3p

Az ukrán erőművek harmada odavan, Ukrajna meg akarja szakítani a diplomáciai kapcsolatait Iránnal, menesztették Németország kiberbiztonsági vezetőjét. Ezek is történtek az elmúlt órákban.

  • Ukrajna erőműveinek csaknem egyharmadát megsemmisítették orosz drón- és rakétatámadások az elmúlt nyolc napban – mondta Volodimir Zelenszkij elnök, miközben hivatala országszerte „kritikus” hatalmi helyzetre figyelmeztetett. Zelenszkij azzal vádolta Oroszországot, hogy „terrorista támadásokban” vesz részt, amelyek az ország kritikus infrastruktúrájának jelentős részét érintik, és pusztítást okoznak az elektromos áramban és más közművekben.

  • A görög külügyminisztérium figyelmeztette a polgárokat, hogy maradjanak távol Ukrajnátólés felszólította a még az országban tartózkodókat, hogy azonnal távozzanak.

Andrij Jermaknak, az ukrán elnöki iroda vezetőjének Telegram-csatornája által közreadott kép az orosz fogságból kiszabadult 108 ukrán nőről egy meg nem nevezett helyszínen 2022. október 17-én, miután újabb fogolycserét hajtott végre az ukrán és az orosz oldal. A 108 nőből 96 katona, 12 civil. A kiszabadítottak valamennyien orvosi vizsgálatokon, majd rehabilitációs kezeléseken fognak átesni. Fotó: MTI/EPA
Andrij Jermaknak, az ukrán elnöki iroda vezetőjének Telegram-csatornája által közreadott kép az orosz fogságból kiszabadult 108 ukrán nőről egy meg nem nevezett helyszínen 2022. október 17-én, miután újabb fogolycserét hajtott végre az ukrán és az orosz oldal. A 108 nőből 96 katona, 12 civil. A kiszabadítottak valamennyien orvosi vizsgálatokon, majd rehabilitációs kezeléseken fognak átesni. Fotó: MTI/EPA

  • A város polgármestere, Vitalij Klicsko szerint két „kritikus infrastruktúra-objektum” megsérült Kijevben , és „sok ház” áram- és vízellátása „részben korlátozott” Nyugat-Kijevben. A polgármester arra kérte a lakosságot, hogy takarékoskodjanak az árammal, és azt mondta, hogy a csökkentett víznyomású házakban a lehető leggazdaságosabban kell használniuk a vizet.

  • Zsitomir városa teljes egészében áram és víz nélkül maradtmiután kettős rakétacsapást mértek egy energetikai létesítményre, mondta Szerhij Sukhomlin polgármester. A kórházak tartalék áramról működnek – mondta.

  • Klicsko elmondta, hogy egy ötödik embert, egy idős nőt holtan találtak egy dróntámadási hullám után Kijev központjában. 

  • Oroszország rakétákkal és iráni gyártmányú Shahed-136 drónok keverékével vette célba Ukrajnátamelyet a támadók Geran-2 névre kereszteltek át. Irán tagadja, hogy Oroszországba szállította volna a drónokat, míg a Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov azt mondta, hogy nincs információja azok eredetéről. „Orosz névvel ellátott orosz berendezéseket használnak” – mondta Peszkov.

  • Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter bejelentette, hogy javaslatot nyújt be az elnöki hivatalnak az Iránnal fenntartott diplomáciai kapcsolatok megszakítására. Miguel Berger német brit nagykövet szankciókat kért Iránnal szemben, mivel az ország fegyvert szállított Oroszországnak, amit Teherán tagad. A Reuters viszont azt írta ma, hogy egy iráni diplomata ezt mondta: „Az oroszok több drónt és jobb pontosságú iráni ballisztikus rakétákat kértek, különösen a Fateh és a Zolfaghar rakétacsaládot.”

  • Németország belügyminisztere, Nancy Faeser menesztette az ország kiberbiztonsági vezetőjét, miután azzal vádolták, hogy szemet hunyt az orosz biztonsági körökhöz kötődő cégről. Azonnali hatállyal felmentették tisztségéből Arne Schönbohmot, a Német Szövetségi Információbiztonsági Hivatal elnökét.

  • A koppenhágai rendőrség közleménye szerint a Balti-tenger dán részén fekvő Északi Áramlat gázvezetékben keletkezett károk előzetes vizsgálata azt mutatja, hogy a szivárgásokat „erőteljes robbanások” okozták.(The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Akkumulátorpályázat: nem csak a nyertesek fognak jól járni
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:32
A jövő év elején 100 milliárdos keretösszeggel hirdet a kormány energiatárolók létesítését segítő lakossági pályázatot. A Trend FM reggeli műsorában az energiatárolási kérdések voltak napirenden.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a német gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 18:48
Nőttek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Újabb pofont kever le Oroszországnak Európa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 15:15
Itt van a szankciók újabb köre.
Makro / Külgazdaság India győzött, Japán vesztett: így teljesítettek a legnagyobb gazdaságok
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 12:25
Vegyesen szerepeltek a G20 országok gazdaságai 2025 harmadik negyedévében.
Makro / Külgazdaság Kedden döntenek Varga Mihályék: olyasmi történhet, amire hat éve nem volt példa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:35
Várhatóan nem születik meglepetés, és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa keddi ülésén is változatlan szinten tartja az alapkamatot.
Makro / Külgazdaság Powell már vágja a centit, újabb hajmeresztő nyilatkozat Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:20
Bár néhány napja kamatot vágott a Fed, ez Donald Trumpnak nem elég.
Makro / Külgazdaság Kell majd a tele tank karácsonyra, ezek az árak várnak ránk a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:00
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad holnaptól.
Makro / Külgazdaság Tényleg kemény csatába indul Brüsszelben Orbán Viktor – de most váratlanul sokan állhatnak mellé
Litván Dániel | 2025. december 15. 10:19
Hirtelen egész sokan lettek Orbán Viktor szövetségesei az orosz vagyon „ellopása” ügyében. De még nem elegen. Sorsdöntő napok következnek Brüsszelben.
Makro / Külgazdaság Reagált az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi gigahitelre
Imre Lőrinc | 2025. december 15. 08:50
Az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi finanszírozási tervvel kapcsolatos kérdésekre válaszolt.
Makro / Külgazdaság Itt az orosz bosszú – Magyarországon is megérezzük?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:06
Itt a válasz az orosz olajat szállító tankerek elleni támadásokra. Rácz András szerint globális következményeik lehetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG