1p

Vietnam szombattól 15 napra lezárta fővárosát, hogy megakadályozza a koronavírus-járvány-terjedését, mert egyre több a fertőzés a Mekong deltájának vidékén.

A kormány Hanoi közterületein a gyülekezést két emberben maximálta. Minden zárva lesz a kormányhivatalokon, a kórházakon, más, alapvető szolgáltatásokon és termelőegységeken kívül. A lakosságnak otthon kell tartózkodnia, csak élelmiszert és gyógyszert vásárolni távozhat, vagy, ha munkába kell mennie.

Hanoiban mindazonáltal április vége óta csupán 884 koronavírus-fertőzést regisztráltak, bár ezek felét július elejétől. Péntekre csütörtökről 70 esetet jegyeztek fel, országosan pedig nagyjából 7300-at.

Egy férfi kerékpározik Hanoi utcáin 2021. július 24-én. A várost mától 15 napra zárják le, hogy fékezzék a koronavírus terjedését, Ho Si Minh-városban pedig augusztus 1-jéig terjesztik ki a lezárást. Fotó: EPA / Luong Thai Linh
Egy férfi kerékpározik Hanoi utcáin 2021. július 24-én. A várost mától 15 napra zárják le, hogy fékezzék a koronavírus terjedését, Ho Si Minh-városban pedig augusztus 1-jéig terjesztik ki a lezárást. Fotó: EPA / Luong Thai Linh

A worldometers.info alábbi grafikonjain jól látszik, hogy Vietnam eddig szinte teljesen kimaradt a koronavírusból, vagy legalábbis jóval alacsonyabb az ország érintettsége, mint amit a világban máshol tapasztalunk. A napi új fertőzöttek száma két hete lépte át először az ezret:

Forrás:  worldometers.info
Forrás: worldometers.info

Az aktív fertőzöttek száma július elsején érte el a 10 ezret; eddig igazából hullámokról sem lehetett beszélni:

Forrás:  worldometers.info
Forrás: worldometers.info

A koronavírushoz köthető halálozások száma a meredek emelkedést követően is mindössze 370-nél jár:

Forrás:  worldometers.info
Forrás: worldometers.info

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kulcsár Krisztián, a tiszás olimpikon is nagy előnyben van
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:52
A négyszeres olimpikon Budapest 10. választókörzetében durván elhúzott a többiektől. 
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a nyíregyházi állatkert igazgatója
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:47
Gajdos Lászlónak úgy tűnik, bejön a karrierváltás.
Makro / Külgazdaság Nagyon vesztésre áll Navracsics Tibor Veszprém vármegyében
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:46
A területfejlesztési miniszter előtt jelentősen vezet a Tisza Párt jelöltje.
Makro / Külgazdaság A Tisza valószínűleg megnyerte a választásokat
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:39
Ez már a 21,54 százalékos feldolgozottságnál is kijelenthető. Csak a kétharmad elérése a kérdés.
Makro / Külgazdaság Radnai Márk nagy előnyre tett szert Komárom-Esztergom vármegyében
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:38
Jócskán vezet a fideszes képviselő előtt. 
Makro / Külgazdaság Hatalmas előnyben Nagy Ervin, durván vezet
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:30
Úgy tűnik, a színész eléggé belehúzott, jócskán a mezőny élén áll. 
Makro / Külgazdaság Fejérben elég jelentősen vezet a tiszás Csiszár Béla
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:18
Csiszár Béla, a Tisza Fejér vármegyei 1. választókerület képviselője jelentősen vezet vetélytársa előtt.
Makro / Külgazdaság A legkeletibb megyében is sokan szavaztak – de így is a lista vége felé maradtak
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:18
Csak 2022-höz viszonyítva néznek ki nagyon erősnek Szabolcs-Szatmár-Bereg megye részvételi adatai.
Makro / Külgazdaság Már özönlenek a választási eredmények
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:14
Még csak alacsony a feldolgozottság.
Makro / Külgazdaság Nagyon odatette magát Veszprém vármegye – őrületes részvételi adatok
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:14
A négy ottani választókerület közül kettőben már fél hétkor meghaladta a részvétel a 80 százalékot a mai országgyűlési választásokon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG