3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Sajátos módon hihetetlennek hangzik, hogy Oroszországnak saját lapostévé-gyártása is van, vagyis inkább csak volt, egy olyan cég személyében, amely korábban világmárkák bérgyártója volt.

Egyelőre megszűnt az oroszországi nemzeti televíziógyártás, miután az ezzel foglalkozó Kvant nevű vállalat leállította termelését és 2025-ben várhatóan már nem indítja újra – adta hírül a Moscow Times a Kommerszant üzleti lap értesülésére hivatkozva. A Kommerszant megszerezte a vállalat vezérigazgatója Mihail Etonov erről szóló levelét, amit a cég részvényeseinek küldött. A még március közepén kelt üzenet szerint a vállalat befejezte Ibris márkájú televízió-készülékeinek összeszerelését a Kvant voronyezsi üzemében, és nem tervezi a termelés újraindítását az idei évben. Ez a vállalat volt az egyetlen oroszországi televíziógyártó az ország ipari és kereskedelmi minisztériumában vezetett cégjegyzék szerint – derítette ki a Kommerszant. A vállalathoz közel álló források úgy tudják, hogy azért döntöttek a gyártás leállítása mellett, mert gyenge volt a kereslet az orosz tévék iránt és túlságosan megterhelte a céget a rengeteg papírmunka, amit azért kellett elvégezniük, hogy megtarthassák jelenlétüket a minisztériumi nyilvántartásban. Az égiek „összeesküdtek” az orosz tévé ellen.

Az hagyján, hogy a magánvásárlók nem voltak hajlandóak többet fizetni az Ibrisekért annak érdekében, hogy életben tartsák a hazai márkát. Inkább az olcsóbb külföldi termékeket vásárolják, ami azzal járt, hogy a készülékek az elektronikai áruházak polcain porosodtak – mondta Vlagyiszlav Borogyin, az orosz OCS nagykereskedelmi cég háztartási elektronikával foglalkozó részlegének vezetője. Nagyobb baj volt, hogy a vállalatok sem a nemzeti büszkeséget részesítették előnyben a jobb árral szemben. Amit azonban skandalumnak tekinthetünk az az, hogy a kormányzati beszerzéseken sem a Kvant tévéit vásároltak, hanem az ismert külföldi márkák, az LG, a Sony, a Samsung, a Xiaomi termékeit.

A Kvant korábban a kínai Xiaomi és TCL vállalatok bérgyártója volt, ám ez a kapcsolat megszakadt, mert a megrendelők attól tartottak, hogy ha nem adják fel az orosz vállalat ellátását részegységekkel, akkor az Oroszország elleni nyugati szankciók hatálya alá esnek, és megbüntetik őket. A Kvantot 2016-ban alapították Moszkva egyik külvárosában, Zelonográdban. Legutolsó ismert éves pénzügyi adatai szerint 2023-ban 15,9 milliárd rubel (68,4 milliárd forint) árbevétel mellett 3,2 milliárd (13,8 milliárd forint) rubel nettó nyereséget ért el.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vágják a centit az április választásokig Brüsszelben – addig nem látnak esélyt Orbán Viktor megtörésére
Litván Dániel | 2026. március 20. 10:52
Zárt ajtók mögött hangzottak el az igazán kemény szavak az uniós csúcson. Nem akarják tovább erőltetni a dolgot az uniós vezetők, hogy ne játsszanak Orbán Viktor kezére.
Makro / Külgazdaság Egy vagyont hagyhat a benzinkúton, aki magyar rendszám nélkül tankol
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 10:35
A benzin és a gázolaj piaci ára 119, illetve 159 forinttal emelkedett az elmúlt másfél hónap során. A rögzített hatósági árak pedig csak a magyar rendszámú autókat tankolókra vonatkoznak.
Makro / Külgazdaság Olajfinomítót és raktárépületet is értek az iráni drónok péntek hajnalban
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 08:21
Kuvait mellett Jordánia, az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia és Bahrein vezetése is iráni támadásokról számolt be péntek reggel. A Perzsa-öböl környéke az olajpiac mellett a földgázpiacnak is fontos, utóbbi pedig megérezheti a Katar legfontosabb létesítménye elleni támadást.
Makro / Külgazdaság Még egy kastélyt sikerült eladnia a nemzeti vagyonkezelőnek
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 15:13
310 millió forintért talált gazdára a kékedi Melczer-kastély.
Makro / Külgazdaság Hozzányúltak a vésztartalékhoz: fogy az ország üzemanyagkészlete
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 14:12
 Megindult a stratégiai készletek felhasználása.
Makro / Külgazdaság Áttörték a plafont az üzemanyagárak: történelmi rekord a román kutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 13:57
Új csúcson a benzin és a dízel ára.
Makro / Külgazdaság Nőnek a kockázatok, megindultak felfelé a magyar kötvényhozamok
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 13:20
Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter újabb vezeték megépítését jelentette be, ezúttal Szlovénia irányába
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 13:02
Magyarország Szlovéniával is összeköti a földgázhálózatát, így hazánk már minden szomszédos országgal össze lesz kötve – ezt jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Letépte a láncait és félelmetesen tör előre a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 12:30
Mindkét üzemanyagtípus nagykereskedelmi ára jelentősen emelkedik holnaptól.
Makro / Külgazdaság Hátrakötött kézzel fognak harcolni Orbán Viktorral az uniós vezetők a csütörtöki EU-csúcson
Litván Dániel | 2026. március 19. 10:34
Hiába háborítja fel az uniós vezetők túlnyomó részét a magyar miniszterelnök vétója, nem sok eszközük van arra, hogy gyorsan rávegyék az Ukrajnának szánt hitel átengedésére.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG