Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy még hétfőn 25 százalékos vámot kíván bevezetni az importált acélra és alumíniumra.
Az elnöki gép fedélzetén újságíróknak nyilatkozva az elnök azt is közölte: kedden vagy szerdán vámokat léptet életbe azokkal az országokkal szemben, amelyek vámot vetnek ki az amerikai árukra. Hozzátette, hogy ezek
„szinte azonnal életbe lépnek.”
Donald Trump közlése szerint az intézkedés az Egyesült Államok valamennyi kereskedelmi partnerére vonatkozik. A vám mértékét viszonossági alapon szabják ki. „Van azonban, ahol már most azonos a vám, ezen nem változtatunk” – jegyezte meg az amerikai elnök.
(MTI)
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




