2p

A G20-ak elítélték Oroszország ukrajnai invázióját, és a háború befejezésére szólított fel az indonéziai miniszteri tárgyalásokon – áll a házigazda vasárnap hajnali zárónyilatkozatában.

A pénzügyminiszterek és a jegybankelnökök kétnapos összejövetele Bali üdülőszigetén közös közlemény nélkül ért véget az Oroszországgal fennálló háborús nézeteltérések miatt.

A nyugati nemzetek azonban hangsúlyozták, hogy azzal vádolják Moszkvát, hogy sokkot okoz a világgazdaságnak, és az ukrajnai invázió során háborús bűnök elkövetésében vesz részt - írja a The Guardian.

Résztvevők a világ 19 legfejlettebb gazdaságú és vezető feltörekvő országát, valamint az Európai Uniót tömörítő G20 csoport kétnapos pénzügyminiszteri találkozójának második napi ülésén a Bali indonéz szigeten fekvő Nusa Duában 2022. július 16-án. MTI/EPA/AFP
Résztvevők a világ 19 legfejlettebb gazdaságú és vezető feltörekvő országát, valamint az Európai Uniót tömörítő G20 csoport kétnapos pénzügyminiszteri találkozójának második napi ülésén a Bali indonéz szigeten fekvő Nusa Duában 2022. július 16-án. MTI/EPA/AFP

Indonézia kijelentette: "Sok tag egyetértett abban, hogy a globális gazdaság fellendülése lelassult, és jelentős visszaeséssel néz szembe Oroszország is az Ukrajna elleni háborúja következtében, amelyet határozottan elítélnek, és a háború befejezésére szólítottak fel."

Kanada korábban azt mondta, hogy Oroszország részvétele a fórumon "nem megfelelő és abszurd” volt.

„Oroszország jelenléte ezen a találkozón olyan volt, mintha egy gyújtogatót hívtunk volna meg a tűzoltók találkozójára” – mondta Chrystia Freeland kanadai pénzügyminiszter szombaton Balin, hozzátéve, hogy kormánya tiltakozott Oroszország G20-as részvétele ellen. 

Hozzátette: "Ez azért van, mert Oroszország közvetlenül és kizárólagosan felelős Ukrajna illegális inváziójáért és annak gazdasági következményeiért, amelyeket mindannyian érzünk."

Jakarta, amely semleges külpolitikai álláspontot képviselt a novemberi G20-csúcstalálkozón, a közös közlemény helyett egy 14 bekezdésből álló elnöki nyilatkozatot írt, amely kissé eltért a fórum zászlaja alá tartozók véleményétől. Két rész például a tagok nézeteltéréseiről szólt, hangsúlyozva, hogy az egyik tag azon a véleményen van, hogy a szankciók tovább növelik a meglévő kihívásokat. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság IMF: árnyék vetül a 2025-ös gazdasági növekedésre
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 16:59
Csökkentette globális növekedési előrejelzését a Nemzetközi Valutaalap (IMF) az Egyesült Államok vámintézkedései és a kialakult, jelentős kockázati tényezőkkel terhelt nemzetközi környezetre reagálva, egyben javaslatokat fogalmazott meg a kereskedelempolitika irányainak módosítására kedden kiadott World Economic Outlook (WEO) jelentésében.
Makro / Külgazdaság Jön a baj, ez a jel árulkodik a válság előszeléről
Buksza blog | 2025. április 22. 15:03
A közgazdászok órákon át elemzik a makrogazdasági adatok táblázatait, hogy előre jelezhessék a gazdasági folyamatok alakulását – pedig létezik ennél egyszerűbb megoldás is.
Makro / Külgazdaság Dániáról vehetne példát mindenki, Magyarország e mutatóban nem a sor végén végzett 2024-ben
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 12:47
Európai szinten csökkent az államháztartási hiány, de nőtt az államadósság aránya a GDP-hez viszonyítva. Miként teljesítettek az egyes országok?
Makro / Külgazdaság Megint begyűjtött 42 milliárdnyi forrást a magyar kormány – a korábbiaknál ráadásul olcsóbban
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 12:16
Megemelt értékesítés mellett döntött az ÁKK.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen meglepetést okozott a lengyel ipar
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 11:38
Ennél jobb adatra számítottak az elemzők.
Makro / Külgazdaság Kérdezzen Ön is Jaksity Györgytől! Ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 07:39
A volt tőzsdeelnök, a Concorde Értékpapír Zrt. alapító elnöke 15 óra 30 perckor lesz a szokás szerint egyórás élő adásunk vendége.
Makro / Külgazdaság Gazdasági kérdésekről tárgyalt az amerikai alelnök Indiában, rögtön született is egy újabb vám
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 07:04
Jórészt magánjellegű látogatáson járt J. D. Vance Indiában, de azért beszélgetett a miniszterelnökkel a kétoldalú kereskedelmi megállapodásról is.
Makro / Külgazdaság Viszik, mint a cukrot: miért szerelmes a fél világ ezekbe a táskákba?
László Éva Lilla | 2025. április 21. 16:39
Helycserés támadás történt a luxusiparban: a Hermès letaszította trónjáról a francia Louis Vuitton Moet Hennessy cégcsoportot. Utánajártunk, mi állhat az elsősorban ikonikus táskáiról ismert párizsi központú cég sikerének hátterében. 
Makro / Külgazdaság Ettől ki fog borulni Putyin: van, amiben nagyon egyetért Trump és az EU
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 14:46
A vámháború közepette is találni olyan témát, amiben az amerikaiak és az EU is talál magának pozitívumot – az oroszok viszont nagyot koppanhatnak a végén. 
Makro / Külgazdaság Kína komoly figyelmeztetést küldött mindenkinek, aki szóba áll Trumppal
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 07:53
Mindenki úgy tárgyal, ahogy akar, de aki Kínára nézve hátrányos alkut köt, az megnézheti magát – így összegezhető Peking üzenete.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG