2p
Akár a következő héten megállapodhatnak az átmeneti időszak részleteiről.

Már nagyon közel jár az Egyesült Királyság és az Európai Unió, hogy megállapodásra jussanak a a Breitet megelőző, átmeneti időszakkal kapcsolatos részletekről – mondta Robin Walker Brexit miniszter. A jelenlegi állás szerint a britek a 2019 márciusáig az EU jogszabályozása szerint működnek majd a blokkon belül, az ezt rögzítő megállapodás tervezetét pedig akár a jövő héten alá is írhatják - írja a Reuters.

Robin Walker elmondta: tisztában vagyunk vele, hogy fontos mielőbb tisztázni a kilépést megelőző időszak pontos feltételeit, és szeretném hangsúlyozni, hogy már nagyon közel járunk ehhez. London szerint a megállapodás biztos környezetet biztosít a cégek számára a következő évre is, amíg a tárgyalófelek megállapodnak a kilépés utáni viszonyrendszerről.

Theresa May szóvivője korábban szintén kifejezte, hogy valószínűleg megállapodásra juthatnak a március 22-24 közötti EU találkozón. A britek szerint nagyjából két év lehet az átmeneti időszak, az EU szerint ugyanakkor ennél már hamarabb, 2020 végén is pontot tehetnek az ügy végére.

Elkezdődött a Brexodus: foghatják a fejüket a britek

Eddig is lehetett tudni, hogy a brit gazdaság gerincét jelentő pénzügyi szektor szereplői tömegesen készülnek elhagyni Londont, a Brexit közeledtével azonban megjött az első nyilvános bejelentés is az egyik mamutbanktól - már az ügyfelekkel egyeztetnek a költözés részleteiről. Tovább >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
Makro / Külgazdaság Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:21
30 milliárd forinttal, ráadásul kisebb kamattal, mint legutóbb.
Makro / Külgazdaság Óvatos optimizmus Németországban
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 11:36
Túl van a legmélyebb ponton a német gépgyártás?
Makro / Külgazdaság Az egész világ és Donald Trump is erre a döntésre vár – nyilatkoztak az illetékesek
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 10:36
Kamatot vág-e a Fed? És mikor? Megszólalt a Trump által sokat kritizált elnök, illetve az amerikai pénzügyminiszter is.
Makro / Külgazdaság Ki fog itt tanítani?
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:51
Tovább nőtt a meghirdetett tanári állások száma.
Makro / Külgazdaság ÁKK: az egész évre tervezett forrásbevonás nettó 96 százaléka teljesült
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 18:50
Az intézményi forintpiacon erős kereslet mellett a nettó forint intézményi finanszírozási terv 75 százaléka, míg a bruttó aukciós kibocsátási terv 50 százaléka teljesült 2025 első félévben. A lakossági piacon érdemi portfolió-átrendeződés mellett és a jelentős átárazódások ellenére is jól áll az időarányos teljesülés.
Makro / Külgazdaság A kínai büntetővám a hazai húsfogyasztókat is sújthatja
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 17:15
A január óta ideiglenesen érvényben lévő védővám fennmaradása akár 3-4 százalékkal is megemelheti a sertés- és baromfihúsok kilónkénti árát a hazai piacon – figyelmeztet az UBM.
Makro / Külgazdaság Kiábrándító június – hatalmas visszaesés a román új autók piacán
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 16:46
Az új autók piaca 21,8 százalékkal zsugorodott az első fél évben – közölte az autógyártók és importőrök szakmai szervezete (APIA) kedden. A június különösen kiábrándító volt.
Makro / Külgazdaság Felpörgött az euróövezet inflációja júniusban
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 14:39
Azonban az áremelkedés megfelelt az elemzők által vártnak az Eurostat kedden közzétett előzetes adatai szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG