2p

Ennél izgalmasabb küzdelem ígérkezett Szombathelyen is: Hende Csaba ismét simán behúzhatja Szombathelyet, hiába volt Czeglédy Csaba az ellenfél.

Frissítés: 85,71 százalékos feldolgozottság mellett maradt a különbség: Hende Csaba 50,61 százalékon, Czeglédy Csaba 39,69 százalékon áll.

***

A Vas megyei 1. sz. országgyűlési egyéni választókerület összesen 12 települést foglal magába Balogunyomtól Pornóapátin át Vaskeresztesig, székhelye Szombathely. 2018-ban a korábbi honvédelmi miniszter, Hende Csaba nyert a Fidesz és a KDNP színeiben, hajszál híján a szavazatok 50 százalékával – és még javítani is tudott 4 évvel korábbi eredményén. Ez alapján előzetesen úgy tűnt: az ellenzéknek még összefogással is nehéz lenne behúznia a mandátumot, de némi matematikai esély kínálkozott.

Főleg úgy, hogy az ellenzék országosan is ismert politikusokat versenyeztetett meg az előválasztáson: Ungár Péter és Czeglédy Csaba csatájából végül utóbbi került ki győztesen, így ő lett az ellenzéki összefogás jelöltje Hende Csabával szemben. A januári közvéleménykutatások már azt mutatták, hogy a fideszes fellegvárban akár ellenzéki győzelem is születhet most áprilisban. Nem véletlen, hogy Hende Csaba néhány nappal a választás előtt bejelentette: megépülhet az új kézilabdacsarnok Szombathelyen, ami már régóta a közbeszéd tárgya.

A szavazatok közel 70 százalékának feldolgozása alapján úgy tűnik, Hende Csaba még tovább erősödött: a megszámolt szavazatok közel 51 százalékát írták a neve mellé, míg Czeglédy Csaba eredménye nem éri el a 40 százalékot. A Mi Hazánk jelöltje, Dr. Vadon István 4,68 százalékot kapott kétharmados feldolgozottságnál.

Így szavazott Hende Csaba. Fotó: Hende Csaba / Facebook
Így szavazott Hende Csaba. Fotó: Hende Csaba / Facebook

A választás kiírásakor valamivel 68 ezer fölött volt a névjegyzékben szereplő választópolgárok száma, körülbelül ezerrel több, mint 4 évvel ezelőtt. 2018-ban majdnem 76 százalékos volt a részvétel, 2022-ben ennél valamivel alacsonyabb, 74,28 százalék.  

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Visszaléptetnék Nagy-Britanniát az EU vámuniójába
Privátbankár.hu | 2025. december 28. 11:21
A brit országos szakszervezeti szövetség (Trades Union Congress, TUC) vezetője szerint a munkáspárti brit kormánynak nem szabad elzárkóznia attól, hogy Nagy-Britannia visszalépjen az Európai Unió vámuniójába.
Makro / Külgazdaság Azt állítja az NGM, hogy negyedmillió hazai cégnek csökkentek az adóterhei
Privátbankár.hu | 2025. december 28. 10:31
Adócsökkentésekkel, adminisztrációs könnyítésekkel, beruházásösztönző kedvezményekkel és célzott támogatásokkal segíti a kormány a magyar vállalkozásokat: a 11 pontból álló, 80-90 milliárd forintos adócsökkentési program összesen 230-240 ezer vállalkozásnak nyújt érdemi segítséget – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vasárnap.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter a mi sikerlistánkat is dominálja – a Klasszis Podcast legnézettebb adásai
Litván Dániel | 2025. december 28. 07:31
Magyar Péter, Magyar Péter, Magyar Péter, Trump, Magyar Péter. És persze Orbán Viktor is ott van a háttérben a Klasszis Podcast legtöbb nézőt vonzó adásainak sorában. De nagyon mást mondott Pogátsa Zoltán, Somogyi Zoltán, Puzsér Róbert, Yaro Patrice vagy éppen Nagy Attila Tibor. 
Makro / Külgazdaság Készül az óriási felvásárlás? Orbán Viktor fontos ügyben telefonálhatott szombaton
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 16:28
Orbán Viktor és Alekszandar Vucsics szerb köztársasági elnök telefonon egyeztettek szombaton – azt nem tudni, hogy a NIS felvásárlása is szóba került-e.
Makro / Külgazdaság Rossz hírt közölt három Magyarországon is népszerű autómárka
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 14:35
Csökkentek az eladások.
Makro / Külgazdaság Kínában ennek az adatnak örülnek
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 13:59
Szépen híznak a legnagyobb cégek.
Makro / Külgazdaság Új korszak nyílik jövőre az autópiacon, a mentőövbe Magyarország is belekapaszkodna
Imre Lőrinc | 2025. december 26. 07:41
Ha nem is oldódik meg minden problémája, de fellélegezhet, időt nyer a kontinens autóipara – reagált az év egyik legfontosabb, európai uniós gazdasági döntésére a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének elnöke a Privátbankárnak. Gablini Gábor szerint a németeknek részben vissza kell térniük Kínából, aminek Magyarország is a nyertese lehet. 
Makro / Külgazdaság Hatnak a szankciók: Oroszország évekkel elhalasztja LNG termelési célját
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 17:01
Oroszország „több évvel” elhalasztotta azt a tervét, hogy elérje az évi 100 millió tonnás cseppfolyósított földgáztermelést – mondta csütörtökön az állami televíziónak Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes, a nyugati szankciók energiaiparra gyakorolt hatására hivatkozva.
Makro / Külgazdaság Oroszország negyedével növelheti idei vezetékes gázkivitelét Kínába, de ez nem elég
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 16:01
Moszkva fokozza ázsiai értékesítéseit, és erősíti kapcsolatait a világ legnagyobb energiafogyasztójával – mondta egy, az adatokra rálátással rendelkező forrás.
Makro / Külgazdaság Kifullad Putyin medvéje?
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 14:50
Csökkent az orosz ipari termelés novemberben éves szinten, miközben az elemzők sokkal többre számítottak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG