Európa és a világ egyik legfontosabb pénzügyi központja London; amióta megszületett az EU-ból történő kilépést támogató népszavazási eredmény, folyamatosan megy a találgatás, hány bank székhelye költözik majd át a (közös piachoz való hozzáférést jelentő) kontinensre és hogy ez mekkora sebet ejt majd a brit gazdaságon. Jelek már eddig is voltak, az EU-ban maradó tagállamok folyamatos versenyben vannak a nagy brit bankokért, pénzügyi szolgáltatókért - egyebek közt a Citigroup, a Morgan Stanley, a JP Morgan, a UBS is bejelentette már részlegek áttelepítését Európába. Novemberben az EKB azt közölte: közel 50 bank jelezte addig áttelepülési célját a Brexit miatt, közülük 20 erre már engedélyt is kért az átköltözéshez.
A Deutche Bank korábban már jelezte, hogy Frankfurtban új könyvelési központot létesít a vállalati és a befektetési banki üzletágaknak, most első igazi mamutbankként nyilvánosan is bejelentették: megkezdték gyakorlatilag a teljes banki tevékenység átköltöztetésének előkészítését.
A Bloomberg beszámolója szerint a terv az, hogy még idén átteszik a tevékenységet a kontinensre - hacsak a brüsszeli tárgyalásokon nem sikerül kialkudnia a brit félnek egy olyan megoldást, ami több időt hagy a bankoknak az átállásra. Mivel jelen állás szerint kevesebb mint 14 hónap van addig, amíg a britek elhagyják az Uniót, megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel is - ez hónapokat vesz majd igénybe a várakozások szerint. A bank most a legkedvezőtlenebb Brexit-forgatókönyv megvalósulására készül fel.
Hogy a meglévő bő 8 ezer nagy-britanniai DB-alkalmazott közül pontosan hányat érint a váltás, azt egyelőre nem tudni - korábban 4 ezerről szóltak a hírek, ám ezt a bankvezetés túlzónak nevezte. A bank nagyjából 20 ezer ügyfélszámláját érintheti a változás.