3p

A ma már az ELTE-n oktató, közgazdász végzettségű Ádám Zoltánnal 15 óra 30 perctől beszélgetünk, egy ingyenes regisztráció után élőben követheti és még kérdezhet is a vendégtől. 

A mai eseményünk teljesen ingyenes, csupán egy regisztráció szükséges hozzá, melyet az alábbi linken tehetnek meg:

Regisztráljon most! >>> 

Nagy port vert fel tavaly év elején az az ügy, amely során a pesti szlengben csak közgázként emlegetett Budapesti Corvinus Egyetem akkori docense etikai vizsgálatokat kezdeményezett azután, hogy egy hallgatója annak ellenére vizsgázhatott le az egyik tantárgyból, hogy előzőleg nem teljesítette a félév során előírt tantárgyi követelményeket.

Mint később kiderült, a diák gazdag és befolyásos, nagy Mol-részesedéssel bíró szülei panaszkodtak az egyetem vezetésénél. Majd idén márciusban bebizonyosodott az az addig csak pletykaként forgó információ, miszerint Rahimkulov Timur gyermekéről van szó, akinek nagyapja, Megdet Rahimkulov az 1990-2000-es években Magyarországon volt bankár (az Általános Értékforgalmi Bankot, az ÁÉB-t tulajdonolta és irányította is), s 2007-ben például 1,2 milliárd dolláros becsült vagyonával hazánk leggazdagabb és Oroszország 54. legtehetősebb üzletembere volt.

Ádám Zoltán ma 15 óra 30-kor a Klasszis Klubban válaszol a kérdésekre
Ádám Zoltán ma 15 óra 30-kor a Klasszis Klubban válaszol a kérdésekre
Fotó: Ádám Zoltán

Az ügy további folyamányaként - mint arról laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor beszámolt - a Corvinus Egyetem azonnali hatállyal elbocsátotta Ádám Zoltánt. A rendkívüli felmondást az egyetem egyebek mellett azzal indokolta, hogy Ádám Zoltán szerintük nem működött együtt egy az egyetem által az etikai eljárásokkal összefüggésben indított eljárás során, és nem küldött át bizonyos emaileket. Ádám ezt vitatta, szerinte együttműködő volt. 

Ádám munkaügyi pert indított, mert ügyvédei szerint a Corvinus joggal való visszaélést követett el, korlátozva a szólásszabadsághoz való jogot, amikor azonnali hatállyal kirúgott egy közérdekű bejelentőt.

Hogy hol tart most az ügy, azt megtudhatja, ha regisztrál ingyenesen a Klasszis Klub ma délután 15 óra 30 perckor kezdődő adására, amelynek vendége Ádám Zoltán lesz. Akit természetesen a felsőoktatás, valamint a gazdaság helyzetéről is.

De nemcsak mi kérdezünk: ezt a regisztrálók is megtehetik az adás alatt chaten, valamint előzetesen, a klasszisklub@privatbankar.hu címen.

A ma 15:30-kor kezdődő rendezvényünk teljesen ingyenes, csupán egy regisztráció szükséges hozzá, melyet az alábbi linken tehetnek meg:  

Regisztráljon most! >>> 

Beszámolók a korábbi Klasszis Klub rendezvényeinkről:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna és a forint tartják lélegeztetőgépen az egyik legfontosabb mutatónkat
Imre Lőrinc | 2025. december 1. 15:19
Egyre fogy a remény azzal kapcsolatban, hogy a negyedik negyedéves gazdasági teljesítmény valamelyest kozmetikázhat a 2025-ös magyar GDP-mutatón. A kormányzat fél százalékos növekedést vár, de a legfrissebb exportadataink alapján könnyen lehet, hogy még ezt a szintet sem érjük majd el.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton odapörkölt a német kormánynak és a bankoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 13:31
A parlament gazdasági bizottsága előtt beszélt a miniszter, a GDP szerinte a német gazdaság szenvedése miatt nem növekszik eléggé. A bankoktól plusz 180 milliárd forintot tervez beszedni jövőre a kormány.
Makro / Külgazdaság Újabb lehetőséget kapnak a kezükbe a SZÉP-kártyások
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 12:14
Április 30-ig lehet újra hideg élelmiszert is vásárolni SZÉP-kártyával.
Makro / Külgazdaság Beruházási hitelt venne fel? Itt egy jó hír
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 11:12
Marad díjmentes a kezesség.
Makro / Külgazdaság Mi folyik itt? Keddtől megint nagyobbat változnak az árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 10:21
Megint csak az autósok egyik fele örülhet.
Makro / Külgazdaság Valamit titkol a magyar kormány az amerikai szankciókkal kapcsolatban?
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 09:14
Továbbra sem árul el alapvető fontosságú részleteket a magyar kormány arról, hogy miként és meddig mentesültünk az amerikai szankciók alól.
Makro / Külgazdaság Egy picit fellélegezhet a kormány? Ezt látták a vállalatvezetők novemberben
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 09:00
Sok mutató javult a novemberi Beszerzési Menedzser Indexben.
Makro / Külgazdaság Az export esett, az import nőtt – nem néz ki jól a magyar külkereskedelem mérlege
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 08:31
Tavalyhoz képest 178 millió euróval romlott az egyenleg.
Makro / Külgazdaság Akiknek bejött a háború: 679 milliárd dollárt kerestek tavaly
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 07:54
A száz legnagyobb hadiipari cégnek jó éve volt 2024-ben.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést hoztak olajügyben
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 07:23
Döntöttek a legnagyobb olajkitermelők: így alakítják a termelést 2026 első hónapjaiban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG