2p
Javult a decemberi euróövezeti feldolgozóipari BMI, de Franciaország gyengén teljesít.

Nagyot javult decemberben az euróövezeti feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI) - közölte a Markit Economics piackutató cég csütörtökön Londonban.

Általánosságban kedvező a helyzet az adatfelvételkor még 17 országot tömörítő övezetben, kivéve Franciaországot, ahol a 2013 első kilenc hónapjában elért lassú javulás után ismét jelentősen romlott a mutató.

A franciák évek óta 50 alatt

A decemberi euróövezeti BMI 52,7 pont lett, ez megegyezik a piaci várakozásokkal. A mutató 2013 első hat hónapjában - csökkenést jelezve - nem érte el az 50 pontot, de július óta folyamatosan 50 pont fölötti értékeket ért el, ami a feldolgozóipari szektor növekedését jelzi. Novemberben 51,6 pont volt.

Az élénk német üzleti teljesítményen kívül a vártnál magasabb lett a mutató Olaszországban és Spanyolországban is. Meglepetést keltett ugyanakkor a rossz francia adat, az ottani BMI 47 pontig süllyedt. Ennek egyik oka az export visszaesése volt - mondta Chris Williamson, a Markit Economics vezető közgazdásza. A franciaországi feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index utoljára 2011 júliusában volt 50 pont fölött. 2013-ban a januári 42,9-es értékről az év második felére 49 pont fölé kapaszkodott, de október óta ismét csökken.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Örülhet Merz kancellár: pöttömnyi lett az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 15:01
Februárban a vártnál kevésbé nőttek a fogyasztói árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken publikált, előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Embereket küld Orbán Viktor a Barátság vezeték megrongálódott részéhez
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 13:03
Szlovákiával közösen állít fel és küld Ukrajnába vizsgálóbizottságot a magyar kormány. Vajon beengedik őket?
Makro / Külgazdaság Több vagy kevesebb német dolgozik?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:49
Magas szinten, de stagnél a német munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Lehet irigykedni: tovább gyorsult a horvát gazdaság növekedése
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:24
Huszadik hónapja tart a növekedés, 2025 végén pedig még tovább is gyorsult a horvát GDP bővülése.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire is vágyik igazán Orbán Viktor a Barátság vezeték körüli csörtében?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:14
Pénzzel és szimbolikus győzelemmel távozhat a pástról a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Rég nem látott csúcsra ugrott a magyar munkanélküliség
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 11:24
 Januárra ez a fajta szezonalitás nem jellemző, így valós létszámleépítésekről lehet szó.
Makro / Külgazdaság Tényleg közeledik az 1000 forintos benzinár?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:16
Ha igen, akkor egyelőre kis lépésekben. Itt vannak a pénteki átlagárak és a szombati előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Többmilliárd dolláros mentővet dobnak Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:04
Az IMF-hitel segít fenntartani a gazdasági stabilitást, 1,5 milliárdot azonnal meg is kap Ukrajna.
Makro / Külgazdaság Olajblokád alá vettek minket Orbán Viktor szerint, felhívja Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:12
Szokásos péntek reggeli interjúját adta a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Januárban is tovább fogyott a magyar, de többet házasodtunk
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:56
Tovább romlottak a mutatók, az előző véhez képest is 2,8 százalékkal kevesebb gyerek született Magyarországon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG