paraméterkönyv bevezetése miatti átállásban; csütörtök hajnalban lépett életbe a BKV Zrt. új menetrendjének első üteme - tájékoztatta az MTI-t a BKV Zrt. csütörtökön.

A metróban és a gerincvonalakon közlekedő felszíni járműveken is tájékoztatják a változásokról utasokat - közölték. A közlemény szerint a társaság az új paraméterkönyv bevezetése első szakaszának megfelelően a menetrendekben rögzített valamennyi forgalmi és műszaki feltételnek eleget tudott tenni. Szerződéses partnereivel közösen üzemkezdetkor összesen 1235 autóbuszt, 108 trolibuszt, valamint 400 villamost helyezett forgalomba.

A jelentősebb változásokat hozó második ütem beindítására szeptember 6-án kerül sor - mutatott rá a BKV Zrt. közleménye. Mint írták, a konkrét változásokról kiadványaik tájékoztatnak, amelyek a bérletpénztáraknál, az Akácfa utcai ügyfélszolgálaton és honlapjukon is megtalálhatóak.

A BKV Zrt. augusztus 6-i sajtótájékoztatóján elhangzott: az új paraméterkönyv szerint az 1-es villamos vonalán hétvégén Combinók közlekednek majd. Az 59-es villamos munkanapokon a késő esti, hétvégén a kora reggeli és a késő esti órákban csak Farkasrét és a Moszkva tér között közlekedik, 59A jelzéssel. A 78-as trolibusz hosszabb üzemidőben, késő este is közlekedik. A XX. kerületben 213-as jelzéssel új járat közlekedik a Bartók Béla út és a Török utca érintésével, a 150-es busz pedig a Kosztolányi Dezső térig jár, összevonták a 41-es jelzésű járattal.

Szilágyi Károly, a BKV Zrt. szóvivője csütörtökön az MTI-nek elmondta: a paraméterkönyv első ütemében történő változások nem kifejezetten kapcsolódnak a metróvonalakhoz, erre a szeptember 6-án indítandó második ütemben kerül sor.

BKV: Csütörtökön életbe lép az Új Világrend
Végre: megvárja a metró az átszállókat 
A BKV már most borzolja az idegeket 
Kétlépcsős menetrendváltozás a BKV-nál 

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kínai típusú gazdasági rendszer felé halad az USA?
Sasvári Péter | 2025. augusztus 21. 14:38
Államkapitalizmus az Egyesült Államokban? Donald Trump a politika után a gazdaság területén is egyre inkább kezd úgy viselkedni, mint egy egyszemélyi vezető. Nemrégiben lemondásra szólította fel az Intel vezérigazgatóját, „utasította” a Walmartot és a detroiti autógyárakat, hogy ne emeljenek árat, valamint a Coca Colának még azt is meg akarta szabni, hogy milyen cukrot használjanak. Persze az Egyesült Államok alkotmánya és törvényei határt szabnak Trumpnak. Ám viselkedése és elképzelései a kínai modellel vagy a francia dirigizmussal rokoníthatóak. Mennyi esély van rá, hogy a kapitalizmus egyik modellországa az állami kontrol irányába lép? Van ennek előképe az Egyesült Államokban?
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy olcsóbb lesz-e benzin
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 21. 12:07
Maradunk 600 forint alatt.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péternek egy rossz szava sincs az oroszokra Munkács bombázása után
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 21. 11:39
A külügyminiszter szerint béke kell.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: hihetetlen újabb részletek derültek ki
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 21. 10:05
Nem ért véget az ingatlanos bizniszelés.
Makro / Külgazdaság Előreléptünk egy fontos összehasonlításban, de így sem lehetünk elégedettek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 11:49
Hiába utasítottunk magunk mögé júliusban a júniusban még előttünk végzett országok közül kettőt, így is a 23. helyen állunk a 27 EU-tagország között az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat által számolt harmonizált fogyasztóiár-indexek összevetésében.
Makro / Külgazdaság A kínai jegybank nem változtatott az éves és az ötéves kamatfokon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 08:40
A kínai központi az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott a bank és az ötéves kamat szerdán.
Makro / Külgazdaság Hosszú idő után lehet őszintébb Orbán Viktor mosolya
Csabai Károly | 2025. augusztus 20. 06:11
Az adataikat cikkünk megjelenéséig közlő 40 európai állam éves inflációs rangsorában ugyanis viszonylag nagyobbat lépett előre Magyarország, miután a júniusihoz képest 0,3 százalékponttal lassuló pénzromlás mellett az eddig előttünk lévők közül többen is az előző havinál gyengébb adattal rukkoltak elő. Ennek ellenére az az első ránézésre furcsaság fordult elő, hogy az egyik leghatékonyabb antiinflációs ellenszerrel, a kamatemeléssel egyetlen kontinentális jegybank sem élt, sőt öten még szigorítottak is. Emellett egyéb érdekességek is kiderülnek a legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképből.
Makro / Külgazdaság Rémisztő mértékben emelkedik az államadósság
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 14:50
A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a második negyedévben elérte a GDP 76 százalékát.
Makro / Külgazdaság Ősszel lesújt a Fidesz ellehetetlenítési pallosa? Martin József Péter lesz a Klasszis Klub Live vendége
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 13:21
A közgazdász, szociológus, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója augusztus 27-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Trump elégedett lehet: az S&P nem rontott a hitelminősítésen
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 10:21
Az S&P megerősítette az Egyesült Államok „AA plusz” besorolását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG