2p
A következő héten sok nemzetközi makrogazdasági adat jelenik meg, különösen inflációs jelentésekből és a feldolgozóipar, illetve a szolgáltató szektor teljesítményét mérő beszerzésimenedzser-indexből (BMI) lesz több. Izgalmas lesz emellett Alekszisz Ciprasz görög miniszterelnök és Angela Merkel találkozója, és az Európai Közponi Bank elnökének, Mario Draghinak a beszéde az Európai Parlament gazdasági bizottsága előtt.

Lassú tempóban kezdődik a hét, hétfőn csak az amerikai használtlakások februári eladási számára kell számítani. Nagyobb figyelmet kaphat még a befektetők részéről Alekszisz Ciprasz görög miniszterelnök és Angela Merkel találkozója, és az Európai Közponi Bank elnökének, Mario Draghinak a beszéde az Európai Parlament gazdasági bizottsága előtt.

Indul az adatdömping

Kedden jelenik meg az HSBC márciusi kínai feldolgozóipari BMI-mutatója és a Markit Economics piackutató francia, német és eurózónás márciusi kompozit BMI-je. Nagy-Britanniában kiadják a kiskereskedelmi árak, a termelői árak és a fogyasztói árak februári változásának statisztikáját. 

Az Egyesült Államokban a februári inflációs jelentés, az újonnan épült lakások februári eladási számai, és a Markit márciusi feldolgozóipari BMI-adata jelenik meg kedd délután.

Szerdán az ifo gazdaságkutató intézet publikálja márciusi németországi üzleti hangulatindexét, megjelenik a dél-koreai 2014-es negyedik negyedéves gazdasági növekedés adata, és Amerikában a tartós fogyasztási cikkek rendelésállományának februári statisztikája.

A német jegybank konferenciát szervez

Csütörtökön a GfK gazdaságkutató intézet közli áprilisra vonatkozó, előremutató német hangulatindexét, délelőttre várható a tavalyi negyedik negyedéves francia GDP-adat és a februári nagy-britanniai kiskereskedelmi forgalom adata, délutánra pedig a Markit amerikai szolgáltató szektori BMI-je.

Pénteken jelenik meg a februári japán inflációs, kiskereskedelmi és munkanélküliségi jelentés. Az Egyesült Államokban a 2014-es utolsó negyedéves GDP-adat, továbbá a Michigan Egyetem és a Reuters hírügynökség áprilisi fogyasztói hangulatindexe várható. 

Németországban, Frankfurtban pénteken konferenciát szervez a német központi bank, ahol többek közt a Bundesbank elnöke, Jens Weidmann, a Bank of England kormányzója, Mark Carney és Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter is felszólal.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rossz hírt közölt három Magyarországon is népszerű autómárka
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 14:35
Csökkentek az eladások.
Makro / Külgazdaság Kínában ennek az adatnak örülnek
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 13:59
Szépen híznak a legnagyobb cégek.
Makro / Külgazdaság Új korszak nyílik jövőre az autópiacon, a mentőövbe Magyarország is belekapaszkodna
Imre Lőrinc | 2025. december 26. 07:41
Ha nem is oldódik meg minden problémája, de fellélegezhet, időt nyer a kontinens autóipara – reagált az év egyik legfontosabb, európai uniós gazdasági döntésére a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének elnöke a Privátbankárnak. Gablini Gábor szerint a németeknek részben vissza kell térniük Kínából, aminek Magyarország is a nyertese lehet. 
Makro / Külgazdaság Hatnak a szankciók: Oroszország évekkel elhalasztja LNG termelési célját
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 17:01
Oroszország „több évvel” elhalasztotta azt a tervét, hogy elérje az évi 100 millió tonnás cseppfolyósított földgáztermelést – mondta csütörtökön az állami televíziónak Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes, a nyugati szankciók energiaiparra gyakorolt hatására hivatkozva.
Makro / Külgazdaság Oroszország negyedével növelheti idei vezetékes gázkivitelét Kínába, de ez nem elég
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 16:01
Moszkva fokozza ázsiai értékesítéseit, és erősíti kapcsolatait a világ legnagyobb energiafogyasztójával – mondta egy, az adatokra rálátással rendelkező forrás.
Makro / Külgazdaság Kifullad Putyin medvéje?
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 14:50
Csökkent az orosz ipari termelés novemberben éves szinten, miközben az elemzők sokkal többre számítottak.
Makro / Külgazdaság A hideg polgárháborútól az állítólagos Tisza-csomagig – az idei Klasszis Klub Live-ok legnézettebb adásai
Csabai Károly | 2025. december 25. 07:37
23 adás, több mint félmilló megtekintés – ez az idén már az ötödik évfolyamába lépett egyórás élő műsorunk mérlege. A korábbi esztendőkhöz hasonlóan ezúttal is nevesebbnél nevesebb vendégeink voltak, köztük egykori miniszterek, jegybankelnökök, tőzsdeelnökök. Itt az ideje, hogy felidézzük a legnagyobb érdeklődésre számot tartó beszélgetéseinket.
Makro / Külgazdaság Trump már megkapta a karácsonyi ajándékát
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 13:17
A vártnál jóval nagyobb mértékben bővült az Egyesült Államok gazdasága 2025. harmadik negyedévében.
Makro / Külgazdaság Megint szívhatják a fogukat a kamionosok
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 12:58
Jelentősen szigorodnak a nehéz tehergépkocsik közlekedésére vonatkozó szabályok.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Magyarország egy „hanyatló unió” tagja
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 11:27
Többek között ezt jelentette ki a kormányfő a Magyar Nemzetnek adott ünnepi interjújában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG