3p

„A hazafias hév, ami fűtötte mind a katonákat, mind a társadalmat 2022 elején, ez már nyomokban nincsen. Fáradtság van, kiábrándultság van, de a tudat is ott van, hogy ezt csinálni kell”, összegezte Vörös Szabolcs a Klasszis Podcastban a kelet-ukrajnai front közelében szerzett tapasztalatait. A Válasz Online újságírója, aki számos alkalommal járt a front közvetlen közelében az elmúlt három és fél évben, arról is beszélt, hogy tapasztalatai szerint az ukrán katonák ma már jóval kritikusabbak a háborúval és a kijevi vezetéssel szemben, kevesebb a tabu, sok a dezertőr. Ugyanakkor a fronton lévők továbbra is készek megvédeni hazájukat.

Vörös Szabolcs beszélt a múlt júniusban készült Zelenszkij-interjújáról is, amely az első, magyar újságíró által készített interjú az ukrán elnökkel.

Úgy véli, hogy az ukrán elnök a szövegben számos olyan „egérutat” hagyott, amit a magyar kormány felhasználhatott volna a kétoldalú kapcsolatok javítására. A kormány azonban nem élt ezzel a lehetőséggel, sőt, az interjú sokkal rosszabbá tette a kétoldalú kapcsolatokat – emiatt szerinte nem valószínű, hogy az ukrán elnök a közeljövőben más magyar újságíróval is leül majd beszélgetni.

A Válasz Online újságírója beszélt arról is, milyen benyomást tett rá az ukrán elnök, hogyan viszonyult hozzá, mint magyar újságíróhoz, illetve hogyan lehet egyáltalán bejutni az elnöki palotába.

A podcastban emellett szó esik többek között arról is, hogyan lehet újságíróként eljutni a front közelébe, mennyire veszélyes ez a munka, milyen testközelből Pokrovszk ostroma, miért változott meg a háború megítélése Ukrajnában, hogyan érinti a mozgósítás a kárpátaljai magyarokat, mennyit számít a nyugati segítség, mit gondolnak az ukránok Magyarországról és a magyar kormány politikájáról, milyen kompromisszumokba menne bele az ukrán vezetés, és van-e esélye a belátható jövőben egy békének vagy legalább egy tűzszünetnek.

A teljes beszélgetést a fenti videóban tekintheti meg.

Fejezetek: 

00:00 Intro, beköszönés

02:23 Újságírók frontközelben. Motiváció, veszélyek.

14:54 Pokrovszk ostroma. Hősök és dezertőrök. Katonahiány.

28:20 Magyarország képe Ukrajnában, kárpátaljai magyarok helyzete.

36:20 Az első magyar Zelenszkij-interjú. Magyar támadások. Az ukrán elnök személyesen.

47:12 Lesz-e béke vagy tűzszünet?

53:23 Elköszönés

Az összes Klasszis Podcastot itt érheti el.

Ha csak hallgatni szeretné a műsort:

Podcast csatornánk elérhetőségei >>

Kövessen és hallgasson minket Spotify-on! >>

A Klasszis Podcast a Youtube Music-on >>

A Klasszis Podcast az Apple Podcasts-en >>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kína és Tajvan egyesítéséről beszélt Hszi Csin-ping újévkor
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 17:04
Néhány nappal Kína tengeri hadgyakorlata után Tajvan és Kína újraegyesítésének gondolatával köszöntötte a 2026-os évet Hszi Csin-ping. 
Nemzetközi Hogyan ünneplik az újévet a szomszédban?
Elek Lenke | 2025. december 31. 11:01
Johann Strauss, Denevér, az újévi koncert a Bécsi Filharmonikusokkal, a Kék Duna keringő – és a szilveszteri, ilyenkor fényárban úszó bécsi belváros. A szomszédban megint kitaláltak egy ügyes turisztikai programsort, amely nem igényel szinte semmilyen beruházást, de százezreket vonz.
Nemzetközi Litvánia arra készül, hogy akár hidakat is fel kell robbantaniuk
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 10:23
Fontos a felkészültség, mert ezzel növelhető az elrettentő erő: erről beszélt a litván hadsereg szóvivője az LRT-nek. A hidakat is felszerelik olyan eszközökkel, amikbe szükség esetén robbanóanyagot lehet telepíteni.
Nemzetközi Áramszünet Moszkva környékén: százezrek maradhattak világítás nélkül
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 09:37
Akár több százezer ember is érinthet az áramkimaradás Moszkva régióban, eközben ukrán drónok érték el az orosz fővárost.
Nemzetközi Mégis jönnek az uniós pénzek, német csodafegyvert kap Ukrajna? Olvasóink kedvenc külpolitikai cikkei
Wéber Balázs | 2025. december 30. 17:56
Ukrajnai háború, uniós pénzek, Weidel- és Netanjahu-vizit Budapesten – ezek a külpolitikai témák érdekelték legjobban olvasóinkat az idei évben Nagyító rovatunk toplistája alapján.
Nemzetközi Szaúd-Arábia lecsapott, az Egyesült Arab Emírségek meghátrált – mi történik Jemenben?
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 17:06
Összefeszült a Perzsa-öböl két nagyhatalma, az Egyesült Arab Emírségek pislogott először.
Nemzetközi Ítéletet mondott a dán elnökségről a magyar kormány minisztere: elégséges
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 16:49
Bóka János értékelte a dán uniós elnökség féléves munkáját. Közepesnél jobb osztályzatot semmire nem tudott adni.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton: nem valószínű, hogy az ukránok célba vették volna Putyint
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 16:21
Se bizonyítékok, se racionális magyarázat nincs arra, hogy tényleg ukrán drónok támadtak volna Putyin rezidenciájára. Rácz András véleménye még egyértelműbb.
Nemzetközi Orosz győzelmi jelentés jött, Ukrajna evakuál
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 14:53
Tovább nyomulnak előre az oroszok? 
Nemzetközi Megijedt az iráni vezetés a tüntetőktől?
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 14:03
Tárgyalásokat és reformokat ígér a tüntetőknek az iráni elnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG