2p
Ma is adják a részvényeket Budapesten, a Duna House és a BIF viszont szépen emelkedik. Gyengélkedik a forint.

Nyugat-Európa pluszban

A pán-európai FTSE Eurofirst 300 index 0,13 százalék, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,18 százalék emelkedéssel kezdte a keddi kereskedést.

Londonban 0,06 százalékkal emelkedett nyitáskor az FTSE-100 index. Frankfurtban 0,16 százalékkal kezdett magasabban a DAX index, Párizsban a CAC-40 index 0,25 százalék erősödéssel nyitott. Madridban 0,30 százalék, Milánóban 0,32 százalék volt az erősödés a kereskedés kezdetén.

Esik a BUX, hasít a Duna House

Budapest a tegnapi esés után ma kezdetben belesimult az európai trendbe, a nyitás után fél órával 0,15 százalékos pluszban járt a BUX. A tegnap 2 százalékos eséssel záró OTP azonban hiába kezdett pluszban, hamar csökkenésbe váltott. A Magyar Telekom stagnál, a Mol és a Richter az OTP-hez hasonlóan esik. A legnagyobb forgalma az Opusnak volt az első 30 percben, fél százalékkal erősödik a papír.

Jól teljesít a kedvező gyorsjelentést közzétevő Duna House és a 8 milliárdos hitelmegállapodásról beszámoló Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt., azaz a BIF: előbbi 2,5, utóbbi 5 százalékos erősödésnél jár az első háromnegyed óra után.A forint szűk sávban gyengül reggel, az euró jegyzése a 311 forintot átlépte:

Friss árfolyamok >>

A piacok ma a következő Fed-elnök szenátusi meghallgatására figyelnek - határozottságot és erőt ígért, az eddig elhangzottakról itt írtunk >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Uniós pénzből épül meg Moldova első autópályája – Székelyföldre is el lehet majd jutni rajta
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 15:33
A végpont a román-moldáv határon túl lesz.
Makro / Külgazdaság Jobb év vár 2026-ban a nyugdíjasokra
Dobos Zoltán | 2025. december 30. 14:33
Nyugdíjemelés lesz, érkezik a tizenharmadik havi nyugdíj és a tizennegyedik havi juttatás egyheti összege is. De vajon érkezik-e nyugdíj-kiegészítés, és várhatnak-e nyugdíjprémiumot idős honfitársaink az előttünk álló évben?
Makro / Külgazdaság Megint begyűjtött 60 milliárdot az Orbán-kormány, de némi zavar is volt az erőben
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 13:43
Volt olyan kincstárjegy a keddi aukción, amire nem érkezett elég ajánlat. De emelkedtek vagy csökkentek az átlaghozamok?
Makro / Külgazdaság Május előtt nem mondanak ítéletet a magyar gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 12:09
Közzétették a menetrendet a hitelminősítők.
Makro / Külgazdaság Év végére még kapnak egy gyomrost az autósok a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 10:47
Már érezhető a legutóbbi áremelkedés hatása.
Makro / Külgazdaság Adókedvezmény jár a hálózat fejlesztéséért – itt a rendelet
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:44
Akár 80 százalékos adókedvezményt is lehet szerezni a következő öt évre – de kinek?
Makro / Külgazdaság A külföldieknek beruházási paradicsom vagyunk, a hazai kkv-knak jön a támogatás
Imre Lőrinc | 2025. december 30. 09:27
Látszólag szöges ellentétben állnak egymással Szijjártó Péter szavai és a Központi Statisztikai Hivatal adatai. A külgazdasági és külügyminiszter arról beszélt, hogy 2025-ben minden idők harmadik legtöbb külföldi befektetése érkezett Magyarországra, miközben a KSH szerint közel két éve csökken a nemzetgazdasági beruházások volumene. A jelenség hátterét, valamint az év legfontosabb, vállalkozásokat segítő intézkedéseit laptársunk, az Mfor.hu foglalta össze.
Makro / Külgazdaság Bóvli lett Budapest, Karácsony Gergely szerint ez a kormány politikájának következménye
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:03
A befektetési szint alá ontotta Moody's a főváros besorolását, a főpolgármester szerint „ezt nem fogja megúszni” a kormány.
Makro / Külgazdaság Mindent borít az állítólagos ukrán dróntámadás
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 08:49
Putyin életére törtek volna az ukránok? Zelenszkij tagad, Trump dühös, az oroszok „felülvizsgálják” álláspontjukat.
Makro / Külgazdaság Ki hozza a csákányt és a lapátot a mesterséges intelligenciához?
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 18:28
Mi a válasz a 21 ezer milliárd dolláros kérdésre?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG