2p
A javaslatot mindössze három ellenszavazattal fogadták el. 

A Fidesz tagságának felfüggesztéséről szóló javaslatot 190 igen és 3 nem szavazat mellett fogadták el. Ez azt jelenti, hogy a Fidesz nem vehet részt az üléseken, nem szavazhat és nem állíthat jelöltet pozíciókra. Egyben egy bölcsek tanácsát is felállítanak, melynek feladata lesz ellenőrizni és kivizsgálni a helyzetet, a tanácsot az a Van Rampuy vezeti, aki a Fidesz Néppártból való kizárását javasolta. A vizsgálat lezárultával pedig döntenek arról, hogy a Fidesz továbbra is a Néppárt tagja maradjon-e.

Manfred Weber, az Európai Néppárt csúcsjelöltje a szavazás utáni sajtótájékoztatón azt mondta: a Fidesz kizárása nem került le a napirendről, viszont a Fidesz részéről tények és cselekedetek kellenek. Személy szerint ugyanakkor örül, hogy vége ennek és most már szeretne elkezdeni kampányolni.

aslatot a felfüggesztéséről, amit az Európai Néppárttal közösen nyújtottak be.

Orbán: erős EPP a cél

Az Euronews tudósítása szerint Orbán Viktor a szavazást követő sajtótájékoztatón azt mondta, hosszú távon szeretnénk, ha nem a baloldali-liberális gondolatok uralkodnának - mondta Orbán - ezért azt a megoldást választottuk, hogy amíg a 3 ember elkészül a jelentéssel, addig mi felfuggesztjük a tagságunkat.

Úgy vélte, a mai vita tétje az volt, hogy "zárják ki azokat, akik a keresztény-konzervatív vonalon vannak - ezek vagyunk mi - és alakítsák át a pártot egy olyan szervezetté, ami jóval balrább, a liberális irányba áll".

Sose volt semmiféle kampányunk Juncker ellen - mondta Orbán, szavait nevetés fogadta a tudósítás szerint.

"A politikánk a bevonásra épül, ezért van az, hogy más országokban az emberek nem azt gondolják, hogy az unió ellenük van, hanem hogy az uniót meg kell javítani. Az emberek eldöntik a választáson az eldöntendő kérdéseken, mi meg majd eldöntjük, hogy ebből mit valósítunk meg. Mi csak olyan frakcióba tudunk beülni, ami egyértelműen migrációellenes és ami egyértelműen keresztény értékrendű."

Az Origo tudósítása szerint Orbán Viktor elmondta: nem lehet tudni, meddig vizsgálódik a Bölcsek Tanácsa, de a határidő biztos, hogy a választások után jár majd le.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A nap képe: nem egyedül vonatozott Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 15:49
A miniszterelnök Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel közösen szállt fel egy menetrendszerinti vonatra.
Makro / Külgazdaság Sokkoló adatot közölt a Pénzügyminisztérium a hiányról
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 12:52
Június végén a hiánycél 80,2 százalékát érte el a központi alrendszer deficitje.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Orbán Viktor: a jogállam helyreállítását ígérte
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 11:37
A volt kormányfő szerint Sulyok Tamás volt Magyarország utolsó legitim köztársasági elnöke.
Makro / Külgazdaság Megint drasztikusan drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 11:11
A kiskereskedelemi átlagárakban nem biztos, hogy megjelenik.
Makro / Külgazdaság K&H: több mint kétszeresére nőtt az új terméket tervező vállalatok aránya
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 09:13
A vállalatok 57 százaléka számolt be jelentősebb digitális fejlesztésről, ami a kutatás történetének legmagasabb értéke.
Makro / Külgazdaság Nem tágít a jegybank: újabb kamatcsökkentésre utalt Varga Mihály
Imre Lőrinc | 2026. július 21. 16:45
Varga Mihály két fő okkal indokolta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának júliusi, 25 bázispontos kamatcsökkentését, amivel az irányadó ráta több mint 4 éves mélypontra, 5,75 százalékra süllyedt. A döntés egyhangú volt, a közel-keleti háború kiéleződése ellenére sem volt olyan tanácstag, aki kamattartásra szavazott volna.
Makro / Külgazdaság Döntöttek Varga Mihályék, ismét változik az alapkamat
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 14:01
Ahogy azt Varga Mihály jegybankelnök az előző, június 23-i kamatdöntő ülésen is jelezte, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa júliusban is 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot.
Makro / Külgazdaság Kicsattannak a német gazdasági szereplők
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 12:59
Rég nem voltak ennyire optimisták a meghatározó német gazdasági szereplők.
Makro / Külgazdaság Elsőre lehetetlen küldetésnek tűnik, de van, ami reményt adhat Kármán Andráséknak
Imre Lőrinc | 2026. július 21. 10:57
A költségvetési szabályok megsértése miatt már két éve van folyamatban túlzottdeficit-eljárás a magyar kormánnyal szemben, habár ennek a megszüntetése alapkövetelmény lenne az euró bevezetéséhez. A számok alapján egyelőre ez inkább csak vágyálomnak tűnik, de jó hír, hogy az Európai Bizottság inkább a tendenciára kíváncsi.
Makro / Külgazdaság Újabb gigászi hitelösszeg folyhat be Zelenszkijéknek
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 10:42
Már meg is született erről a döntés az érintett nemzetközi szervezetnél.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG