2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Befejezték 25 megfigyelőállás kiépítését az orosz békefantartó egységek Hegyi-Karabahban - jelentette ki Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

A megfigyelőállások közül 18 magában Hegyi-Karabahban, a demarkációs vonal mentén, hét pedig a területet Örményországgal összekötő lacsini folyosón létesült. Az egyik poszt a dadivanki kolostor mellett működik, a kelabdzsarari régióban, amelyet az örmény erőknek november 25-ig kell átengedniük az azeri hadseregnek.

Az orosz Il-76-os és An-124-es szállítógépek hétfőig 140 járatot hajtottak végre a békefenntartók Hegyi-Karabahba való átdobása keretében. Konasenkov tábornok elmondta, hogy Sztyepanakertben megkezdte működését az 1960 fős kontingens törzse és az orosz tárcaközi humanitárius reagálási központ is. Közölte, hogy szombat óta 725 menekült tért vissza Örményországból Hegyi-Karabahba.

Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn telefonon tájékoztatta francia hivatali partnerét, Emmanuel Macront Moszkvának a Baku és Jereván közötti közvetítési erőfeszítéseiről, amelyek lehetővé tették a fegyvernyugvást. A Kreml sajtószolgálata szerint az orosz vezető közölte, hogy a helyzet stabilizálódott.

Putyin és Macron kifejezte készségét arra, hogy az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) minszki csoportjának társelnökeiként - ezt a pozíciót az Egyesült Államokkal közösen töltik be - koordinálják erőfeszítéseiket a halaszthatatlan humanitárius kérdések megoldása érdekében, beleértve a menekültek visszatérését állandó lakhelyükre.

Azerbajdzsán szeptember 27-én kezdett offenzívát az örmény többségű Hegyi-Karabah visszafoglalására. November 9-én az orosz és azeri elnök, illetve az örmény államfő megállapodott a másnap nulla órától fegyvernyugvás lép életbe, a szembenálló felek a pozícióikon maradnak, majd az örmény fegyveres erők több ütemben területeket kell visszaszolgáltatniuk Azerbajdzsánnak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: a januári rezsi mindenkinek ajándék
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 16:15
Közösségi oldalán már jópofa fotóval vezette fel bejelentenivalóját. 
Makro / Külgazdaság Zöld utat adott az Európai Parlament az ukrán hitelnek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:36
Szerdán a Parlament zöld utat adott a Tanács döntésének a megerősített együttműködési eljárás alkalmazásáról, hogy az EU 90 milliárd eurós támogatási hitelt nyújtson Ukrajnának.
Makro / Külgazdaság Nem ezt várták decemberben a brit inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:16
A vártnál nagyobb ütemben gyorsult az éves brit infláció decemberben.
Makro / Külgazdaság Hihetetlenül bejött az arany régiós versenytársunknak – elit listára kerültek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 14:56
A lengyel jegybanki tanács úgy döntött, hogy 700 tonnára növeli az ország aranytartalékát, aminek révén Lengyelország a legnagyobb aranykészlettel rendelkező tíz állam közé kerül – írta szerdán a Rzeczpospolita napilap.
Makro / Külgazdaság Itt az akcióterv a vendéglátóipar kisegítésére
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 13:44
5+1 elemből álló akcióterv indul a vendéglátóipar támogatására, amelynek célja a szektor versenyképességének javítása és a fekete foglalkoztatás visszaszorítása,
Makro / Külgazdaság Nem áll le a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:13
A benzin nem lesz drágább.
Makro / Külgazdaság Davosban is tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 10:56
Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével.
Makro / Külgazdaság Egy mutató, amiben lehagytuk Ausztriát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:57
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Eldőlt, mikor indul el Debrecenben a kínai akkumulátorcég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 16:30
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója – jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Bejött az átállás, nagy formában az amerikai munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:20
Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 8 ezerrel nőtt a december 27-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG