3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Rengeteg mindent megtudunk jövő héten a magyar gazdaság állapotáról. Privátbankár-Árkosár felmérésünkből kiderül, hogyan alakulnak az árak a boltokban, de ezen kívül makronaptárban szerepel még a májusi inflációs és az áprilisi ipari termelési adatok is, de az idei első negyedéves bruttó hazai termék adat második becslése is megjelenik. Napról napra: mire figyeljünk a jövő héten?

Kedden közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a GDP idei első negyedévi adatának második becslését. Az első becslés szerint az első negyedévben a GDP 0,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez mérten 0,8 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék volumene az idei első negyedévben. Az éves adatokat tekintve a piaci szolgáltatások emelték, az ipar kissé, az építőipar pedig jelentősen csökkentette a növekedési ütemet.
Szintén kedden jelenik meg az ipari termelés áprilisi alakulásának első becslése. Márciusban az ipari termelés volumene 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, a munkanaphatással kiigazított adatok 2,4 százalékos csökkenést mutatnak. Az első negyedévben az ipari termelés 0,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

Kedden jelenik meg az államháztartás központi alrendszerének május végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató. Az év első négy hónapjában 144,9 milliárd forint volt az államháztartás központi alrendszerének hiánya az egy évvel korábbi 609,8 milliárddal szemben. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) jelentése kiemelte: az elmúlt másfél évtizedben nem volt ilyen alacsony az első négyhavi hiány.

Ugyancsak kedden jelenik meg szokásos havi Privátbankár-Árkosár felmérésünk is, amelyből kiderül, hogyan alakult 30 termékből álló élelmiszerkosarunk átlagos ára az Auchanban, a Tescóban és az Intersparban.



Szerdán közli a KSH a fogyasztói árak májusi alakulásáról szóló statisztikát, és az áprilisi külkereskedelmi termékforgalom első becslését. Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 0,2 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban, márciushoz viszonyítva átlagosan 0,8 százalékkal emelkedtek.
Márciusban az export euróban számolt értéke 3,5, az importé 3,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, a kereskedelmi mérleg többlete 58 millió euróval, 952 millióra csökkent. Az első negyedévben a kivitel értéke euróban 1,6, a behozatalé 2,4 százalékkal meghaladta a múlt év azonos időszakáét, a 2,459 milliárd eurós kereskedelmi többlet 122 millióval elmaradt az egy évvel korábbitól.
Szerdán a Magyar Nemzeti Bank közzéteszi a legutóbbi, május 24-i kamatdöntő ülésének rövidített jegyzőkönyvét. Az MNB akkor közölte: az inflációs kilátások és a reálgazdaság ciklikus pozíciója az alapkamat 0,9 százalékos szintjének tartós fenntartása irányába mutat. A monetáris tanács értékelése szerint a 15 bázispontos csökkentéssel az irányadó ráta 0,9 százalékos szintje biztosítja az inflációs cél fenntartható elérését és a reálgazdaság ennek megfelelő mértékű ösztönzését. Az egynapos betéti kamatot -0,05 százalékon tartotta a monetáris tanács, míg az egynapos hitelkamat az alapkamat 15 bázispontos csökkentésével 1,15 százalékra mérséklődött.

Pénteken a szálláshelyek áprilisi forgalmának adata jelenik meg. Márciusban a belföldi vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma 24,5 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 8,4 százalékkal haladta meg a tavaly márciusit, így 15,8 százalékkal nőtt a forgalom. A szálláshelyek összes bevétele 15,8 százalékkal 25,990 milliárd forintra nőtt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
Makro / Külgazdaság Csökkent a dízelár, de a benzinesek nem örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 16:36
A dízel nagykereskedelmi ára változatlan marad, a benziné emelkedik szombaton.
Makro / Külgazdaság Olasz sztárcsapatok lesznek a Ferencváros ellenfelei az Európa Ligában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 14:11
Kisorsolták az Európa Liga 2026-27-es kiírásában a ligaszakasz párosításait, a Ferencváros két olasz nagycsapattal is szembenézhet a következő időszakban.
Makro / Külgazdaság Napokon belül Budapestre jön az Európai Tanács elnöke
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 13:17
António Costa Magyar Péterrel tárgyal, a fő kérdés az Európai Unió következő hosszútávú költségvetése lesz.
Makro / Külgazdaság Unger Annát megválasztotta a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:55
Ő lett a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöke.
Makro / Külgazdaság Júliusban is gyenge maradt a külső kereslet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 10:51
Egyre kevesebb marad a külkereskedelmi többletből.
Makro / Külgazdaság Júliusban megint több volt a temetés, mint a születés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 08:59
Júliusban 6197 gyermek született, 8,2 százalékkal, 551-gyel kevesebb, mint 2025 júliusában.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebben dolgoznak és több a munkanélküli Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 08:30
A munkanélküliek száma 222 ezer fő a KSH szerint.
Makro / Külgazdaság Tordai Bence szerint nyomozás indult Paks 2 miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 19:12
Hűtlen kezelés gyanújával nyomoz a rendőrség. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG