4p

Megnyílt a Doktor24 vadonatúj magánkórháza a One Budapestben, ahol a 3 milliárd forintos beruházással 3000 négyzetméteren kínálnak világszínvonalú fekvő- és járóbetegellátást.

„Hosszú évek óta tervezgettük, hogy a Doktor24 Magyarország vezető magán egészségügyi szolgáltatójává váljon. A Multiklinika megnyitásával a tavalyi 4 milliárdos árbevételünket idén 7 milliárd forintnál is többre tervezzük a 650-700 főre megnövelt munkatársi gárdával, és a 400 ezer orvos-beteg találkozóval” - jelentette ki Lancz Róbert, a Doktor24 Medicina Zrt. vezérigazgatója a ma délelőtti helyszínbejárás alkalmából.

Béres György, a Doktor 24 Multiklinika szakmai vezetője és Lancz Róbert vezérigazgató. Fotó: Privátbankár
Béres György, a Doktor 24 Multiklinika szakmai vezetője és Lancz Róbert vezérigazgató. Fotó: Privátbankár

A Doktor24 most megnyitott zászlóshajója a cégcsoport negyedik fővárosi szolgáltatási helyszíne. A vezérigazgató szerint a Budapest egyik legjobb lokációjában fekvő új intézményük voltaképpen kategóriateremtő multikórház, amelyben az a cél, hogy ügyfélélményt nyújtsanak a prevenciótól a rehabilitációig. Az egynapos sebészeten jelenleg helyreállító plasztikai, bőrgyógyászati, általános sebészeti és proktológiai műtétek szerepelnek, hamarosan pedig urológiai, fül-orr-gégészeti beavatkozások, illetve a szürkehályog-eltávolítás is helyet kap a szolgáltatások között.

„Olyan multiklinikát akartunk építeni, amely Bostonban, Hamburgban, vagy akár Szingapúrban is megállná a helyét. Ezért a legkiválóbb magyar specialisták mellett külföldi szakemberek tudására is építettünk, mikor kialakítottuk az új intézményünket” – fogalmazott Lancz Róbert.

A teljes beruházás költsége 3 milliárd forint volt, ebből 279 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaptak a Külgazdasági és Külügyminisztériumtól. A Multiklinika koncepciója az angolszász országok gyakorlatát követi: 35 szakterületen látnak el gyermekeket és felnőtteket. Az új kórház két szakterületen szeretne kiemelkedő minőséget meghonosítani a hazai privát gyógyításban: ortopédiában és egynapos sebészetben is vezető szerepre törekszik, bár a Doktor24 már ma is piacvezetőnek számít a sebészeti beavatkozások területén - 7 műtőjében évi összesen több, mint 10 ezer műtétet végeznek el. A műtők közül 4 a Multiklinikán, 2 a Tatai Kastélypark Klinikán, egy pedig Székesfehérváron, a nemrégiben felvásárolt Life Centrumban működik.

Szaktekintély az Ortopédiai Centrum élén

2020-tól a Doktor24 tagjaként működő, 18 éves múlttal rendelkező Tatai Kastélypark Klinikát Béres György sebész vezeti, aki egyben a Multiklinika Ortopédiai Centrumnak szakmai vezetője is.

„Bár a közfinanszírozott ortopédiai ellátás központja továbbra is Tata marad, ezzel évek óta tevékeny részt vállalva a várólista-csökkentő programban, a magánbiztosítók ügyfeleit és a privát betegeket most már elsősorban a Multiklinikán látják el. Ennek ellenére azért a Multiklinikán is pályáztunk 10 kórházi ágy közfinanszírozására” – mondta el Béres György.

A közel 16 000 csípő- és térdprotézisműtétre szoruló páciensnek az állami ellátórendszerben jelenleg átlagosan 488, illetve 593 napot kell várniuk az operációra. A Doktor24 Ortopédiás Centrumban előjegyzés és előzetes vizsgálatok után a heteken belül elvégzett nagyízületi műtétet követően 2-3 nappal már haza is tudnak térni otthonukba, után pedig mindössze 6 héttel vissza is térhetnek a teljes élethez.

Kérdésre válaszolva Béres professzor azt mondta, hogy a térdprotézisek párszáz forintba, míg a csípőízületi protézisek 1,5 millió forint körüli összegbe kerülnek.

„Lehet olcsón és drágán is implantátumot vásárolni, mi az élvonalból választunk, hogy a legjobbat ültethessük be a betegeinknek” – tette hozzá a sebész professzor.

A Doktor24 nem áll meg a fejlesztésekben, a Váci úti intézményük épp bővítés alatt áll, de további lehetséges helyszínei is tárgyalási fázisban állnak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb a baj Záhonynál, a kormány is közbeléphet
Imre Lőrinc | 2026. július 1. 15:07
Bár még mindig a záhonyi vasúti csomópont jelenti a legfontosabb kaput az ukrán gabona számára a nyugat-európai piacok irányába, Magyarország valójában egyre kevesebb gazdasági hasznot tud megtartani az Ukrajna felől érkező áruforgalomból. A Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) az ügyben levelet írt a kormánynak.
Makro / Külgazdaság Megtorpant a német cégek beruházási kedve
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 14:06
A cégek 92 százaléka beruházna, mégis alig teszik meg.
Makro / Külgazdaság Az év elején felborult a költségvetés, de mi lehet ennek a vége? Elárulták az elemzők
Imre Lőrinc | 2026. július 1. 11:50
1999 óta csak háromszor mért magasabb eredményszemléletű (vagyis ESA-módszertan szerinti) költségvetési hiányt az első negyedévben a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), mint idén januártól márciusig. Az egész éves előrejelzéseket jelentős bizonytalanság övezi, az elemzők a Kármán András vezette Pénzügyminisztérium pótköltségvetésére várnak. Eközben a piac már inkább a 2027-es és a még hosszabb távú, az euró bevezetése szempontjából is kulcsfontosságú tervekre kíváncsi.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen fordulat érkezik a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 11:32
Csütörtöktől bruttó 4-4 forinttal emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára. 
Makro / Külgazdaság Júniusban csak mérsékelten nőtt a beszerzésimenedzser-index
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 10:05
Júniusban a válaszadók az előző hónaphoz képest a feldolgozóipar gyorsabb bővüléséről számoltak be.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen szárnyalás előtt áll ez az iparág, ha bejönnek a kormány tervei
Imre Lőrinc | 2026. július 1. 09:40
A Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter által bejelentett tervek szerint a magyarországi szélerőművi kapacitás 2030 végére több mint 90 százalékkal, a jelenlegi 330 megawattról (MW) 4330 megawattra emelkedhet. Ez gyorsabb fejlődési ütem lenne, mint a Közép- és Kelet Európában éllovasnak számító lengyeleké.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a friss számok: talán annál is rosszabb a költségvetés helyzete, mint amire Magyar Péterék számítottak
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 08:30
Az előzetes adatok szerint 2090 milliárd forint, a GDP 9,0 százaléka volt a kormányzati szektor 2026. I. negyedéves hiánya. Az előző év azonos időszakához képest 838 milliárd forinttal, GDP-arányosan 3,1 százalékponttal lett magasabb a deficit – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Hivatalos: új történelmi csúcson a lakossági vagyon, átrendeződtek a magyarok megtakarításai
Herman Bernadett | 2026. július 1. 05:51
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) közzétette a 2026 első negyedévére vonatkozó teljes körű pénzügyi számlák jelentését. A hivatalos adatsorok megerősítik, hogy a magyar háztartások nettó pénzügyi vagyona újabb történelmi rekordot döntött: az év első három hónapjában a friss megtakarítások piacán masszív tőkeáramlás indult meg az öngondoskodás, a befektetési alapok és a külföldi eszközök irányába.
Makro / Külgazdaság Az első negyedévben 2,2 százalékkal nőtt a cseh GDP, de ennek a csehek nem örülnek
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 14:00
2024 utolsó negyede óta ez a legalacsonyabb negyedéves GDP növekedés.
Makro / Külgazdaság Valami elindult: újra ugyanaz várja a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 12:06
Szerdától érheti újabb meglepetés a töltőállomásokon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG