2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Esik a francia elnök népszerűségi rátája.

Emmanuel Macron francia államfő tetszési mutatója egy hónap alatt hat pontot esett vissza, jelenleg a franciák 44 százaléka elégedett a politikájával - derül ki az Ifop közvélemény-kutatóintézet felmérésből.

Az 1953 nagykorú francia állampolgár megkérdezésével február 9. és 17. között készült reprezentatív felmérés szerint a franciák 55 százaléka elégedetlen a kormány politikájával.

Elégedetlen nyugdíjasok

Az államfő tetszési mutatója - amely decemberben és januárban is még az 50 százalék felett állt - elsősorban az 50 és 64 év közötti korosztályban esett vissza, mintegy tíz százalékkal, feltehetően a nyugdíjra rakodó járulékok január 1-i megemelése miatt.

A tavaly májusi megválasztását követően 66 százalékos tetszési mutatóval rendelkező Macron népszerűsége a nyár végére húsz százalékot esett vissza, azóta viszont fokozatosan nőtt az év végéig.

Frédéric Dabi, a felmérést végző Ifop igazgatója szerint a megtorpanás egyértelmű a kormányzat számára, ugyanis Édouard Philippe kormányfő tetszési mutatója is visszaesett a múlt havi 49-ről 46 százalékra.

Az elemző szerint az államfő megítélésében a vásárlóerő egyre nagyobb szerepet játszik. A társadalomban érezhető a csalódás amiatt, hogy a franciák többsége egyelőre nem érzi a vásárlóerő javulását, amelyet pedig folyamatosan ígér a kormány. Az ország tényleges átalakulásának reményét illetően is megjelentek az első bírálatok a közvélemény-kutató szerint.

Az elődöknél még mindig jobb

Frédéric Dabi ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy Macron még mindig sokkal népszerűbb, mint az elődei voltak ugyanebben az időszakban. A megválasztását követő februárban Nicolas Sarkozy volt jobboldali elnök tetszési mutatója 38, Francois Hollande előző baloldali államfőé pedig 37 százalékon állt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ennyivel drágult a benzin péntekre
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 10:31
Február 13-ára, péntekre 5 forinttal emelkedett a 95-ös benzin átlagára, szombaton viszont nem várható változás a nagykereskedelmi árakban.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a bizonytalan választó, erősödhetnek a kis pártok
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 09:57
Közzétette friss közvélemény-kutatási adatait az Idea Intézet: eszerint a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP között továbbra is 10 százalékos a különbség, de egyre kevesebb a bizonytalan szavazó, ami a kis pártok népszerűségét növelheti.
Makro / Külgazdaság Európai bajnokvállalalatokat szeretne von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:47
Az Európai Unió 2027 végéig meg kívánja valósítani az „egy Európa, egy piac” célt – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a belgiumi Bilzenben csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Jó számokat hozott a december a hazai építőiparban
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:30
Decemberben kilábalt a gödörből a miniszteri teendőit a választásokig felfüggesztő politikus, Lázár János által eddig irányított hazai építőipar.
Makro / Külgazdaság Sasszemekkel figyelik az amerikai munkaerőpiacot – a vártnál jobb hír jött
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 17:25
A vártnál kellemesebb adat érkezett.
Makro / Külgazdaság Kiszámíthatatlan szabályozási környezet? Kiakadt az OKSZ az árrésstop meghosszabbítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 16:48
A szakmai szervezet elítélte a lépést.
Makro / Külgazdaság Már az lenne meglepő, ha Varga Mihályék nem csökkentenének kamatot februárban
Imre Lőrinc | 2026. február 12. 12:18
A vártnál is kedvezőbben alakult az infláció januárban Magyarországon. A KSH 2,1 százalékos éves áremelkedési ütemet mért a decemberi 3,3 százalék után. Az elemzők egyre biztosabbak abban, hogy a Magyar Nemzeti Bank a február 24-i kamatdöntő ülésén csökkenti a 6,5 százalékon álló irányadó rátát. Kamatvágásra 2024 szeptembere óta nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Háborús veszély vagy esély: Törökország és Görögország nehéz döntések előtt áll
Bózsó Péter | 2026. február 12. 10:30
Görögország és Törökország vezetői szerdán Ankarában találkoztak, hogy enyhítsék a két ország közti feszültséget. Ankara háborús fenyegetése egy EU-tagállam ellen továbbra is megakadályozza az ország részvételét az európai védelmi architektúrában és az EU-csatlakozásban.
Makro / Külgazdaság Nagy bejelentés érkezett a 2Connect és a Yettel összefogásáról
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 09:52
Ez a piaci modell ösztönzi és hatékonyabbá teszi az infrastruktúra-fejlesztést.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést jelentett be az árrésstopról Nagy Márton minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 08:58
Február végén lejárt volna az intézkedés határideje.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG