3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Védekezés helyett ellentámadásba lendültek át az ukránok saját bevallásuk szerint Herszonnál. Az oroszok mégiscsak bevallották, hogy lőtték szombaton az odesszai kikötőt. Háborús összefoglaló.

  • Ukrajna arra számít, hogy szeptemberre visszafoglalja a déli Herszon régiót. Szerhij Hlan, a terület vezetőjének egyik tanácsadója az ukrán televíziónak adott interjúban elmondta: "Kijelenthetjük, hogy szeptemberre biztosan felszabadul Herszon régió, és a megszállók minden terve kudarcot vall" - írja az AFP. Az ukrán mezőgazdaság számára kiemelten fontos Herszon régiót a háború elején foglalták el az orosz csapatok - de az ukrán hadsereg, megerősítve a nyugati nagy hatótávolságú tüzérségi fegyverekkel az elmúlt hetekben egyre nagyobb előnyre tett szert a térségben.
  • Az AFP friss riportja a térségből egyelőre kevésbé támasztja alá az ukrán optimizmust - egy Herszon városától 25 mérföldre fekvő faluban az ott állomásozó katonák azt mondták a hírügynökségnek, hogy egyelőre csak a frontvonalat sikerül tartani.
  • Oroszország azt közölte, hogy csapást mértek egy ukrán hadihajóra és az Egyesült Államok által szállított Harpoon hajóelhárító rakétákra Odessza kikötőjében. A kikötőt alig 12 órával azután támadták meg, hogy aláírták a gabona kivitelét lehetővé tévő megállapodást. A támadást korábban barbárságnak nevezte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, és elítélték a nyugati országok is, Oroszország pedig azt állította, semmi köze a rakétatámadáshoz. Ukrajna közölte, hogy a támadások ellenére folytatja a gabonaexportot. Olekszandr Kubrakov infrastruktúráért felelős miniszter azt mondta, hogy "folytatjuk a technikai előkészületeket a mezőgazdasági termékek exportjának megkezdésére a kikötőinkből", a Suspilne közszolgálati műsorszolgáltató pedig az ukrán hadsereget idézte, amely szerint a rakéták nem okoztak jelentős károkat a kikötőben. 

Az odesszai városháza által 2022. július 23-án közreadott képen az odesszai kikötő tüzét oltják tűzoltók, miután ukrán források szerint orosz rakétatámadás érte a fekete-tengeri kikötővárost. Az ukrán külügyi szóvivő szerint ezzel Oroszország megsértette az ukrán gabona exportjának biztosításáról az előző nap kötött megállapodást. MTI/EPA/Odesszai városháza
Az odesszai városháza által 2022. július 23-án közreadott képen az odesszai kikötő tüzét oltják tűzoltók, miután ukrán források szerint orosz rakétatámadás érte a fekete-tengeri kikötővárost. Az ukrán külügyi szóvivő szerint ezzel Oroszország megsértette az ukrán gabona exportjának biztosításáról az előző nap kötött megállapodást. MTI/EPA/Odesszai városháza

  • Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a diplomáciai tárgyalásokat követően közös sajtótájékoztatót tartott Kairóban egyiptomi kollégájával, Számeh Sukrival. Lavrov elmondta, hogy megvitatta Oroszország ukrajnai "katonai műveletét" egyiptomi tisztviselőkkel, akik a konfliktus "politikai és diplomáciai" rendezését sürgették - írja az Associated Press. Az afrikai nemzeteket különösen érzékenyen érintik a háború következményeként megugró gabona- és üzemanyagárak. Egyiptom a világ legnagyobb búzaimportőrei közé tartozik, főként Oroszországból és Ukrajnából. Az ország eddig nem volt hajlandó állást foglalni a konfliktusban. A kairói találkozó az első az Afrikában zajló diplomáciai tárgyalások sorában: az egyre inkább elszigetelődő Oroszország igyekszik támogatókat szerezni a kontinensen. Lavrov azt is bejelentette, hogy a moszkvai diplomáciai erőfeszítések részeként 2023 közepén egy második orosz-afrikai csúcstalálkozót tartanak.
  • Ferenc pápa ma újságíróknak arról beszélt, hogy szeretne ellátogatni Ukrajnába. Amikor egy esetleges jövőbeni útjáról kérdezték, azt mondta: "Nagy vágyam, hogy eljussak Kijevbe" - írja a Reuters.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elszálltak az üzemanyagárak? Ismét beavatkozhat a kormány Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 14:08
Ha szükségessé válik, lépni fognak.
Makro / Külgazdaság Könnyebb lesz a hitelfelvétel? Javaslatok egész sorával állt elő az MNB
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 13:44
Csökkentik a hitelezés terheit.
Makro / Külgazdaság Idén is meghirdetik a Klasszis TopDesign nemzetközi vendéglátó- és szállodaipari dizájn-versenyt
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 10:53
A verseny jelentkezési határideje 2026. szeptember 30., a pályázati dokumentáció leadási határideje 2026. október 15.
Makro / Külgazdaság „Még mindig várja az ember, hogy kormányváltás vagy rendszerváltás történt április 12-én”
Imre Lőrinc | 2026. július 26. 06:01
Magyarország és az Európai Unió viszonyában egyértelműen pozitív fordulat történt a Tisza-kormány beiktatása óta, a piacgazdaság helyreállításában azonban még bőven vannak tennivalók és nem is biztos, hogy megszületett róla a végleges döntés – hangzott el a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) kerekasztal-beszélgetésén, amit „Gazdaságpolitikai kihívások – EU-perspektívában” címmel rendeztek meg. Miként az is, hogy a feloldott európai uniós források esélyt és nem garanciát jelentenek a magyar gazdaság számára, az euró bevezetése pedig nem lehet önmagáért való cél.
Makro / Külgazdaság Rendrakást ígér az állami cégeknél Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 15:11
Folytatódik a Gazdasági és Energetikai Minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán szombaton.
Makro / Külgazdaság Brutálisan megadóztatja az Egyesült Államok a vb-győztes spanyol válogatottat
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 10:16
A spanyol labdarúgó-válogatottnak a világbajnokság megnyeréséért járó 50 millió dolláros fődíj körülbelül 30 százalékát adóként be kell fizetnie az amerikai adóhivatalnak (IRS) – jelentette a Fox News.
Makro / Külgazdaság Így alakítaná át a közmédiát a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:01
Közzétette a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium a szakmai egyeztetés vázlatpontjaik, amelyek nem kötelezők, de adhatnak egy képet a jövő magyar közmédiájáról.
Makro / Külgazdaság Egyiptomi vasútprojekt: se pénz, se posztó, csak feljelentés?
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 10:46
Egyiptomi vasútprojektbotrány, az állami vezetők juttatásainak megvágása, spórolás a közmédián, a vényköteles gyógyszerek áfájának eltörlése. Ezekről a kérdésekről is beszélgetett kollégánk, Dobos Zoltán az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Makro / Külgazdaság Ligeti Miklós: Szeretnénk már a Matolcsy-család legalább két tagját gyanúsítotti kihallgatáson látni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 24. 10:16
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 102. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Ismét végigsöpör a világon a vámhullám
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 09:31
A Trump-adminisztráció arra hivatkozik, hogy az Egyesült Államok betartatja a kényszermunkával előállított termékek importjának tilalmát, más országok viszont nem. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG