3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Akár 300 ezer forintos bírság is kiszabható arra, aki az ideiglenes biztonsági határzár építését akadályozza Magyarországon, de a zónába való belépésért is jár bünti. A németek attól tartanak, hogy a szélsőségeseik üres menekültszállások megtámadása helyett már embereket is fognak ölni.

Az új jogszabály szerint aki az úgynevezett ideiglenes biztonsági határzár építési vagy karbantartási munkálatai során, a határzár területén szolgálatot teljesítő hivatalos személyek, vagy az ott munkát végzők be- és kijutását, illetve az ideiglenes biztonsági határzár területére tartó hatósági vagy szállító járművek be- és kijutását akadályozza, 300 ezer forint közigazgatási bírság megfizetésére kötelezhető – írja az MTI.

Emellett aki a területre az építési vagy karbantartási munkálatok során illetéktelenül belép, 50 ezer forint közigazgatási bírsággal sújtható. Aki az ott folyó építési, telepítési munkálatok akadályozása céljából bármilyen tevékenységet végez, 150 ezer forint közigazgatási bírság megfizetésére kötelezhető.

Új befogadó állomások

A kormány egyik hivatalnoka szerdán jelentette be, hogy 22,2 milliárd forinttal egészítik ki az ideiglenes határzár építésére, valamint a migránsok átmeneti elhelyezésére fordítható költségvetési keretet; így a korábban az ideiglenes határzár anyag- és technikai költségeire elkülönített 6,5 milliárd forinttal együtt idén összesen mintegy 29 milliárd forint jut a probléma kezelésére.

A Baranya megyei Martonfán és a Zala megyei Sormáson épülnek új ideiglenes befogadó állomások.

A balkániak túlterhelik a rendszert

Minden korábbinál több, 79 ezer menedékkérő érkezett Németországba júliusban a szövetségi a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) előzetes adatai szerint.

A BAMF elsősorban a nyugat-balkáni származású menedékkérők ügyeinek minél gyorsabb lezárására koncentrál, mert a térségből érkezők alkotják a legnagyobb csoportot, a menedékkérők 40 százalékát. Ám közülük gyakorlatilag senki nem felel meg a menekültstátus feltételeinek.

A szíriaiakat befogadják

Az ellátásukról viszont az eljárás végéig gondoskodni kell, ami elvonja az erőforrásokat a valóban védelemre szorulóktól, például a szíriai és az eritreiai menedékkérőktől, akiknek körében a 100 százalékot közelíti az elfogadott kérelmek aránya.

A hivatal jelenleg 209 ezer menedékjogi kérelem elbírálásán dolgozik. Ezek közül 94 ezret nyugat-balkáni származású menedékkérők nyújtottak be, 90 ezret pedig szíriaiak.

Bizony emberhalál lesz

Közben a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) - a német belső elhárítás - elnöke arra figyelmeztetett, hogy az idegenellenes hangulat felerősödése nyomán az eddiginél is súlyosabb bűncselekmények történhetnek. Hans-Georg Maassen a Focus című hírmagazinban megjelent interjúban azt mondta: előfordulhat, hogy az eddigi esetek zömével ellentétben nem üresen álló - menedékkérők elszállásolására előkészített, de még lakatlan - ingatlanok ellen történnek támadások, hanem célzottan a lakott menekültszállások ellen.

Németországban aggasztóan megnövekedett a menekültek, külföldiek elleni bűncselekmények száma, a bajor közszolgálati B5 Aktuell rádió minapi jelentése szerint az első félévben már több cselekmény történt, mint tavaly egész évben (több mint kétszáz), és vagy háromszor annyi, mint pár évvel ezelőtt egy egész évben. Eddig azonban jellemzően épülő, üres épületeket gyújtottak fel vagy rongáltak meg.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
Makro / Külgazdaság Március óta nem láttak ilyet Németországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:57
Júniusban az elemzők által vártnál nagyobb mértékben, március óta a leggyorsabb ütemben nőttek a feldolgozóipari megrendelések Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön közzétett jelentése alapján.
Makro / Külgazdaság Elfogyott a lendület az eurózóna boltjaiban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:38
Csalódást okozott a kiskereskedelmi adat.
Makro / Külgazdaság Van egy szerencse is a paksi leállásban, aminek az ipar örülhet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 6. 13:16
A Paksi Atomerőmű teljesítményének jelentős csökkentése és a vállalatok termelésének visszafogása biztosan meglátszik majd a júliusi, de leginkább az augusztusi ipari adatokban. Ősszel viszont pótolhatják a cégek az ebben az időszakban keletkezett kieséseket.
Makro / Külgazdaság Bezsákolt 156 milliárdot a kormány – de még így is önmérsékletet tanúsított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:02
Jóval többet ajánlottak a befektetők.
Makro / Külgazdaság Pénteken nézhetünk csak igazán nagyot a tankolásnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:49
Folytatódik a szerdán bejelentett trend.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború ellenére is pörög az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:09
Kilenchavi magaslaton fontos mutatók az Egyesült Államokban.
Makro / Külgazdaság Szombaton ül össze a Tisza-frakció, hogy eldöntsék, ki lesz az új köztársasági elnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 11:28
Már hétvégén lesz hivatalos jelöltje a frakciónak, de még mindig nem tudjuk, kik közül választanak egyáltalán.
Makro / Külgazdaság Visszafordult a magyar kiskereskedelem: kevesebbet költöttünk júniusban, mint májusban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 08:50
Havi szinten 0,4 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene, éves alapon 3 százalékos bővülést mért a Központi Statisztikai Hivatal. A benzinkutak forgalma viszont a tavaly júniusitól is elmarad.
Makro / Külgazdaság Óriási kilengéseket mutat a friss ipari adat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 08:30
Az előző év azonos időszakához mérten 10,1 százalékkal bővült, az előző hónaphoz képest 1,4 százalékkal mérséklődött az ipari termelés júniusban Magyarországon – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG