Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
4p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A legbefolyásosabb mexikói drogbáró szökése börtönéből politikai hullámokat kelt az Egyesült Államokban is. Az egyik amerikai elnök-jelölt már Mexikó lerohanásával kacérkodik. A mexikói drog egyre erőtelesebb beáramlása nemcsak egyes emberi életeket tesz tönkre, hanem teljes közösségeket is szétzilál.

 

 

Múlt szombaton egy földalatti alagúton, egy sínre szerelt motoron jutott ki Mexikó legjobban őrzött börtönéből az ország első számú drogbárója, Joaquin Guzmán. Az El Chapo, azaz Köpcös becenevű bűnöző, a Szinaloa-kartell vezetője korábban 2001-ben szökött meg a börtönből.  A Szinaloa-kartell a mexikói drogháború meghatározó szereplője - a kábítószer-kereskedelem elleni harcban több mint 77 000 ember vesztette életét 2006 vége óta a közép-amerikai országban.

Guzmant még tavaly februárban tartóztatták le mexikói és amerikai ügynökök egy közös műveletben. Eredetileg az Egyesült Államok 5 millió dollár fejpénzt ajánlott az elfogásáért. Guzmant Chicago városa mellett Texas, Kalifornia és Arizona szövetségi államok is bíróság elé akarták állítani. Nem akármilyen befolyású bűnözőről beszélünk, hiszen a Forbes magazin a világ legbefolyásosabb embereinek listáján előrébb sorolta, mint a francia elnököt.

Le kell rohanni Mexikót!

Guzmán szökése és a mexikói állam ilyen szintű megszégyenülése természetesen nem kerülte el az amerikai elnökjelöltek figyelmét sem. Donald Trump, a republikánusok fenegyereke azonnal közleményt tett közzé: „Guzmán már lehetséges, hogy az USÁ-ban van. A kábítószerei és drog-kereskedői szabadon lépnek be az országunkba a szánalmas határunkon át. Ez az eset csak egy újabb példája annak, hogy Mexikó kihasználja az Egyesült Államokat. Elveszik az országunk pénzét, hátrahagyva az elképesztő bűnözést, amelynek jó része a zabolátlan kábítószer-kereskedelemnek köszönhető.”

Trump azonban nem állt meg ennél a pontnál. Egy zártkörű konzervatív rendezvényen Hollywoodban kifejtette, hogy „Washington hibát követett el Irak lerohanásával és ezzel az Irán elleni szükséges puffer-övezet szétverésével. Ehelyett nekünk Mexikót kellett volna megszállnunk.”

A Szinaloa-kartell Chicagóba fészkelte be magát

A Szinaloa Mexikó legrégebbi, legbefolyásosabb és leggazdagabb kábítószer-kereskedő kartellje, amely több tonna kokaint és marihuánát szállít évente az USA-ba. Az országban forgalomba kerülő, évi mintegy 65 milliárd dollár értékű illegális drog fele Mexikóból lépi át a határt és ennek a mennyiségnek több mint a felét a Szinaloa-kartell ellenőrzi.

A Szinaloa az ország harmadik legnagyobb városát, Chicago-t tette meg USA-beli logisztikai központjának, mert az óriási ország lakosságának 70%-a elérhető innen egy napi autós vezetéssel. Ráadásul a metropolisz egyben vasúti-, légi- és vízi közlekedési csomópont. Emellett jelentős hispán közösséggel rendelkezik a város, ahol az utcai bandák száma több mint 70, mintegy 100 ezres tagsággal.

A washingtoni Igazságügyi Minisztérium becslése szerint a mexikói kartellek az ország már több, mint 1200 városában működnek, míg alig egy évtizede ez 230 volt. A mexikói drog egyre erőtelesebb beáramlása pedig nemcsak egyes emberi életeket tesz tönkre, hanem teljes közösségeket is szétzilál. Chicagoban az első hat hónapban 19%-al több gyilkosság történt, mint az elmúlt év azonos időszakában. Mind ebben a városban, mind a többi nagyvárosban – ahol szintén rakétáznak a gyilkossági esetek – az erőszakos cselekmények aránytalanul nagy része történik a szegény és főként színesek által lakott negyedekben.

A növekvő bűnözés pedig egyre agresszívabbá teszi az amerikai rendőrséget is: 2015 első 24 napjában több embert lőttek le (59 főt), mint angol és walesi kollégáik 24 év alatt, az első öt hónap alatt pedig közel 400 embert lőttek le. Az Egyesült Államokban évente mintegy 9000 lőfegyveres emberölés történik.

Káncz Csaba jegyzete

Káncz Csaba jegyzete

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felemás hírt kapott Magyarország szomszédja
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 09:27
Fenntartotta Románia államadós-osztályzatának március óta érvényes negatív kilátását a pénteki újabb felülvizsgálat után is a Moody's Ratings.
Makro / Külgazdaság A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:55
Franciaországot mostanában az ág is húzza.
Makro / Külgazdaság Nem fogja kitalálni, milyen konzulátust nyitott meg Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:14
Váratlan országban barátkozott a miniszter.
Makro / Külgazdaság Húsz éve nem láttak ilyet Kínában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 13:03
Érdekes adatok jöttek.
Makro / Külgazdaság Fontos állami cég vezetőjét cseréli le Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:48
Távozik a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója, az utód a Magyar Posta Biztosítótól érkezik.
Makro / Külgazdaság Várhatják a szombatot a magyar autósok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:34
Kellemes meglepetésben lehet részük a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Mégiscsak működik Trump matekja? Jókorát zuhant az amerikai költségvetés hiánya
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 11:09
Közel 30 milliárd dollárt szedtek be vámokból csak augusztusban.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen meglepetést kaptak a németek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:21
Hónapok óta nem történt ilyen.
Makro / Külgazdaság „Száz százalékig szolidáris” Lengyelországgal Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 09:52
Abu-Dzabiban beszélt a miniszterelnök a lengyelországi drónbehatolásról, Tisza-adóról és az Otthon Startról is.
Makro / Külgazdaság Dupla eladósodottságot is hozhat az Otthon Start
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 09:17
Pörög a személyi hitelek piaca is, önerőnek is felvehetik az emberek az egyre magasabb összegeket?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG