1p
Görögország a terveknek megfelelően május 10-én megkapja a nemzetközi segélycsomag esedékes, 5,2 milliárd eurós részletét - erősítette meg az Európai Bizottság, de a további részletek folyósítása a görögországi helyzet alakulásától függ majd.

Olli Rehn pénzügyi EU-biztos az mondta, hogy a hamarosan folyósítandó összegen felül újabb átutalásra csak azután kerülhet sor, ha az Európai Bizottság, az IMF és az Európai Központi Bank által alkotott trojka Athénban megvizsgálta a hitelnyújtás feltételeinek teljesítését. Hétfőn egy görög kormányzati illetékes azt mondta, hogy Athénnak elég pénze van ahhoz, hogy kitartson július végéig, a nemzetközi hitelezők további pénzügyi támogatása nélkül. A legújabb választás fejleményei miatt azonban egyre kétségesebb, hogy Görögország egyáltalán az eurózóna tagja marad-e.

"Nagyon nehéz lesz, de ha szigorúan betartjuk a kiadásokat, és nem következik be valami drámai az adóbevételek területén, akkor július végéig elleszünk újabb külföldi támogatás nélkül" - mondta az illetékes, akit a Dow Jones idézett név és tisztség megjelölése nélkül.

Az euróövezeti tagországok pénzügyminiszterei február 21-én állapodtak meg a Görögországnak nyújtandó újabb mentőcsomagról, amely 130 milliárd eurós pénzügyi támogatást és a GDP-arányos görög államadósság 121 százalékra történő leszorítását irányozza elő az évtized végéig a jelenlegi 160 százalék körüli szintről.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Egymás tenyerébe csapott Németország és az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 10:20
Németország megállapodott az Egyesült Államokkal az amerikai gyártmányú Tomahawk manőverező robotrepülőgépek beszerzéséről és a fegyverek telepítéséről német területen – jelentette be Friedrich Merz német kancellár csütörtökön a berlini parlamentben.
Makro / Külgazdaság Újabb céldátum érkezett a magyar euróra
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 08:45
A Goldman Sachs elemzői szerint Magyarország eurózóna-csatlakozása 2031 elejétől válik reálissá. 
Makro / Külgazdaság Lépnie kellett Putyinnak az orosz üzemanyagválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 08:20
Oroszország ideiglenesen felfüggesztette a dízelolaj exportját – jelentette be szerdán Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes.
Makro / Külgazdaság Fontos adatok érkeztek, így áll a világ második legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 07:50
Kínában júniusban a vártnál lassabb fogyasztóiár-emelkedést és gyorsuló termelői inflációt mértek, miközben a magas energiaárak továbbra is visszafogják a belföldi keresletet. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 4,6 százalékra javította Kína idei GDP-növekedési előrejelzését.
Makro / Külgazdaság Nyertese vagy vesztese leszünk az európai autópiac változásainak?
Király Béla | 2026. július 9. 05:44
A statisztikák szerint komoly előretörésben vannak a kínai márkák az Európai Unió autópiacán, nem véletlenül merül fel mind többször a korlátozás, mint lehetőség. Mindez a magyar gazdaság számára rövid távon mindenképpen komoly kihívást jelent. Középtávon viszont a kínai beruházások – különösen a BYD szegedi gyára – érdemi növekedési és foglalkoztatási hozadékot hozhatnak.
Makro / Külgazdaság Elárulta Kármán András, honnan kell lefaragniuk az idei és a jövő évi hiányt
Imre Lőrinc | 2026. július 8. 19:20
További intézkedések nélkül a költségvetés hiánya a GDP 7,5 százaléka lenne idén, jövőre pedig 6,1 százalékot tenne ki a deficit – mondta el Kármán András pénzügyminiszter a „Költségvetési leltár” címmel tartott háttérbeszélgetésen.
Makro / Külgazdaság Célkeresztben a homok-, és kavicsbányászat – Magyarország körmére néz az Európai Bizottság
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 15:54
Egy gazdasági szereplőnek lejt a pálya Brüsszel szerint. 
Makro / Külgazdaság Itt a bizonyíték: szinte ingyen folyhatnak be százmilliárdok a költségvetésbe
Imre Lőrinc | 2026. július 8. 14:42
Jelentős hozamcsökkenés mellett bocsátott ki összesen 3 milliárd euró értékben eurókötvényeket az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) július 6-án, hétfőn. A lapunknak nyilatkozó szakértő szerint folyamatosan mérséklődhetnek a magyar állam kamatkiadásai a következő években, elérve a GDP 3 százalékát (a tavalyi 4,7 százalékról). A devizaadósságunk eközben a teljes államadósságon belül akár 35 százalékig is emelkedhet, amire legutóbb 2015-ben volt példa.  
Makro / Külgazdaság Visszatérnek a szép napok a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 13:07
Talán meglepetésként éri majd, amivel a kutakon szembesül.
Makro / Külgazdaság Erre a kincstári adatra felkapja a fejét – túlvagyunk a 80 százalékon
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 12:02
Súlyos számokat közölt a Pénzügyminisztérium szerda délelőtt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG