3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Egyre több jel utal arra, hogy készül valamire az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed.

Erősödtek a kamatemelés mellett szóló érvek az elmúlt hónapokban, elsősorban a javuló foglalkoztatásnak és gazdasági szereplők mérsékelt növekedést jelző várakozásainak köszönhetően - mondta Yanet Yellen a Fed elnöke a világ jegybanki vezetőinek konferenciáján.

A Fed elnöke ugyanakkor nem tett utalást a kamatemelés várható időpontjára, beszédének megfogalmazása azonban megerősítette azokat a piaci várakozásokat, amelyek szerint még az idén megtörténik egy szigorító lépés.

Lassú a haladás

Az amerikai gazdaság közelít a Fed mandátumának megfelelően kitűzött célok, a teljes foglalkoztatás és az árstabilitás felé - jelentette ki Janet Yellen beszédében.

Tekintettel a munkaerőpiac jó teljesítményére és a gazdasági aktivitás, valamint az infláció alakulásáról alkotott nézeteinkre, úgy gondolom erősödtek az elmúlt hónapokban a kamatemelés mellett szóló érvek - fogalmazott a Fed elnöke, hozzátéve, hogy a testület véleménye nem változott abban, hogy a monetáris szigorító lépéseket fokozatosan kell megtenni.

Egyelőre még kicsi az esély

A CME FedWatch szolgáltatása szerint a befektetők jelenleg 18 százalékos esélyt adnak egy szeptemberi és 53 százalékosat egy decemberi kamatemelésnek.

A vártnál "héjább" alapállást vett föl Janet Yellen, az amerikai jegybankrendszer (Fed) elnöke pénteki beszédében azzal, hogy nyitva hagyta a szeptemberi alapkamat-emelés lehetőségét, de továbbra is nagyobb az esélye a decemberi változtatásnak - vélték az elemzők az egész világon nagy érdeklődéssel várt fölszólalást értékelve.

Subadra Rajappa, a Société Generale francia nagybank washingtoni stratégája és Curt Long, az amerikai szövetségi hitelintézetek társaságának főközgazdásza egyaránt úgy ítélte meg: Yellen nyitva hagyta egy korábbi kamatemelés lehetőségét, ugyanakkor messze nincs szó arról, hogy biztosra lehetne venni a szeptemberi időpontot. A szakértők szerint sok múlik az augusztusi foglalkoztatási adatokon.

Guy Lebas, a philadelphiai Janney Montgomery Scott pénzügyi szolgáltató vezető kötvénypiaci stratégája úgy vélte: a beszéd alapján a szeptemberi kamatemelés lehetséges, de nem valószínű. Továbbra is nagyobb az esélye annak, hogy a Fed majd csak decemberben lép.

John Canally, a bostoni LPL Financial befektetési stratégája azt emelte ki: a Fed elnöke másfél bekezdést szentelt a fiskális politikának. Ez szerinte újabb jele annak, hogy a jegybankok kimerítették a monetáris politika eszközeit, és most a kormányzati pénzügypolitikához fordulnak segítségért. A stratéga megjegyezte, Janet Yellen a vártnál és a korábban megszokottnál kissé "héjább" alapállást vett föl, de ebből még nem következik egy esetleges szeptemberi kamatemelés.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ilyen is van: csökkentek a lakásárak, de sajnos nem nálunk
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 18:50
Közel négyéves csúcs után visszaesett az eladott új lakások száma az Egyesült Államokban decemberben.
Makro / Külgazdaság Ez lehet az év döntése: eltörölte a Legfelsőbb Bíróság Donald Trump vámjait
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:50
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága pénteken eltörölte Donald Trump amerikai elnök kiterjedt vámprogramjának és vámintézkedéseinek jelentős részét.
Makro / Külgazdaság Búra derűt hozhat a friss ipari adat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:28
Az Egyesült Államokban az ipari termelés éves alapon 2,3 százalékkal emelkedhetett januárban, ami felülmúlja az elemzői várakozásokat.
Makro / Külgazdaság Új ingatlannal gazdagodott tavaly Takács Péter és Rétvári Bence
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Idén is bepillantottunk a belügyminiszter és csapatának a vagyonnyilatkozataiba.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, nagyon lefékezett a növekedés
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:04
A vártnál jóval gyengébben teljesített az amerikai gazdaság tavaly év végén.
Makro / Külgazdaság Kezdődik? Szombattól drágul a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:08
Itt van, mire számíthatunk a kutakon.
Makro / Külgazdaság Kemény üzenetet kapott a magyar kormány Horvátországból az orosz olaj ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:49
Szívesen szállítanak olajat, csak nem oroszt. A horvát miniszter szerint csak az ár miatt vonakodik a magyar kormány.
Makro / Külgazdaság Kellemetlenül meglepetés Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:18
A várt növekedés helyett visszaesés januárban az ipari termelésben, gyorsulva csökkennek a termelői árak.
Makro / Külgazdaság Furcsa kettőségre hívja fel a figyelmet Bod Péter Ákos
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:34
A volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász azt elemzi, a három éve stagnáló gazdaság ellenére hogyan szárnyalhat a BUX.
Makro / Külgazdaság Megy ez orosz energia nélkül is? Bezuhantak a német energiaárak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:14
A többi termék drágult, de az energiaárak nagyot estek az elmúlt hónapokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG