2p
A választások október közepén lesznek, ami után csak két hónapja marad a parlamentnek arra, amire normál esetben minimum három hónap.
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter (MTI Fotó: Szigetváry Zsolt)

Tekintettel arra, hogy négy hét van az önkormányzati választásig, reálisnak gondolom, hogy addig már nem ül össze a parlament - mondta lapunk kérdésére a mai Kormányinfón Gulyás Gergely. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szavai tehát arra utalnak, hogy - mint azt az mfor megírta - a szokásos szeptember közepi rajt helyett hetekkel csúszhat az őszi jogalkotási ülésszak, a választási kampány miatt.

Hasonlóan jártak el tavasszal, amikor az Európai Parlament képviselőiről szóló május végi választás miatt nem ülésezett bő másfél hónapig a parlament.

Pár hete egyébként Kósa Lajos Fidesz-frakcióvezető fordult kéréssel Kövér László házelnökhöz, hogy ne hívja össze a parlamentet az önkormányzati választásig. Az ülésszakot még nem hirdette ki a házelnök, ami szintén annak a jele, hogy későbbre tolódik a parlamenti munka.

Ez két szempontból érdekes: a kormány őszi jogalkotási programja már szeptemberre betervezett törvényjavaslatok benyújtásának csúszását (például a 2018-as évről szóló zárszámadást), vagyis szűk két hónap alatt kell elvégezni azt a munkát év végéig, amire normál esetben három hónap áll rendelkezésre. Továbbá a képviselők mindössze négy hónapig végzik a dolgukat idén a parlamentben, a munkahelyükön. Erre egyébként korábban az volt Gulyás Gergely észrevétele, hogy a képviselők nem csak a parlamentben, hanem a választókörzetükben is dolgoznak, ezért igazságtalan számon kérni rajtuk, hogy idén alig tartózkodnak a parlamentben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Budapesten szinte lépni sem lehetett a külföldiektől
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:30
A magyarok viszont kevesebbet utaztak novemberben.
Makro / Külgazdaság Make the Dollar Great Again: ez is lehet Trump terve Venezuelával
Imre Lőrinc | 2026. január 8. 06:00
Egyre inkább az Európai Uniót is magába foglaló, nyugati befolyási övezetbe szorul vissza az Egyesült Államok a dollár vezető szerepének megóvása céljából. Az év eleji, sokkoló venezuelai beavatkozás is ezt mutatja. A lapunk által megkérdezett szakértő szerint hosszabb távon „csak” az olajra van szüksége az amerikaiaknak, akik a petrodollár szerepének erősítésével őriznék meg a pénzügyi status quót.
Makro / Külgazdaság Ausztriában 3,8 százalékra szelidült az infláció 2025 végén
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 16:37
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Tizenöthavi mélyponton a 30 éves jelzáloghitelek kamata az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 16:12
Az Egyesült Államokban 2024 szeptembere óta a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a január 2-án záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Olaszországban sem boldogok az inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 14:13
Olaszországban 1,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak decemberben éves összevetésben, miután novemberben 1,1 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az olasz statisztikai hivatal, az Istat előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Min kellene és min lehetne változtatni április után? László Csabával erről is beszélünk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 11:11
A volt pénzügyminiszter január 14-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média immár 6. évfolyamába lévő egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Itt a nagy 2025-ös autólista: a Toyota, a Suzuki és a Ford is győztesnek érezheti magát
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 09:16
Megosztott a magyar autó- és kishaszongépjármű-piac. A Toyota nyerte az összesített piaci versenyt, de a haszon-gépjárműveknél csúnyán kikapott a Fordtól.
Makro / Külgazdaság Meglepetést hoztak a novemberi ipari termelői árak
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 08:45
Az ipari termelői árak 2025. novemberben átlagosan 2,7 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól és 0,3 százalékkal az előző havi áraktól.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebben dolgoznak, de csökken a munkaképes korú népesség is
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 08:30
Novemberben 4,4 százalék volt a munkanélküliségi arány, de kilencvenezerrel kevesebben dolgoztak, mint két évvel korábban. Közel öt éve nem volt ennyire kevés gazdaságilag aktív, és dolgozó férfi Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Trump akár a hadsereget is bevetné, hogy megszerezze Grönlandot
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 07:28
Úgy tűnik, egyelőre nem érdekli az amerikai elnököt, hogy Grönland esetleges megszerzése miatt megromolhat a kapcsolata több NATO-tagállammal. Továbbra is vásárlásban gondolkodik, de lehetségesnek nevezte a hadsereg bevetését.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG