4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Gyorsan el is távolították a VDV parancsnokának üzenetét, amelyből a legjobban kiképzett orosz erők veszteségeire lehetett következtetni. Válaszoltak az oroszok a tankhajójuk elleni támadásra, egyre nagyobb a baj a Fekete-tengeren. Háborús hírek.

  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újabb „tisztogatásokat” jelentett be az ukrán intézményrendszerben jelen lévő korrupció további csökkentése érdekében. Kijevnek nagyon fontos, hogy nyugati szövetségeseinek megmutassa, hatékonyan képes fellépni az országban korábban hatalmas mértéket öltő korrupcióval szemben, és biztosítani, hogy a nyugati pénzügyi és egyéb segítség nem vándorol magánzsebekbe. „Jövő héten folytatjuk azon állami intézmények megtisztítását, ahol megpróbálták a múlt rossz szokásait áthozni a múltból, régi mintákat, amelyek hosszú évtizedekig gyengítették meg Ukrajnát” – mondta az elnök, aki nem árulta el, mely intézmények vagy személyek lehetnek a célkeresztben.

  • Orosz támadás ért egy vérátömlesztési központot Kupjanszkban. Az ukrán elnök közlése szerint egy „irányított légibomba” csapódott be, halálos áldozatok és sérültek is vannak. Zelenszkij „háborús bűncselekménynek” nevezte a történteket.
  • A Sig orosz tankhajó elleni sikeres ukrán támadást követően egész Ukrajna területén légicsapásokat hajtottak végre az orosz erők. A több hullámban indított támadásokban drónok mellett cirkáló- és hiperszonikus sebességre képes rakétákat is bevetettek. Több városból, köztük Kijevből és Zaporizzsjából is robbanásokról számoltak be, ezek azonban a légvédelem munkájának eredményei is lehettek. Ukrán közlés szerint a beérkező összes iráni drónt lelőtték, azonban a 40 cirkálórakétából csak 30 elfogásáról számoltak be. A támadások egyik célpontja a Kijevtől délnyugatra Sztarokosztyantiniv légibázisa volt, illetve az ennek közelében található gyáregység, ahol repülőgép, illetve helikopteralkatrészek is készülnek, így működése stratégiai fontosságú az ukrán légierő számára. Az okozott károkról egyelőre nem érkeztek pontosabb jelentések.
  • Az orosz külügyminisztérium élesen elítélte a Sig olajszállító hajó elleni támadást. Maria Zaharova, a minisztérium szóvivője „barbár cselekedetnek” titulálta a támadást, és azt ígérte, az „nem marad válasz nélkül”, kiötlőit és elkövetőit pedig „elkerülhetetlen büntetés” fogja sújtani. A hajó egyébként nemzetközi szankciók alatt is állt, mivel korábban a háborús bűnökkel vádolt szír rezsim haderejének is szállított olajat. Ukrán részről azt közölték, hogy miután Oroszország nem hosszabbította meg a fekete-tengeri gabonaegyezményt, az összes fekete-tengeri orosz kikötőt „háborús kockázatú területnek” kell tekinteni.
  • Az orosz légierő napjára előre felvett üzenetében az orosz légideszantos erők (VDV) parancsnoka, Mihail Teplinszkij vezérezredes arról beszélt, hogy 8500 légideszantos sebesült meg a fronton, majd tért vissza a szolgálatba, sőt akár vissza is utasította, hogy elhagyja a frontot a sebesülése után. Teplinszkij ezzel katonáinak elszántságát akarta illusztrálni, és nem beszélt a súlyos sebesültekről vagy halottakról, azonban a honvédelmi minisztérium gyorsan eltávolította a felvételt az online felületeiről. A Teplinszkij által elmondottak alapján a brit védelmi minisztérium szakértői szerint megalapozottnak tekinthető az a korábbi becslés, hogy az Ukrajnában bevetett mintegy 30 ezer orosz légideszantos legalább 50 százaléka elesett vagy megsebesült a hadműveletekben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Putyin fontos üzenetet küldött Európának
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 18:38
Az oroszok együttműködnének Európával.
Makro / Külgazdaság Akinek elege van a rossz hírekből, gyorsan ugorjon le az élelmiszerboltba
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:31
Biztosan nem múlik el nyomtalanul az olajárrobbanás és a forint zuhanása, de a hazai élelmiszerárakról készített pillanatkép egyelőre kedvező. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendégeként Gáspár András lapigazgató felhívta a figyelmet: az igazi izgalmakat a következő felmérés eredménye hozza majd. Kollégánk beszélt arról is, az igazságérzetünkön kívül miért fontos, hogy a nők ne kapjanak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért, mint a férfiak.
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: nincs közvetlenül fenyegető olajellátási hiány
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:09
A tagállamok rendelkeznek a szükséges készletekkel a Bizottság szóvivőjének szavai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor bejelentette: legfeljebb ennyibe kerülhetnek az üzemanyagok ma éjféltől!
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:49
Nem üzemanyagár-stop jön, hanem védett ár.
Makro / Külgazdaság Recseg-ropog az európai építőipar, de már vannak jó jelek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:34
Nem tört meg a negatív széria.
Makro / Külgazdaság Jön az ársapka az üzemanyagoknál Magyarország szomszédjában, de a csehek nem lépnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 15:31
A horvátok bevezetik.
Makro / Külgazdaság Ekkora terhet jelentett a költségvetésnek a 13. és a 14. havi nyugdíj
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 13:41
Megjelentek a Nemzetgazdasági Minisztérium számai az államháztartás helyzetéről.
Makro / Külgazdaság A nap kérdése: 10-20 forintos drágulás jön a kutakon vagy üzemanyagár-sapka?
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 12:50
Bár a nagykereskedelmi átlagárak a benzinnél 10, a gázolajnál 20 forinttal emelkedhet keddtől, ha ma délutáni rendkívüli ülésén a kormány ismét ársapkát húz az üzemanyagokra, akkor ezt a drágítást nem érvényesíthetik a kutak.
Makro / Külgazdaság Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
Bózsó Péter | 2026. március 9. 10:24
Banglades bezárja az egyetemeket, és korlátozza az üzemanyag-értékesítést, mivel az iráni háború komoly üzemanyaghiányt okoz. Az erőművek kifizetetlen számlák begyűjtésével is küzdenek.
Makro / Külgazdaság Jött egy utolsó bombahír a magyar boltokból április előtt
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. március 9. 05:46
Alig egy héten belül kikerül a bázisból az árrésstop előtti világ, de március elején még újabb jelentős éves árcsökkenésről számol be a Privátbankár Árkosár – a történelmi csúcshoz képest ugyanis sokkal jobban állunk. Az előző hónaphoz képest ugyanakkor emelkedtek az árak, a hipermarketek között pedig döbbenetesen kicsi lett a különbség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG