2p
Telefonon egyeztettek, Trump az orosz elnökön keresztül küldött üzenetet egy harmadik politikusnak.
Megadom a mobilomat, hívj inkább azon. Fotó: EPA/Shealah Craighead / White House

A telefonbeszélgetésről maga Vlagyimir Putyin számolt be, amelynek során elsősorban a közel-keleti konfliktusról esett szó. Putyin ugyanis hétfő este fogadta Moszkvában Mahmúd Abbászt, a Palesztin Hatóság elnökét, és tolmácsolta neki Trump üzenetét. A beszélgetés egyébként nem volt épp baráti, az orosz elnök elmondása szerint „a közel-keleti helyzet nem olyan, mint amilyennek azt mindannyian látni szeretnénk".

Erre a palesztin vezető válaszul közölte, hogy az Egyesült Államokkal mint a közel-keleti rendezésben közvetítő állammal semmilyen formában sem kíván együttműködni. Ugyanis "arculcsapásnak" minősítette Washingtonnak azt a döntését, hogy az amerikai nagykövetséget Tel-Avivból Jeruzsálembe helyezzék át. Palesztina emellett semmiképp sem akar olyan nemzetközi légkört teremteni, amiben egyedül az Egyesült Államok az egyetlen közvetítő.

A találkozóra eredetileg Szocsiban került volna sor, ám a 71 halálos áldozattal járó repülőgép-szerencsétlenséget követően ezt Moszkvába helyezték át. A részletekről itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>>
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fed: drágulástól tartanak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 19:21
Az Egyesült Államokban emelkedtek a fogyasztók inflációs várakozásai júniusban a Federal Reserve (Fed) New York-i részlege által készített Survey Of Consumer Expectations havi felmérésének adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Még annál is több kamatcsökkentés jöhet, mint amire eddig számítottunk
Imre Lőrinc | 2026. július 7. 19:01
Pozitívan lepte meg az elemzőket a júniusi inflációs mutató, ami éves alapon 1,7 százalékra csökkent. Az adat ismét felveti az élelmiszerárréstop kivezetésének kérdését, de azt is, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) még annál is bátrabb lehet, mint amit Varga Mihály jegybankelnök a „mini kamatcsökkentési ciklus” június 23-i bejelentésekor kommunikált.
Makro / Külgazdaság Újra csúcson a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:46
Májusban sorban a 12. hónapban, 2021 július óta a tényleges szintre emelkedett a japán gazdaság összetett teljesítményindexe.
Makro / Külgazdaság WHO: még mindig felszálló ágban van a kongói járvány
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:25
Még nem csendesedett le a Kongói Demokratikus Köztársaságban az ebolajárványról, a betegség továbbra is terjed, amit a lakosság mozgása is elősegíti – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tisztségviselője.
Makro / Külgazdaság Nem lesz boldog, aki szerdán tankol
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 11:19
Újra jönnek a 600 feletti árak?
Makro / Külgazdaság Kilencszeresen lepődtek meg az elemzők Németországban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 10:26
Az autóipar villantotta a legnagyobbat.
Makro / Külgazdaság Éledezik a brit autópiac is, de mit vettek a vásárlók?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:11
Éves szinten és az előző hónaphoz képest is nőttek az eladások – de nem minden hajtásláncot szerettek a britek.
Makro / Külgazdaság Nagy durranással indulhat a NATO-csúcs Ankarában
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:59
Több tízmilliárd dollárral igyekeznek meglágyítani Trump szívét az európai tagállamok vezetői.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknak lesz igazuk? Ismét csökkent az infláció Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 1,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket.
Makro / Külgazdaság Ömleni fognak az uniós milliárdok, de készen állnak a cégek rá?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 07:11
Nagy lehetőségek az építőiparban, de ki is kellene használni ezeket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG