2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Újabb orosz erőket csoportosítanak a határra.

  • Vagyim Pristajko, Ukrajna brit nagykövete azt mondta: „Nagyra értékeljük, hogy Nagy-Britannia és az EU azt mondta, hogy segíteni fog Ukrajna újjáépítésében, de Oroszországnak kell fizetnie ezért.”
  • Az ENSZ szerint az ukrán fegyveres erők nagymértékben és talán egyenlő mértékben felelősek a luhanszki idősek otthonában történt támadásért, ahol több tucat idős és fogyatékkal élő beteg rekedt bent víz és áram nélkül két héttel azután, hogy Oroszország megkezdte invázióját. A 71 beteg közül legalább 22-en túlélték a támadást, a halálos áldozatok pontos száma ismeretlen.
  • Szerhij Bratcsuk, az odesszai regionális katonai közigazgatás szóvivője szerint az orosz erők "célzottan" pusztítják a termést a Herszon-régióban.

Helyiek szétlőtt épületek között a kelet-ukrajnai Liszicsanszkban 2022. június 18-án. Fotó: EPA/OLEKSANDR
Helyiek szétlőtt épületek között a kelet-ukrajnai Liszicsanszkban 2022. június 18-án. Fotó: EPA/OLEKSANDR

  • A luhanszki régió kormányzója szerint az orosz erők „pokollá teszik” a donyecki régiót az ágyúzással.
  • Az amerikai külügyminiszter, Antony Blinken, aggodalmát fejezte ki Kína Oroszországhoz való közeledése miatt, miután Indonéziában találkozott Wang Yi kínai külügyminiszterrel.
  • A brit védelmi minisztérium szerint Oroszország katonai erőket mozgat át az országon, és Ukrajna közelében gyűjti össze őket a jövőbeli támadó műveletekhez.

  • Az ukrán katonák első csoportja megérkezett az Egyesült Királyságba, hogy a brit erők harci kiképzést adjanak nekik. A program keretében az elkövetkező hónapokban akár 10 000 ukrán katonát is kiképeznek, hogy a kevés vagy semmilyen katonai tapasztalattal nem rendelkező önkéntes újoncok elsajátíthassák azokat a készségeket, amelyekkel a frontvonalbeli harcokban eredményesek lehetnek. Körülbelül 1050 brit katonai alkalmazottat küldenek a program lebonyolítására, amely a védelmi minisztérium telephelyein zajlik majd az Egyesült Királyságban.
  • Ukrajna miniszterelnök-helyettese arra kérte az oroszok által megszállt Herszon és Zaporizzsja régió minden lakosát, hogy "minden lehetséges eszközzel evakuálják a területet". (via The Guardian)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc autópályás cégeket rakott az új magántőkealapjába
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 20:05
Hatalmas cégekről van szó: az MKIF Üzemeltető például 2024-ben 36,6 milliárd forintos forgalommal zárt.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: nem indítottunk kamatcsökkentési ciklust
Imre Lőrinc | 2026. február 24. 17:20
A Magyar Nemzeti Bank közel másfél év után ismét 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot. Az irányadó ráta így 6,25 százalékra került, azonban a jegybank kommunikációja alapján egyáltalán nem vehető készpénznek, hogy máricusban is lejjebb szállítja majd a kamatokat a monetáris tanács.
Makro / Külgazdaság Mit adtak nekünk az akkumulátorgyárak?
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 17:00
Az elmúlt időszakban az akkumulátorgyárak ismét az érdeklődés fókuszába kerültek elsősorban a munkavédelmi és környezetszennyezés miatt. A kormány ugyan tagadta, hogy ezek az üzemek komoly egészségkárosodást okoznának akár az ott dolgozók, akár a környéken lakók számára, és inkább a gyárak gazdasági előnyeit hangsúlyozza. De valóban olyan előnyös ez a magyar emberek számára? Erről beszélt kollégánk, Király Béla az ATV Start műsorában.
Makro / Külgazdaság Ukrajna bekeményit: kedden is megbombázták a Barátság vezeték betáplálási pontját
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 16:20
Rádupláztak a hétfői támadásra, újabb drónokat küldtek Tatárföldre, ahonnan a Barátságot is táplálja Oroszország.
Makro / Külgazdaság Bár nő az orosz olajexport, estek az energiaexport bevételek
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 15:20
Oroszország olaj- és gázexportból származó bevétele csökkent az elmúlt 12 hónapban, közölték kedden Moszkva ukrajnai inváziójának negyedik évfordulóján.
Makro / Külgazdaság Ukrajna: már több megoldást is kínáltunk olajügyben, de Orbán Viktornak nem érdeke a megegyezés
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 15:00
Az uniós tiszviselőknek már van terve a válság megoldására. Az ukrán vezetés tárgyalna Magyarországgal, de nem kapnak érdemi választ – állítják.
Makro / Külgazdaság Itt a kamatdöntés: Varga Mihályék elkezdték a lazítást, de mi lesz így a forinttal?
Imre Lőrinc | 2026. február 24. 14:02
Közel másfél év után kamatot csökkentett a Magyar Nemzeti Bank.
Makro / Külgazdaság Tavaly harmadával esett a német autóexport Kínába
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 13:43
Ezzel folytatta a meredek visszaesést, aminek a következtében a 2022. évi csúcs óta a német ágazati export több mint a felére zsugorodott – áll az IW (Institut der deutschen Wirtschaft) német gazdaságkutató intézet kedden ismertetett jelentésében.
Makro / Külgazdaság Nem akármit válaszolt Orbán Viktor az uniós figyelmeztetésre
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 12:04
Nem tud úgy tenni a magyar miniszterelnök, mintha mi sem történt volna, és amíg nincs olajszállítás, nem lesz uniós pénz sem Ukrajnának – írta António Costának.
Makro / Külgazdaság Hatalmasat kaszált néhány Mol-vezető, amikor leállt a Barátság kőolajvezeték?
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 11:41
Bennfentes kereskedés gyanújával fordult a jegybankhoz a tőzsdei kisbefektetőket képviselő szövetség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG