2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Oroszországban csökkentek a januári kiskereskedelmi eladások éves szinten és zuhantak havi összevetésben, miközben a múlt hónapban nőtt a munkanélküliség decemberhez viszonyítva.

És akkor még egy pofon mára

A Standard & Poor's után újabb hitelminősítő vágta bóvliba az orosz államadósságot. Részletek >>>

Az orosz statisztikai hivatal adatai szerint a januári kiskereskedelmi forgalom 4,4 százalékkal csökkent éves szinten, miután decemberben még 5,3 százalékos növekedést mértek. Havi összevetésben a januári kiskereskedelmi forgalom 30,6 százalékkal zuhant decemberhez képest, amikor még 23,6 százalékos növekedés volt novemberrel összevetve.

Oroszországban a januári munkanélküliség 5,5 százalékra nőtt a decemberi 5,3 százalékról. Augusztusban történelmi mélyponton, 4,8 százalékon állt a ráta.

Januárban a hivatalosan regisztrált álláskeresők száma 920 ezer volt a decemberi 880 ezer után. Eközben a munkanélküliek száma 4,18 millióra nőtt a decemberi 3,97 millióról.

Sor, bor, vodka

Szintén a statisztikai hivatal adatai szerint januárban a vodkagyártás 26,4 százalékkal haladta meg a tavaly januári szintet, 2,9 millió dekaliter (10 dekaliter=1 hektoliter) volt, de 2014 decemberéhez képest 60,5 százalékos csökkenést regisztráltak.

A sörgyártás januárban éves szinten 3 százalékkal 40,7 millió dekaliterre, az asztali boroké 20,7 százalékkal 1,7 millió dekaliterre emelkedett. A konyakgyártás ugyanakkor 8,8 százalékkal 259 ezer dekaliterre csökkent tavaly januárhoz képest.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter nem akármilyen hírt közölt Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 20:35
Helyreállt a teljesítmény.
Makro / Külgazdaság Betalált a becslés: nem okozott meglepetést az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 18:49
A második negyedévben az előzetes becsléssel összhangban, 1,5 százalékkal nőtt évesítve az Egyesült Államok bruttó hazai terméke (GDP) a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai hivatala, a Bureau of Economic Analysis szerdán közzétett második becslése alapján. Az idén az első negyedévben 2,1 százalék volt az évesített növekedés.
Makro / Külgazdaság Nem bírják tartani a lépést Kínával a németek?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 14:02
Hiába születnek komoly befektetések a szektorban.
Makro / Külgazdaság Indul a munka: így indít az MNB-botrányt vizsgáló parlamenti bizottság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 13:39
A pénz útját és a politikai felelősséget is fel fogja deríteni a Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket feltáró országgyűlési vizsgálóbizottság – emelte ki a Tisza Párt országgyűlési frakciójának a vizsgálóbizottság szerdai alakuló ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján a bizottság elnöke.
Makro / Külgazdaság Rég volt ekkora visszaesés a magyar beruházásoknál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 08:30
A teljesítményt leginkább a feldolgozóipar és a szállítás, raktározás ágazata húzta vissza.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij drónjai lépésre kényszerítették Putyint, aki így megkaparinthatja a stratégiai vállalatokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 08:28
Egyre többen érzik Oroszország háborújának súlyát, már a vállalkozók között is.
Makro / Külgazdaság Ezt nézze: kőbe vésték a Monetáris Tanács legújabb kamatdöntését
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 06:46
A Varga Mihály vezette központi bank tegnapi kamatmeghatározó ülése után került sor a lépésre, a hivatalos közzétételi helyen.
Makro / Külgazdaság Palócz Éva: Idén jelentős, 5 százalék feletti lehet a reálbér-emelkedés
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. augusztus 26. 05:41
A Kopint-Tárki vezérigazgatója élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 103. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság A CIA igazgatóját szállította a Moszkvában landoló amerikai gép
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 19:41
Vlagyimir Putyin még egy tömegrendezvényt is lemondott, bár nyíltan senki nem erősítette meg, hogy ő is tárgyalt a CIA igazgatójával.
Makro / Külgazdaság Elkezdte az euró bevezetése szempontjából is sorsdöntő munkát a Magyar Nemzeti Bank
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:22
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa végigvitte, amit a júniusi kamatdöntő ülést követően Varga Mihály jegybankelnök bejelentett. A „mini” kamatcsökkentési ciklus keretében a nyár folyamán háromszor mérsékelte az alapkamatot, augusztus 25-én is 25 bázisponttal, 5,5 százalékra. Varga Mihály a Monetáris Tanács sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy amennyiben a kormány komolyan gondolja az euró bevezetését, akkor az MNB-nek is vannak ezzel kapcsolatban feladatai. Az egyik ilyen a jelenlegi 3 százalékos inflációs cél felülvizsgálata, amihez már hozzá is láttak a Szabadság téren.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG