1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Gyors együttműködést sürget Magyarország és a Nemzetközi Valutaalap, illetve az Európai Unió kapcsolatában az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnöke, aki egy lapinterjúban hangsúlyozta, hogy a válságot a gazdasági növekedés beindításával lehet megoldani, az EBRD ezért továbbra is rekord szinten tartja finanszírozási aktivitását.

Thomas Mirow bankelnök a Handelsblatt című német üzleti lapban megjelent interjúban a görög válság tovaterjedésének veszélyével kapcsolatban hangoztatta: a jelenlegi helyzetben "mindenki megfertőzhet mindenkit." Hozzátette: Magyarország esetében most az a fontos, hogy gyors együttműködés kezdődjön a nemzetközi szervezetekkel, és az EU cselekedjen. "Nagyon remélem, hogy időben sikerül végrehajtani egy mentőprogramot Magyarország számára" - mondta az EBRD elnöke.

Az euróövezeti válságnak a kontinens keleti felére gyakorolt hatásaira vonatkozó kérdésre válaszolva Mirow elmondta: a térség számos országának az euróövezet a legfontosabb exportpiaca, a kereslet csökkenése ezért azonnal meglátszik a kereskedelmi mérlegen. A másik fontos hatás, hogy számos euróövezeti központú bank fokozatosan visszafogja a kelet-európai tevékenységét. Az EBRD ezen a területen segíthet, biztosíthat forrást a bankoknak, hogy hitelezzenek térségbeli kis- és középvállalkozásokat, ez azonban csak részben pótolja a csökkenést.

Az EBRD korábban közölte, hogy a tevékenységi területéhez tartozó országokban - mindenekelőtt a kelet-európai volt szocialista országok térségében - tavaly összesen 380 finanszírozási programot hajtott végre, és ezek összértéke "valamivel meghaladta" az eddigi rekordot, vagyis az egy évvel korábbi 9 milliárd eurót. Thomas Mirow ezzel kapcsolatban a Handelsblattnak azt mondta: "Magyarországon, mint más kelet-európai országokban is, a válság megoldásának kulcsa a növekedés, az EBRD ezért az elért rekordszinten, 9 milliárd euró körül tartja finanszírozási aktivitását."

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a benzinről és a gázolajról is
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 18:36
Drágulnak a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Elszálltak az üzemanyagárak? Ismét beavatkozhat a kormány Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 14:08
Ha szükségessé válik, lépni fognak.
Makro / Külgazdaság Könnyebb lesz a hitelfelvétel? Javaslatok egész sorával állt elő az MNB
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 13:44
Csökkentik a hitelezés terheit.
Makro / Külgazdaság Idén is meghirdetik a Klasszis TopDesign nemzetközi vendéglátó- és szállodaipari dizájn-versenyt
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 10:53
A verseny jelentkezési határideje 2026. szeptember 30., a pályázati dokumentáció leadási határideje 2026. október 15.
Makro / Külgazdaság „Még mindig várja az ember, hogy kormányváltás vagy rendszerváltás történt április 12-én”
Imre Lőrinc | 2026. július 26. 06:01
Magyarország és az Európai Unió viszonyában egyértelműen pozitív fordulat történt a Tisza-kormány beiktatása óta, a piacgazdaság helyreállításában azonban még bőven vannak tennivalók és nem is biztos, hogy megszületett róla a végleges döntés – hangzott el a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) kerekasztal-beszélgetésén, amit „Gazdaságpolitikai kihívások – EU-perspektívában” címmel rendeztek meg. Miként az is, hogy a feloldott európai uniós források esélyt és nem garanciát jelentenek a magyar gazdaság számára, az euró bevezetése pedig nem lehet önmagáért való cél.
Makro / Külgazdaság Rendrakást ígér az állami cégeknél Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 15:11
Folytatódik a Gazdasági és Energetikai Minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán szombaton.
Makro / Külgazdaság Brutálisan megadóztatja az Egyesült Államok a vb-győztes spanyol válogatottat
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 10:16
A spanyol labdarúgó-válogatottnak a világbajnokság megnyeréséért járó 50 millió dolláros fődíj körülbelül 30 százalékát adóként be kell fizetnie az amerikai adóhivatalnak (IRS) – jelentette a Fox News.
Makro / Külgazdaság Így alakítaná át a közmédiát a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:01
Közzétette a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium a szakmai egyeztetés vázlatpontjaik, amelyek nem kötelezők, de adhatnak egy képet a jövő magyar közmédiájáról.
Makro / Külgazdaság Egyiptomi vasútprojekt: se pénz, se posztó, csak feljelentés?
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 10:46
Egyiptomi vasútprojektbotrány, az állami vezetők juttatásainak megvágása, spórolás a közmédián, a vényköteles gyógyszerek áfájának eltörlése. Ezekről a kérdésekről is beszélgetett kollégánk, Dobos Zoltán az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Makro / Külgazdaság Ligeti Miklós: Szeretnénk már a Matolcsy-család legalább két tagját gyanúsítotti kihallgatáson látni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 24. 10:16
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 102. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG